PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Stanza

BastarD
01-11-2008, 15:43
Arkadaşlar app store'de stanza diye free bir uygulama var eKitap uygulaması herhalde. okumak ıstedıgımız şeyi hangı formatta atabılırız ve ıpod'a nasıl atıcaz programda nasıl gorucez bılen varsa yardım etsin
şimdiden tesekkurler !

Sylar
01-11-2008, 21:03
Olayı biliyorum da atabilmek için wireless bağlantının ve bilgisayarında Stanza Desktop programının olması gerekiyor.
Gerekli Program http://www.ikaynak.com/forum/Themes/colatesi_v3/images/indir.gif (http://balance.lexcycle.com/static/stanza/1.0.0-beta13/StanzaSetup.exe)
Kurunca Tükçe menü geliyor, Araçlar'dan Enable Sharing işaretli olması lazım, atmak istediğin dosyanı aç. iPhone'dan veya it'den Stanza'yı aç Sharing Documents'a gir kablosuz ağla iki program birbirini görüp dosya aktarılması lazım.

BastarD
02-11-2008, 13:43
Saol arkadasım :)

edasdemir
14-01-2009, 03:07
arkadaşım pc den yüklemeyi biraz daha ayrıntılı anlatmanız mümkünmü html formatındaki kitapları nasıl yükleriz acaba

ChuKu
31-01-2009, 19:26
1- Stanza Desktop programını pc nize yükleyip çalıştırın
2- Araçlar menüsünden "Enable Sharing" seçili olmasına dikkat edin.
3- Dosya menüsünden open file deyip yüklemek istediğiniz e-kitabı seçin.(pdf, doc. vs bir çok uzatıya destek veriyor.)
4- iPod/iPhone unuzu bilgisayarınızla aynı wireless modemden internete bağlayın.
5- iPod/iPhone dan Stanz programını çalıştırın.
6- Stanzanın menüsünden shared books sekmesine girin, bilgisayarınızın ismini göreceksiniz. Bilgisayarınızı seçin.
7- Stanza Desktop programında telefonun baglanmak istedigini uyarıp, onaylamanızı isteyecek. "Allow" deyin.
8- iPod/iPhone unuzdaki Stanza'da Desktop Stanza'da o an açmış olduğunuz kitabı göreceksiniz. (aynı anda birden çok açarsanız, hepsini görürsünüz.
9- Download seçeneği ile iPod/iPhone unuza yüklemiş olursunuz kitabı. :)

Gelelim Cover(kitap kapak resmi) olayına.
Yukarıda anlattığım şekildeki yüklemelerde pdf lerin bazılarında cover bulunmasına rağmen diğer uzantılarda genellikle bulunmuyor.
Eğer cover yüklemek istiyorsak.
Bilgisayarınızdan images.google.com adresinden (yani google da görsellerde arama yaptırarak, kitabın ismini aratınız, resmi buldugunuzda, resmi "Belgelerim" içerisindeki "Resimlerim" klasörüne kaydedip, iPod/iPhone unuzu iTunes aracılığı ile Sync ediniz.

2. Adımda, iPod/iPhone unuzdan Stanzanın library menüsünde, coverı bulunmayan kitabı açıp ekranın ortasına dokunun, sağ üst köşede cıkan "i" sembolüne dokunun. Çıkan yerden cover image'i seçip Choose from photo album ü seçin.
kitabın resmini seçin, bu kadar :)
Artık kitabınız cover'i ile birlikte hazır :))

İyi forumlar, umarım anlaşılacak şekilde anlatabilmişimdir. Takıldığınız yer olursa, sorabilirsiniz.
Yöntemi bende yeni buldum, denedim, çalışıyor. :)

TURAB06
05-05-2009, 21:11
KONU BENCE KESİNLİKLE SABİTLENMELİ ZİRA STANZA İLE TÜRKÇE E BOOK ARAMAKTANSA WEBTE BULUNAN ÖRNEKLERİ BU ŞEKİLDE ATMAK DAHA FAYDALI TEŞEKKÜRLER TEKRAR [gl=9.gif] [:'(]

placebo
06-05-2009, 11:48
Konuyla ilgili olarak bir rehber hazırlamıştık. Jailbreak Sonrası Rehberleri bölümünde yer alıyor. Yani bir çeşit konu sabitlenmiş gibi bir şey. Oradan da faydalanabilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/stanza-desktop-ile-kitap-yuklemek-t5212.0.html

[JW]
06-05-2009, 20:10
Ben de tam placebo'nun yazdığı linki verecektim.Sorunu olanlar bu linkten devam edebilirler.Konuyu kilitliyorum.