PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Restore olmayan iPhone

bluves
27-11-2012, 10:43
Arkadaşlar iphone 4 kullanıyorum geveyli cihaz çok yavaşladığı için restore yapmak istiyorum fakat cihazı itunes'a bağladığımda güncelle ve restore butonları pasif görünüyor, ireb ve redsnow ile dfu moda alıp denedim 1600 hatası veriyor başka türlü nasıl çözerim bu sorunu?
http://imageshack.us/photo/my-images/547/phonedw.jpg/

CHAOS
27-11-2012, 11:01
Arkadaşlar iphone 4 kullanıyorum geveyli cihaz çok yavaşladığı için restore yapmak istiyorum fakat cihazı itunes'a bağladığımda güncelle ve restore butonları pasif görünüyor, ireb ve redsnow ile dfu moda alıp denedim 1600 hatası veriyor başka türlü nasıl çözerim bu sorunu?
http://imageshack.us/photo/my-images/547/phonedw.jpg/
ipsw dosyasını indirip cihaz itunes dayken recowery moda alııp öyle deneyin dosya yolunu siz gösterin fw nin,ayrıca hots klasörünüzü temizleyin orjinali olsun.

bluves
27-11-2012, 11:33
Dediğinizi yaptım fakat sonuç yine aynı

CHAOS
27-11-2012, 11:37
Dediğinizi yaptım fakat sonuç yine aynı
cihazda itunes a bağla çıkıyordu değilmi.

bluves
27-11-2012, 11:40
Ah pardon ben dfu mod ile karıştırdım dediğinizi Recovery moda nasıl alırım?

bluves
27-11-2012, 11:42
Evet şu an biraz araştırdım cihazı recovery moda aldım sonucu paylaşacağım yardımlarınız için teşekkürler

bluves
27-11-2012, 11:50
cihazda itunes a bağla çıkıyordu değilmi.
3194 hatası aldım bu seferde

Ogzhnozcn
27-11-2012, 15:00
3194 hatası aldım bu seferde

3194 Hatası SHSH Kaydı ile ilgili olan çokça karşılaşılan bir hata kodudur,Arama kısmından arayarak ilgili konulardan yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.

DeviLJoN
27-11-2012, 21:21
resimdeki olay, cihazı orjinal sim kartı ile aktif etmediğiniz çıkmıştır. Eğer sim kilitli ise bu geçerli sim kartı ile aktif edersen, düzelir. Restore konusuna gelince en son versiyonu yükleyeceksen, dfu moda alın ireb ile. Sonra restore edin. Sim kilitliyse ve baseband yükseltmek istemiyorsanız. Snowbreeze ile expect costum fw hazırlayın. Shsh kaydınız varsa ifaith ile yapın. Sonra yeniden ireb ile dfu moda alın. Restore edin. Yükleme bittikten sonra dfu moda alıp redsnow ile jb yap. Yaparken deactive seçeneğini seç. Cihazınız aktif olacaktır. Not: sim kilitli cihaz için geçerli bu durum ve orijinal sim kartınız yoksa eğer.

Son olarak push sorunu resimdeki gösterilen, sorunu aşmanız için sam yükleyip. unactive yapın, sonra operatörünüz biliyorsanız seçin ve imsi numaralarının yerini değiştirin. Eskiden sam ile unlock yapıldıgı gibi, yani o yöntemi yapın. Hem cihazınız sim kart ile aktif görülecek. Hemde push sorunu ortadan kalkmış olacak.