PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone 4S Wireless Bağlantı Sorunu

doctor155
08-12-2012, 15:19
Merhaba arkadaşlar. iPhone 4S 64 GB telefonumla evimdeki wireless'a bağlanıyorum. Sorunsuz bağlanıyor. İnternete girebiliyorum fakat telefon tuş kilidi devreye girip uyku moduna geçince. Tekrar denediğimde internete giremiyorum. Wireless bağlı görünüyor ama internete girilmiyor. Wireless'ı kapatıp açınca yine internete girebiliyorum fakat uyku modundan sonra yine aynısı oluyor. Birçok forum araştırdım ama sorunu çözemedim. Ağ ayarlarını sıfırladım. Modemi formatladım. Bağlantı türünü WPA2-AES'ten WPA-TKIP'a getirip denedim ama hepsinde de aynı sorunu yaşıyorum. Modemimin markası Asus DSL-N12U modeli ve evdeki başka hiçbir cihazda böyle bir sorun olmuyor. Telefonumun versiyonu 5.1.1 JB'li. Cydia'dan yüklediğim bir eklentiden dolayı olabilir diye düşündüm ama son yüklediğim bir kaç eklentiyi kaldırdım sorun düzelmedi.
Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar...

DeviLJoN
08-12-2012, 19:28
jb yüklüyse, sbsetting'i kurun. Sbsetting ayarları girin system options kısmında en allta numeric wifi kısmını aktif edin. Wifi sinyalini eksi ve numara olarak gösterecek(örnek: -21). Modem yanında ve diğer odalar verdiği sinyali söylerseniz. Ona göre çözüm üretebiliriz, ayrıca telefon içi açıldı mı hiç ?

doctor155
08-12-2012, 20:00
Modem benim odamda. Değeri -41, yan odalarda -60, en uzak odada -70 değeri oluyor.
Telefonun içi hiç açılmadı. Telefon isviçreden simfree geldi pasaport kayıtlı.

DeviLJoN
08-12-2012, 21:41
Anladım, modem olduğu oda da verdiği değer kaçtı ve wifi gücünü yükseltmek istiyorsanız. Cydia'dan wifi booster kurabilirsiniz. Ayrıca wifi kapanması değeri -76 düşmesi sonucunda kapatır. Ekran kapandığında herhangi bir dosya indiriyorsanız kapanmaz. İndirmiyorsanız batarya tüketimini azaltmak amacıyla kendi kapatır 1 dakika içerisinde.

doctor155
08-12-2012, 22:00
Anladım, modem olduğu oda da verdiği değer kaçtı ve wifi gücünü yükseltmek istiyorsanız. Cydia'dan wifi booster kurabilirsiniz. Ayrıca wifi kapanması değeri -76 düşmesi sonucunda kapatır. Ekran kapandığında herhangi bir dosya indiriyorsanız kapanmaz. İndirmiyorsanız batarya tüketimini azaltmak amacıyla kendi kapatır 1 dakika içerisinde.

Modemin olduğu odada -41 bazen -33'lere çıkıyor. Ama hiç -76 olmadı. Dediğiniz gibi ekran kapandıktan 1 dk sonra kapatıyor tasarruf için. Buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. Sorun ekranı açtığımda başlıyor. Modeme bağlı görünüyor ama internete girmiyor. Wireless'ı tekrar kapatıp açınca düzeliyor. Ekran kapanınca tekrar internet gidiyor. Telefon hiç düşmedi. Donanımsal olsa hiç girmez diye düşünüyorum. Cydia'da böyle bir soruna sebep olabilecek bir tweak var mı bildiğiniz? Son çare olarak restore yapıp deneyeceğim ama o kadar tweak ve uygulama var geri yüklemesi çok uzun sürüyor:(

DeviLJoN
08-12-2012, 23:49
wifi booster yükleyin tweak olarak. ayrıca yüklü olan tweakler tam olarak neler. Benim i4s odamda -5 değerde. Salonda vs yerde -60 geçmiyor.

doctor155
11-12-2012, 05:02
Sorun çözüldü arkadaşlar. Tamamen modemle alakalıymış. Arkadaşımın modemiyle denediğimde hiçbir sorun çıkmadı. Asus DSL-N12U modem bilgisayarda sorunsuz çalışıyor ama iphone ile bir uyumsuzluk var. Telefon uyku modundan çıktığında internet vermiyor.
@DeviLJoN (http://www.ikaynak.com/forum/members/31432-deviljon) arkadaşım ilgilendiğin için teşekkür ederim. Boşu boşuna 6.0.1'e geçmiş oldum:( 22 aralık ta inşallah JB çıkar da fazla beklememiş olurum.

DeviLJoN
11-12-2012, 17:17
sağlık olsun hocam, modemin yeni güncellemesi varsa günceleyiniz, belki sorun sürümündedir modemin. Ben TP-Link kullanıyorum 4 senedir. Bir tek sorun yaşamadım. Aldığım günden beri açık. Elektrik kesilmesi hariç hiç kapatmadım [:D] Modem alacaklara tavsiye ederim. Hem ucuz hemde kaliteli.

doctor155
12-12-2012, 12:02
Modemi güncellemek ilk yaptığım işlemdi zaten. Hatta son güncellemeyi de 7 aralık 2012 de çıkarmışlar. Asus servisini aradığımda sorun yazılımsaldır. Donanımsal olmadığı için biz birşey yapamayız dediler. Ben de aldığım yerle konuştum.
Netgear DGN2200-100PES ile değiştirecem modemi. Bunun ipod uyumluluğu falan da varmış. Forumda bu modemi kullanan varsa, görüşlerini yazarsa çok makbule geçer.

ssemih24
04-02-2013, 22:50
Merhabalar, benimde iphone cihazımıda 1 hafta uğraştım modemime bağlayamadım. arkadaşım 11820 yi aramamı söyledi. 11820 aradım sorunumu hemen çözdüler.

anadoluyakasi
04-02-2013, 22:56
semih arkadas 11820 nerenin numarasi ben yurt disinda yasiyorum