PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları İphone 3gs ve 4 upgrade ve unlock sorunları

GaMe_OvEr
06-01-2013, 16:06
Genellikle bir çok konuda aydınlığa kavuşturuyorsunuz bizleri bilgilerinizle gerçekten teşekkür ederim. Tabi deneyimleriniz tartışılmaz benimde biraz deneyimim olduğunu düşünüyorum. Şu anda asıl kullandığım telefon SamsungGalaxyS3 oldugundan dolayı iphonela pek ilgilenemedim uzun suredir. şu anda ise elimde iki tane iphone 3gs 1 tane iphone 4 bitanede 4s var. Bunlarla ilgili sorunlar yaşıyorum. Sorunları tek tek altta belirticem umarım bilgi paylaşımıyla yardımcı olabilirsiniz bana. Bu cihazlar hep aile bireylerinin 3gs ler bana ait. 4sde galiba unlock olmuyo ultrasn0wla. onun için direk 3gs lerle ve 4 ile ilgilenirsek bana yardımcı olursanız sevinirim.

1. 3gs 16 gb 4.0.1 sürüm baseband : Bilmiyorum. Bu cihazda daha önceden ultrasn0w yükledim ve cihazı custom fw ile bb yükseltmeden 5.1.1 e çıkartmayı düşünüyodum temiz bi kurulum olsun diye ilk önce ayarlardan tüm verileri sil dedim telefon kapandı açılmayıp elmada kaldı. Şu anda şarja takıyorum açılıyor elmada kalıyor ve kapanıyor.

2. 3gs 16 gb 4.0.1 sürüm baseband : Bilmiyorum. Bu cihazda yurt dışından geldi. cihaz activasyon istiyordu. ama daha önceden kuzenim bu cihaza şifre koymuş ve hatırlamıyordun bunada aynı 1. 3gs te ki gibi 5.1.1 atacaktım bb felan koruyup yine atamadım ne zaman bu işlemleri yapmaya çalışsam itunes bana 3194 hatası veriyor. Custom fw felan oluşturdum hatta cihazları iReb ile dfu moda aldım ama hiç çözüm olmadı anlayamadım yani ne şifre kalktı ne sürüm yükseldi. bildiğim kadarıyla restore yapınca cihaz güvenlik kilidi kalkıyordu ama demekki sürüm yükseltemiyorum bi türlü.

3. iphone 4 5.1.1 sürüm baseband 04.12.01 Bu cihazda sim kilitli activasyonunu jb yaparak hallettim cihaz şu anda ipod gibi çalışıyor. yalnız bu cihazın versiyonunumu yükseltsem veya kaça yükseltsem acaba ultrasnowdan faydalanabilirim veya acaba cihaza ipad basebandmı çaksam ki. bu arada cydiada SHSH yazan yerde ios 5.1.1 5.1.1r1 6.0.1 yazıyor. burda yazan shshler ne anlama geliyo daha anlamış değilim.

Sorunlarım en özet şekliyle bunlar arkadaşlar yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum... Tşkler hepinizin emeğine sağlık okutarak bile zahmet verdiysem kusura bakmayın.

GaMe_OvEr
07-01-2013, 12:44
Tüm sorunları hallettim konuyu kilitleyip silebilirsiniz admin teşekkürler yardımınız için.