PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Internetten IMEI Kaydı Yapanlar

OlguErhan
07-01-2013, 13:01
Bilinen üzere E-Devlet şifresi üzerinden artık İmei kaydı yapılıyor ben E devlet şifremle girince CEp Imei pasaport no gibi bilgileri doldurduğum kısmı açıyorum yanlız acaba pasaport sahibimi olmam gerekiyor yoksa arkadaşımın pasaport bilgilerini girsem yeterlimi kendisi 30 gün olmadı yurda gireli yeni geldi onun E devlet şifresi ile yapmam şartmı ? Yoksa onun pasaport bilgilerini kendi E devlet şifreme işlemem yeterlimi ? Tabi bankayada Harç yatıracağım.

Bu işi gerçekleştirmiş bilgisi olan biri varsa yardımcı olabilirmi teşekkürler.

DeviLJoN
07-01-2013, 14:45
daha önceleri kendi yaptığım şekli anlatıyım. Optr firmaları gibi dosyaları mcks fax çekerek yaptık. Yeni sistemde de sanırım, mantıken pasaport sahibinin hesabından işlem yapmak daha mantıklı olur. Ayrıca daha net sonuç için mcks arayabilirsiniz. Sitesinde numaraları mevcut.

GaMe_OvEr
07-01-2013, 15:03
Acaba araştırıp buraya daha güncel ve temiz bi bilgi aktarıcakmısınız? Yapan biri olursa tabi.

leadertay
07-01-2013, 16:34
Mcks ye sormuştum ben bunu 1 kaç ay evvel kendi e devlet şifresi olması gerekiyor yurda girenin başka şekilde olmuyormuş. PTT de 2 tl yapmış e devlet şifresi almayı hbriniz olsun 1 Tl ile gidip yolda kalmayın :)) (bugün aldım babama daha yeni)

OlguErhan
07-01-2013, 21:40
Araştırdım öğrendimki pasaport sahibinin e devlet şifresi ile yapılmalı işlem yani bankada para yatırırken dikkat edilecek en önemli konu 1 pasaport sahibinin tc no su ile işlem yapılması ( yanınızda pasaport sahibinin olmasına gerek yok ) 2. Önemli nokta vergiyi yatırırken bankaya 115 olmuş :( imei nosunu belirtmeniz makbuza işletmeniZ.

Özet : Pasaport sahibi yurda gireli 1 ayı geçmemişse ve son 2 sene içinde telefon işletmemişse adamın tc kimlik nosunu öğrenip bankaya gidip harcı adamın adına tc kimlik numarasını bildirip yatırmalıyız. Daha sonra adamdan e devlet şifresini öğrenip yada oda yapabilir e devlet sistemine girip imei kaydını tamamlayalım. E devlet sekmesinde istenenler seçmeniz gerekenler yurda giriş tarihi pasaport no ve imei no. 115 tl boşa gitmesin aman dikkat.

DeviLJoN
08-01-2013, 00:46
Araştırdım öğrendimki pasaport sahibinin e devlet şifresi ile yapılmalı işlem yani bankada para yatırırken dikkat edilecek en önemli konu 1 pasaport sahibinin tc no su ile işlem yapılması ( yanınızda pasaport sahibinin olmasına gerek yok ) 2. Önemli nokta vergiyi yatırırken bankaya 115 olmuş :( imei nosunu belirtmeniz makbuza işletmeniZ.

Özet : Pasaport sahibi yurda gireli 1 ayı geçmemişse ve son 2 sene içinde telefon işletmemişse adamın tc kimlik nosunu öğrenip bankaya gidip harcı adamın adına tc kimlik numarasını bildirip yatırmalıyız. Daha sonra adamdan e devlet şifresini öğrenip yada oda yapabilir e devlet sistemine girip imei kaydını tamamlayalım. E devlet sekmesinde istenenler seçmeniz gerekenler yurda giriş tarihi pasaport no ve imei no. 115 tl boşa gitmesin aman dikkat.

Bu bilgi diğer arkadaşlar içinde yol gösterecektir diye umuyorum. Vergi harcı(haraç) artması kötü olmuş. Sanırım bu sene başı herşeye zam geldi el altından [:D]

OlguErhan
08-01-2013, 07:32
Sakiz adasina gidis gelis 20 euro 15 tl yurttan cikis islemi icin para aliyorlar tabi vize gerekli 2 gun icinde vize cikiyormus pasaportunuzda varsa cesme ye yakinsaniz feribot oradan kalkiyor oradan git gel olayi pasaport islemi oluyor imei kaydi icin yeterliymis esim bu hafta sonu imei icin oraya gidecek bilgi veririm burdan isterseniz.

GaMe_OvEr
08-01-2013, 11:45
Sakiz adasina gidis gelis 20 euro 15 tl yurttan cikis islemi icin para aliyorlar tabi vize gerekli 2 gun icinde vize cikiyormus pasaportunuzda varsa cesme ye yakinsaniz feribot oradan kalkiyor oradan git gel olayi pasaport islemi oluyor imei kaydi icin yeterliymis esim bu hafta sonu imei icin oraya gidecek bilgi veririm burdan isterseniz.

mantıklı buraya durumu yazarsan seviniriz :)

OlguErhan
08-01-2013, 12:45
mantıklı buraya durumu yazarsan seviniriz :)
Tamam kendime imei kaydını bu şekilde yapacağım detayları yazarım :)