PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları açma-kapama( power button) bütonu artık ekranda

doctrolg
22-05-2009, 18:04
arkadaşlar, benim ipone 3g de srun çıktı ve yardımlarınızı bekliyorum.

açma kapama tuşu(power button) üstte ve tuş kilitliyken bastığımızda açmamıza, yada teli kapamamızda yarıyo bunu herkes biliyor. Soruna gelince bugün oldu, telefonla konuşunca telefon birden kesiliyordu, bende ekrana dokunduğumda ekranın kapandığını yani tuş kilidinin devreye girdiğini farkettim. tabii.. sadece ekranın üst kısmına (hemen hemen ekranın tam ortasından üst kısmına doğru) önce ne olduğunu tam anlayamadım ama parmağımı üstünde uzun süre bırakınca telefonu tamamen kapatırken çıkan soru geldi, ''kırmızı bir yazıyla kapat ve alttada vazgeç bütonu'' çıktı yani bildiğimiz kapansınmı sorusu. telefonla konuşmaya çalışırken kulağım her deydiğinde yada arkadan hafif elim bastırdığımda tuşlar kapanıyo doğal olarak konuşmada son buluyor. çok ilginç yaa sinirlerim alt üst oldu bi konuşmayı doğru dürüst tamamlayamadım doğrusu.

şimdi bu sorunu beraber çözemesek; servise vermem gerekecek ama telefon Jailbreak yapıldı, tamam restore edilince sıkıntı kalmaz ama şöyle bi sıkıntısı daha var, telefon 2.2 olduğunda Jailbreak yapmıştım ve bir tema atarak hem şarj süresini rakamla göstersin hemde ekranın en üstüne istediğin yazma durumu olan bir temaydı, onu attmıştım ve 2.2.1 yükselttiğimde telefonda winterbord kalmamasına rağmen yani temanın gitmesine rağmen rakamla şarj süresi ve yukarda yazdığım isim gitmemişti

yani demek istediğim şimdide restore ettiğimde gitmese ne yapacam? yardım ederseniz çok sevinirim valla telefonu kullanamıyorum

not : çok ayrıntılı anlattım farkındayım ama sorunu yaşayan olursa aynısı bende de oldu diyebilsin diye

Misafir.
22-05-2009, 18:14
cihazınızı dfu moda alıp restore ediniz büyük ihtimalle donanımsal bi sorun var restore işleminden sonra cihazınızı itunese taktığınızda new iphone olarak tanıtın eski backupı yüklediğinizden dolayı batarya ve şebeke ismi eski haline dönüyor(rakamsal olan haline)

doctrolg
22-05-2009, 23:12
author=allerjik link=topic=6511.msg37658#msg37658 date=1243005245]
cihazınızı dfu moda alıp restore ediniz büyük ihtimalle donanımsal bi sorun var restore işleminden sonra cihazınızı itunese taktığınızda new iphone olarak tanıtın eski backupı yüklediğinizden dolayı batarya ve şebeke ismi eski haline dönüyor(rakamsal olan haline)

allerjik, ya daha yeni fırsatım oldu ama bu seferde ekran tamamen gitti, ekran açılmıyor şaştım kaldım ya! az önce mail gelmese telefon tamamen kapalı dicem ama mail gelinceki sesli uyarı geldi demekki açık ama ekran hala yok

Misafir.
23-05-2009, 14:07
dfu moda alıp restore et ekran olması önemli değil sonra servise ver

qboy
23-05-2009, 15:42
Bence de servise ver,donanımsal bir hata oluşmuş..

doctrolg
24-05-2009, 00:30
author=allerjik link=topic=6511.msg37722#msg37722 date=1243076857]
dfu moda alıp restore et ekran olması önemli değil sonra servise ver

teşekkürler, dfu modunda restore edince vede tavsiyenizle yeni ipone olarak tanıtınca şebeke adı ve rakamsal şarj düzeldi. p.tesi servise yollicam. çok yardımcı oldunuz.
son bişi daha; rehber de komple gitti telefon servisten dönünce eski rehberi yükleme olasılığım nedir?

Sylar
24-05-2009, 14:52
itunes'ta restore yapıp eski yedeğine yüklerseniz sanırım rehberinize de ulaşmış olursunuz.

doctrolg
24-05-2009, 18:48
arkadaşlar ilgi ve alakanıza çok ama çok teşekkür ederim, gerçekten bu forumdan çıkmamamk için sebepsiniz yanii daha ne diyeyim.

arkadaşlar, dfu modunda restore yaptıktan sonra p.tesi servise vereceğimi söylemiştim. Ama bugün itibariyle (24 mayıs pazar) telefon düzeldi yada en azından şimdilik bi sorun yok gibi, artık ekrann elim deydiğinde tuş kilidi yada ses tuşu devreye girmiyor, evet ilginç ama kendi kendine düzeldi. Ben yine her ihrimale karşı vereyim diyorum servise ama bu seferde sorun yok ne dicem nasıl ıspatlıyacam diye düşünüyorum, herneyse bir daha tekrarlarsa götürürüm artık.

bu arada Sylar yöneticimede teşekkür, ara kablom yanımda değil şuanda, yarın yada bu gece denicem önerini umarım yüklenir rehber. konuyu isterseniz kitleyebilirsiniz arkadaşlar. eğer bi daha bo sorun yaşanmassa demekki sorunun cevabı dfu modunda restore, sorunu yeni yaşayacak olan varsa öyle bilsin

tekrar teşekkürlerr

james_kad
24-05-2009, 19:53
Sorununuzu açık ve net olarak anlatıp, sabırla cevap beklediğiniz için teşekürler.
İyi forumlar [:'(]