PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları iPhone 5 sim kilitli mi ?

ChuckBartowsKi
18-12-2012, 21:46
Merhaba arkadaslar ,

1,5 hafta kadar once babam Irak'tan Apple Storedan iPhone 5 beyaz almis. 700 dolara aldim diyor.

seri numarasi yani hakkinda kisminda yazan

md635ll bu model sim kilitli mi ? kilitliyse nasil acabiliriz Turkcell ile kullanmak istiyorum ve ben guncelleme falan istiyorum daha once sim kilitli model hic kullanmadim...

Irak'tan alinma ama babam ben actircam dedi gitti pasaport kaydi yaptirdi sanirim. IMEI sorgulaninca evraklari kontrol ediliyor yaziyor. Ayrica icinden at&t hat cikti ne yapmaliyim sizce ?

Bu model kilitli mi ? hattimi suan kestirmem mumkun degil deniyemiyorum.

Kilitliyse en ucuz ve garanti yolla nasil halledebilirim ne gibi sikintilari olur bilinen firmalar var mi ?? :)

simdiden tesekkurler herkese

QuestionMark
18-12-2012, 21:57
Merhaba;

Öncelikle şunu söylemek isterim ki ırakta cihazlara simkilit koyabilecek genişlikte bir GSM operatörü bulunmamaktadır. içlerinden çıkan AT&T kartlarına gelince, bana ıraktan söylediğin durumda olan 1 adet iPhone 4S ve 2 adet iPhone 5 cihaz geldi ve şu anda içlerinden çıkan AT&T kartları da benim elimde, o cihazlardan birini abim simkilit sıkıntısı olmadan kullanıyor. Bir diğeri bir arkadaşımın elinde ve o da güncellemelerini yaparak simkilit sorunu yaşamadan kullanıyor. iPhone 4S in güncellemesini de ben yapıp AVEA simkartımla aktive ederek sahibine gönderdim.

Benim söyleyebileceğim pasaport kaydını yaptırın ve gönlünüzce kullanmaya başlayın.

Not: Denemedim fakat, içindeki AT&T kartıyla aktive yapılmaması konusunda uyarı yapılıyor.

ChuckBartowsKi
18-12-2012, 21:59
Ben aktive ettim fakat kart oldugunu yeni farkettim ya... :)

Pasaport kaydi yapildi 1 hafta kadar suruyormus ne alaka ise onu bekliyorum bir sikinti olmaz diyorsunuz yani :)

QuestionMark
18-12-2012, 22:05
Ben aktive ettim fakat kart oldugunu yeni farkettim ya... :)

Pasaport kaydi yapildi 1 hafta kadar suruyormus ne alaka ise onu bekliyorum bir sikinti olmaz diyorsunuz yani :)

Pasaport kaydı biraz sürebilir fakat illa bir hafta sürecek diye bir bilgi yok, siz BTK' nın sitesinde yazan uyarıya aldırmayın bir an önce simkart temin edip cihazınızı denemeye çalışın ordaki bilginin "kayıtlı cihaz" olarak degişmesi biraz zaman alabiliyor. internette sorgulama sayfalarında sorguladığınızda cihazın simkilitli olduğu bilgisiyle karşılaşabilirsiniz, fakat ben o bilgilere rağmen 3 cihazda da simkilit sıkıntısı yaşamadım.

ChuckBartowsKi
18-12-2012, 22:20
Pasaport kaydı biraz sürebilir fakat illa bir hafta sürecek diye bir bilgi yok, siz BTK' nın sitesinde yazan uyarıya aldırmayın bir an önce simkart temin edip cihazınızı denemeye çalışın ordaki bilginin "kayıtlı cihaz" olarak degişmesi biraz zaman alabiliyor. internette sorgulama sayfalarında sorguladığınızda cihazın simkilitli olduğu bilgisiyle karşılaşabilirsiniz, fakat ben o bilgilere rağmen 3 cihazda da simkilit sıkıntısı yaşamadım.

Anladim hocam :) Cok tesekkurler valla her yerde sim kilitli yaziyordu emin olamadim bende :)

Birde hatti yeniden mi cikartmak gerekiyor yoksa iPhone 4 icin olan mikro sim kartimi nano sim yaparlar mi ? kesme aletiyle turkcell ?

QuestionMark
18-12-2012, 22:33
Anladim hocam :) Cok tesekkurler valla her yerde sim kilitli yaziyordu emin olamadim bende :)

Birde hatti yeniden mi cikartmak gerekiyor yoksa iPhone 4 icin olan mikro sim kartimi nano sim yaparlar mi ? kesme aletiyle turkcell ?

En sağlıklısı nanosim çıkartmak fakat microsim' i de kesip nanosim haline getirebiliyorlar. Umarım sizin cihazınız da benim kullandığım cihazlar gibi olur, bir sıkıntı yaşamadan cihazınızın tadını çıkartırsınız.

ChuckBartowsKi
18-12-2012, 22:47
En sağlıklısı nanosim çıkartmak fakat microsim' i de kesip nanosim haline getirebiliyorlar. Umarım sizin cihazınız da benim kullandığım cihazlar gibi olur, bir sıkıntı yaşamadan cihazınızın tadını çıkartırsınız.

Tesekkurler cok yardimci oldunuz :)

DeviLJoN
18-12-2012, 23:44
sonu LL biten cihazların çoğu amerika menşelidir. Irak için belki özel bir menşe üretilmemiş olabilir. Telefonun sim kilitli olup, olmamasını iki türlü anlarsınız. Bir; imei checker yaptırarak, iki; sim kart ile deneyerek. İmei checker yaptırmak isterseniz özel pm olarak gönderin bakalım kilitli mi değil mi diye ? Arkadaşım Irak'tan telefon getirirdi, geldiğinde. Telefonların birçoğu dubai, ingiltere, amerika, arabistan, katar vs menşeli çıkıyordu.

Pasaport konusa gelince, kayıdın onaylanması 3 ayı buluyor. Bu yüzden evrak aşamasında yazısını 3 veya 4 ay göreceksiniz. Pasaport kayıdını sildirebilirip, yeniden kayıt yapabilirsiniz. Bir ayı doldurmadan.

ChuckBartowsKi
18-12-2012, 23:49
sonu LL biten cihazların çoğu amerika menşelidir. Irak için belki özel bir menşe üretilmemiş olabilir. Telefonun sim kilitli olup, olmamasını iki türlü anlarsınız. Bir; imei checker yaptırarak, iki; sim kart ile deneyerek. İmei checker yaptırmak isterseniz özel pm olarak gönderin bakalım kilitli mi değil mi diye ? Arkadaşım Irak'tan telefon getirirdi, geldiğinde. Telefonların birçoğu dubai, ingiltere, amerika, arabistan, katar vs menşeli çıkıyordu.

Pasaport konusa gelince, kayıdın onaylanması 3 ayı buluyor. Bu yüzden evrak aşamasında yazısını 3 veya 4 ay göreceksiniz. Pasaport kayıdını sildirebilirip, yeniden kayıt yapabilirsiniz. Bir ayı doldurmadan.

pm attim hocam :)

DeviLJoN
19-12-2012, 00:18
pm cevaplandı telefon att çıkışlı çıktı. Unlock konusunda ise TR hatlı nano sim kart ile denerseniz, kesin sonuca varırsınız. Çünkü telefon att hat ile aktif edilmiş. Orjinal carrier unlock. Önemli olan tr hatlarındaki statusu. Kilitliyse de sorun değil. 5 ile 30 dolar arasında 6 saat içinde kilidini kaldırtabilirsiniz.

ChuckBartowsKi
19-12-2012, 00:19
pm cevaplandı telefon att çıkışlı çıktı. Unlock konusunda ise TR hatlı nano sim kart ile denerseniz, kesin sonuca varırsınız. Çünkü telefon att hat ile aktif edilmiş. Orjinal carrier unlock. Önemli olan tr hatlarındaki statusu. Kilitliyse de sorun değil. 5 ile 30 dolar arasında 6 saat içinde kilidini kaldırtabilirsiniz.

ilginize cok tesekkur ederim :) Yarin karti kestirip deneyecegim insallah sikinti yoktur sonra ugras dur :)

ben internette baktim ama genelde 90-100 TL den asagiya yapan yer yok nasil 5-30 dolar arasinda bulabilirim ?

QuestionMark
19-12-2012, 00:39
ilginize cok tesekkur ederim :) Yarin karti kestirip deneyecegim insallah sikinti yoktur sonra ugras dur :)

ben internette baktim ama genelde 90-100 TL den asagiya yapan yer yok nasil 5-30 dolar arasinda bulabilirim ?

Bunları sormadan önce kartınızı uygun hale getirerek bir deneme yapmanız en doğrusu olacaktır, eğer AT&T kartı ile aktive ettiğinizden dolayı bir sorun çıkmaz ise (ki tek temennimiz bu) bunlara ihtiyacınız olmayacaktır:)

DeviLJoN
19-12-2012, 17:29

kartı kestirin denetin. Kilitliyse ben yardımcı olurum.

ChuckBartowsKi
19-12-2012, 19:45
Arkadaşlar arkadaşımın avea kartını kestirip denedik oda yurt dışı almış ondan da at&t kart çıktı fakat kartı takınca aranıyor.... dedi ve avea buldu :) Kilitli değil yani sanırım... :)

Fakat benim kartın çip büyük eskilerdenmiş yarın gidip yeniden çıkartacağım :) teşekkürler herkese...

DeviLJoN
19-12-2012, 21:05
yeniden hayırlı olsun, iyi günde kullanın.

QuestionMark
19-12-2012, 21:41
Umarım kullanım esnasında da bir problem yaşamazsınız, iyi günlerde kullanın.

CASUA
19-12-2012, 22:11
Çok şaşırdım Irak'ta Apple Store'mu var? yani adamlar ırak'a apple store açmayı düşünmüşler ama türkiye'ye açmayı düşünmemişler çok enteresan...

QuestionMark
19-12-2012, 23:01
Çok şaşırdım Irak'ta Apple Store'mu var? yani adamlar ırak'a apple store açmayı düşünmüşler ama türkiye'ye açmayı düşünmemişler çok enteresan...

Arkadaşımız gayri ihtiyari kullanmış o kelimeyi, ırak' ta apple store bulunmamaktadır. Fakat şunu söylemek isterim "Irak' a apple store açmayı düşünmüşler ama Türkiye' ye açmayı mı düşünmemişler" cümlesi çok hoş olmamış, şöyle de bir durum var;

-iPhone satışında karşılaştırma yapmamız gerekirse (vergilerin yüksekliği dolayısıyla olsa gerek) Irak, Türkiye'den çok daha yüksek bir satış oranına sahip olacaktır.

Bir ülkeyi küçümser cümleler kurmadan önce duruma objektif olarak bakmak gerekir.

fas535
20-12-2012, 00:23
herkez atmış ya o kadar forum takip ediyorsunuz hiç mi birşey ögrenemediniz beyler anlamadım kı..

ChuckBartowsKi
20-12-2012, 00:34

Irak benimde tahminim gibi bir yer degilmis... Ayrica urun apple store gibi bir yerden alinmis bildigimiz gri apple store cantasi ve faturasi var. Malesef ulkemizden cok daha hizli gelisiyor savas sonrasi ulkeleri petrol zenginligi ile cok buyuyor...

herkez atmış ya o kadar forum takip ediyorsunuz hiç mi birşey ögrenemediniz beyler anlamadım kı..

Hocam anlamadim tam olarak ne demek istediginizi :)

yeniden hayırlı olsun, iyi günde kullanın.

Tesekkurler hocam :)

Umarım kullanım esnasında da bir problem yaşamazsınız, iyi günlerde kullanın.

Insallah tesekkurler :)

CASUA
20-12-2012, 20:11
Arkadaşımız gayri ihtiyari kullanmış o kelimeyi, ırak' ta apple store bulunmamaktadır. Fakat şunu söylemek isterim "Irak' a apple store açmayı düşünmüşler ama Türkiye' ye açmayı mı düşünmemişler" cümlesi çok hoş olmamış, şöyle de bir durum var;

-iPhone satışında karşılaştırma yapmamız gerekirse (vergilerin yüksekliği dolayısıyla olsa gerek) Irak, Türkiye'den çok daha yüksek bir satış oranına sahip olacaktır.

Bir ülkeyi küçümser cümleler kurmadan önce duruma objektif olarak bakmak gerekir.

o sizin kafanıza göre yaptığınız yorum halbuki hala intahar bombalarının patladığı bugün gitsen yarın ölüp ölmeyeceğinin belli olmadığı ve bir çok şeyin bu ülkede oturmadığını göz önünde bulundurarak bu cümleyi kullandım eğer küçümsemek istesem direkt 3.-4. dünya ülkesi burada ne işi var apple store'un derdim kafamıza göre yorum yapmayalım internet ortamında mimikler olmadığından benim ne düşünerek ve ne hissederek o cümleyi yazdığımı bilemezsiniz...

ChuckBartowsKi
20-12-2012, 21:23
o sizin kafanıza göre yaptığınız yorum halbuki hala intahar bombalarının patladığı bugün gitsen yarın ölüp ölmeyeceğinin belli olmadığı ve bir çok şeyin bu ülkede oturmadığını göz önünde bulundurarak bu cümleyi kullandım eğer küçümsemek istesem direkt 3.-4. dünya ülkesi burada ne işi var apple store'un derdim kafamıza göre yorum yapmayalım internet ortamında mimikler olmadığından benim ne düşünerek ve ne hissederek o cümleyi yazdığımı bilemezsiniz...

Hocam Irak bende öyle sanıyordum fakat alakası bile yok. Adamlar parayı taşıyamıyorlar resmen. Ayrıca o dedikleriniz Irak değilde biraz daha siyasi olayların çok olduğu bölgelerde yani Irak halkı o insanları zaten istemiyor çoğunu Türkiye'ye kovuyor malesef...

Fakat ciddi şekilde bir gelişme var. Bir eve 1.500.000 $ falan veriyorlar... Apple store bizdekiler gibiymiş ama bizim ülkeye göre daha yaygınmış ve fatura kesiyorlarmış...