PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 5 Stok

daniel_x
15-12-2012, 18:07
Merhabalar arkadaşlar.
Benim size sormak istediğim bir soru vardı. Şu an için herkesin bildiği üzere iPhone 5 Türkiye'ye yeni geldi ve sanırım öyle pat diye alınacak bir cihaz değil, haberlerde gördüğüm kadarıyla en azından kontratsızlar için sıralarda bile bekleyen varmış.
Hiç bilmediğim için sormak istediğim bir soru var önceki iPhone'lardan 4 veya 4S zamanından bilen bilir diye.
Yaklaşık 3-4 ay sonra ancak alabileceğim cihazı gerek maddi açıdan olsun gerekse 'rahat' almak istediğimden olsun. Mesela 3-4 ay sonra stok durumu düzelir mi, yani herhangi bir mağazaya gitsem Media Markt, Electro Wolrd vs. gibi alabilir miyim, yoksa yine bekler miyim ve bir nebze de olsa fiyat azalır mı? Yani önceki 4 veya 4S'den tecrübeli olanlara sormak istiyorum özellikle. [:)]

Jeryx
15-12-2012, 22:50
ben ankarada oturuyom her hangi bi stok sıkıntısı yok dun gezdm her yerde vardı ama applein fiyat politikası belli fiyatların cok bsey deiscegini zannetmiyorm

oziman1
16-12-2012, 18:32
vallahi arkadaslar ben türkiyeye acilacak apple magazasini bekliyorum istanbula toplam 3 veya 2 apple magazasi acilacak (biri haziran biri eylul de ) bunlar acildigi zaman ayni ABD deki gibi yapacaklarini umuyorum ki fiyatlar ABD deki gibi olmasi gerekiyor.En azindan öyle olmasini umuyorum....:(((((

Sent from my iPhone using Forum Runner

leadertay
16-12-2012, 23:38
Fiyatların ABD deli gibi olma ihtimali tok keşke olsa Türkiye de ÖTV var KDV var %25 +%18 birde bizimkiler en az %50 koyar ithalata oldu gene aynı. Ha belki Apple Store geldiğinde sonda yazdığım oran düşer oda ne kadar etkiler bilinmez... Ki şuanda ki resmi distiripitörleri olan operatör firmaları hırım kırım etmezlerse sonuçta Apple da onlara muhtaç bir bakıma

DeviLJoN
17-12-2012, 02:39
Apple Türkiye mağaza açsa, Amerikadaki mağazasıyla aynı fiyata satmak ister ama Türkiye'deki çıkarcı ekonomi ve ekonomistler izin vermez. Fiyatlar euro üzerinden olur. Kısmen avrupaya bağlı ülkeyiz sonuçta. Apple; Vodafone, turkcell gibi firmalara pek kazandırmayabilir, kendisi açarsa. Ben şahsen Türkiye bu fiyata i5 almam firmalar aracılığıyla. Bu paraya iki tane yurt dışı telefon alırım. Apple mağaza açarsa, apple mağazasından direk alırım.