PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları IPhone 3GS Acemi Kullanıcı

gever85
27-12-2012, 00:51
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle konuyu açmadan 2 gündür sitede yer alan rehberleri (firmware, jailbreak, vs...) inceledim. Ben okudukça kafam allak bullak oldu çünkü o kadar uzağım ki bu konulara. Sizden ricam ; Iphone 3GS(yurtdışından geldi) im var, bu telefonda app store'da uygulama yüklerken çoğunda IOS hatası alıyorum. Telefonun sürümü 4.1, modem firmware'i 6.15.00. Bir arkadaşa vermiştim, güncellemişti fakat telefon kitlenmişti, telefoncuya 60 TL ödeyip eski haline geri çevirdi ve telefoncunun dediğine göre de bu telefona IOS 5 yüklenmezmiş. Bunun ne kadarı doğru? Eğer yüklenebiliyorsa beni yönlendirecek bir babayiğit var mıdır?

Not: Doğru yere mi yazıyorum onu bile bilmiyorum, forumu kirlettiysem affola.

Saygılar,

GS_36
27-12-2012, 01:25
Neden ios 5 yüklenmezmis telefoncu bayagi bir sallamis,60 tl yi bile bosuna vermissiniz,daha önceden burada Forumda sorunu yazmis olsaydiniz 60 tl cebinizde kalirdi neyse olan olmus,bu biraz zaman alacak bir islem, (iTunesin 11, Sn0wbreeze 2.9.7 gerekirse ireb-r5 ) bu programlari bilgisayariniza kurmaniz lazim.Bilgisayardan Hosts dosyasini düzenleyip kayd ettikten sonra bilgisayari yeniden baslatmaniz lazim.Anlayacaginiz baya zaman ve ugras gerekecek.Suan aceleniz yoksa yarin bana pm atarsaniz yardimci olabilirim, hani pm foruma giris yapar yapmaz sizi hemen hatirlayayim diye.

gever85
27-12-2012, 02:05
Hatta 6.15.00 olduğu için yüklenmez buna demişti. Ayrıca telefonumda Cydia da yüklü( menüde gördüm, içine de girdim fakat çok kurcalamadım bozarım diye) ve daha önce jailbreak de yapılmış.

Ben yarın size pm atarım üstad, söylediğiniz programlar da hazır olur yarına.

Teşekkürler,