PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları İphone 4 İmei Görünmüyor !!!

CaglayanGsm
23-11-2012, 21:07
Merhaba Arkadaşlar Iphone4 cihazımda ios 5 yüklüyken Bi Problem Yoktu Cihazım Yurtdışından Geldi Ve İos 6 Güncellemesi Yaptım Shsh Kaydını Almadım Daha Sonra Ekranda İos 6 Yazısı Geliyor Kildi Açtıktan SOnra Dil Ve Ülke Bilgilerimi Girdikten Sonra Bi Müddet Telefon Faal Çalıştı 1 Gün Sonra Telefon Gitti Açtığım Zaman Ekranın Sol Üst Köşesinde Aranıyor Yazısı Hiç Gitmiyor VE Telefonumu İtunes'e Bağalamam İsteniyor Telefonu Kullanamıyorum Ekrandan O Yazı Gitmiyor Güncelleme Yapamıyordum Daha Sonra Jail Break Yaptım Redsn0w İLe Telefon Açıldı Ama Şimdi De Sürekli Aranıyor Diyor Ve Wifi , Bluetooth Açılmıyor Cihaz Bilgilerine Girdiğim Zaman İmei No Görünmüyor *#06# Yaptığım Zaman Hiçbirşey Çıkmıyor Ekranda Lütfen Acil Yardım !!!

GS_36
23-11-2012, 21:37
ios 6 ya sürüm yükselttiginizde baseband da beraberinde yükselmistir sanirim,bu yüzden devamli servis araniyor.iphone 4 lerde basebandin düsürülecegini sanmiyorum.cihazinizi ipod olarak kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

CaglayanGsm
23-11-2012, 22:01
usta kötü şeyler söylüyorsun sen yav yokmu bunun hiç bir yoluu

CHAOS
23-11-2012, 22:04
Merhaba Arkadaşlar Iphone4 cihazımda ios 5 yüklüyken Bi Problem Yoktu Cihazım Yurtdışından Geldi Ve İos 6 Güncellemesi Yaptım Shsh Kaydını Almadım Daha Sonra Ekranda İos 6 Yazısı Geliyor Kildi Açtıktan SOnra Dil Ve Ülke Bilgilerimi Girdikten Sonra Bi Müddet Telefon Faal Çalıştı 1 Gün Sonra Telefon Gitti Açtığım Zaman Ekranın Sol Üst Köşesinde Aranıyor Yazısı Hiç Gitmiyor VE Telefonumu İtunes'e Bağalamam İsteniyor Telefonu Kullanamıyorum Ekrandan O Yazı Gitmiyor Güncelleme Yapamıyordum Daha Sonra Jail Break Yaptım Redsn0w İLe Telefon Açıldı Ama Şimdi De Sürekli Aranıyor Diyor Ve Wifi , Bluetooth Açılmıyor Cihaz Bilgilerine Girdiğim Zaman İmei No Görünmüyor *#06# Yaptığım Zaman Hiçbirşey Çıkmıyor Ekranda Lütfen Acil Yardım !!!
btk dan imei nizi sorgulatırmısınız.

GS_36
23-11-2012, 22:45
usta kötü şeyler söylüyorsun sen yav yokmu bunun hiç bir yoluu

Gercegi söylüyorum kardes,istersen inanma,sürümyükseltirken hatali sürüm yükseltmissiniz,basebandin yükselmemesi icin Custom Firmware hazirlayarak sürüm yükseltmeniz gerekirdi.Birde basa sebeke sim kartlari ile deneyin bakalim olacakmi ama olacagini sanmiyorum.hangi ülke den geldiyse getiren kisiye sorun simkilitli mi almis ve hangi sebeke üzerinden almis.

DeviLJoN
24-11-2012, 02:32
imei numarası silinmiş arkadaşın cihazdan, ayrıca anladığım kadarı wifi ile bluetooth silinmiş. Temiz bir restore atmayı deneyin. Eğer düzelmezse, ya bataryadan yapar yada anakarttan yapar. Anakarttan ise; baseband,wifi ve bluetooth çipleri bozulmuş olabilir.

CaglayanGsm
24-11-2012, 13:00
btk dan imei nizi sorgulatırmısınız.

IMEI SORGULAMA

IMEI :

Durumu :
IMEI numarası kayıtlı

Kaynak :
Yolcu beraberi kaydedilen cihaz

Üretici :
Üretici: Apple
Pazar Adı: iPhone 4 (A1332) Model Bilgileri: iPhone 4 (A1332)

Sorgulama Tarihi 24.11.12

orda hiç bir sorun yok restore etmeden önce firmwareden güncelleme yaptığımda ilk açılışta her şey normal açılıyordu bir müddet sonra şebeke gidiyor ıphone arama yapmıyor ve aranmıyor yazısı çıkıyordu cihazı kapatıp açtığımda ios 6 yazıyor yani başa dönüyordu sonra ı tunes u bağla diyordu güncellemeyide kabul etmiyordu

CaglayanGsm
24-11-2012, 13:05
imei numarası silinmiş arkadaşın cihazdan, ayrıca anladığım kadarı wifi ile bluetooth silinmiş. Temiz bir restore atmayı deneyin. Eğer düzelmezse, ya bataryadan yapar yada anakarttan yapar. Anakarttan ise; baseband,wifi ve bluetooth çipleri bozulmuş olabilir.

aynen silindi gitti ya ben sürekli güncelleme ve jail yaparken o dediğin çipleri bozdum yada restorede bi sıkıntı var cihazda şuan ios 6.0.1 yükle restore ederkende 6,0 kullandım şuan aranıyor yazıyor ve imei wifi bluetooth görünmüyor wifi çalışmadığı için cydia dan restoreyi devam ettiremiyorum.

GS_36
24-11-2012, 13:25
aynen silindi gitti ya ben sürekli güncelleme ve jail yaparken o dediğin çipleri bozdum yada restorede bi sıkıntı var cihazda şuan ios 6.0.1 yükle restore ederkende 6,0 kullandım şuan ara
ıyor yazıyor ve imei wifi bluetooth görünmüyor wifi çalışmadığı için cydia dan restoreyi devam ettiremiyorum.
Kardeş Restore başka Cydia başka birşey bu ikisini bir birine karıştırmayın,sürüm yükselttiğinizde Custom FirmWare hazırlamadan yani Sim kilitli Basebandı yükselmemesini korumadan sürüm yükselttiyseniz haliyle Baseband da yükselmiştir,bu yüzden şebekeyi bulmaz hep aranıyor yazar.Başka değişik şebeke sim kartları ile deneyin ve hatta tekrar restore edin yine olmuyorsa cihazınızı malesef ipod olarak kullanmanız gerekecek,anakarta ile alakasının oldugunu sanmıyorum.inşallah anlatabildim.bu i4 lerde basebandı düşürme şansınızda yok malesef...

CaglayanGsm
24-11-2012, 13:53
cihazın önceki halini hiç bilmiyorum bana geldiğinde ios 6 güncelleyip bozulduğunu söylediler şuan sim kart taksamda takmasamda sürekli aranıyor diyo senin dediğin gibi olduysa onuda bilmiyoeum sıkıntı bastı

DeviLJoN
24-11-2012, 20:02
telefonu kapatın, poşet veya telefonu kapatacak herhangi kalıba koyun. Sonra buzdolabına atın. Derin dondurucuya atarsanız. 10 dakikadan fazla bekletmeyin. Sonra telefonu açın imei gelmiş mi diye bakın. Ayrıca bununla beraber diğer bozuk olan chipler gelmiş mi diye bakın. Bu kesin çözüm değildir. Eğer geldiyse imei,wifi, ve bluetooh power çiplerinde arıza var demektir.

CaglayanGsm
25-11-2012, 12:19
telefonu kapatın, poşet veya telefonu kapatacak herhangi kalıba koyun. Sonra buzdolabına atın. Derin dondurucuya atarsanız. 10 dakikadan fazla bekletmeyin. Sonra telefonu açın imei gelmiş mi diye bakın. Ayrıca bununla beraber diğer bozuk olan chipler gelmiş mi diye bakın. Bu kesin çözüm değildir. Eğer geldiyse imei,wifi, ve bluetooh power çiplerinde arıza var demektir.

denicem ne yol varsa onu yapıcam yoksa cihaz elimde patlayacak:(

feyz34
25-11-2012, 18:13
Dostum sakın öyle bişe yapma cihazın nemden rahmetli olur ne olursa olsun elektronik ürün neme + sulu alanda zarar görür er yada geç patlak verir yapacağın tek şey var cihaza 10 15 kere üst üste restore et imei falan gelmişmi diye her attığında kontrol et eğer düzelmezse cihazın ana kartında yani entegre dediğimiz kısımlarda sorun oluşmuştur düşmeden darbeden dolayı + sıvı temas olabilir (program atıyorken dikkat et itunesin en son sürümü kurulu olsun attığın frimware bak iphone 4 gsm olsun değişik modelleride var onu atmış olabilirsin imei uçmuş olabilir )allah kolaylık versin

ozankalender
26-11-2012, 01:48
Ayni sorun benim eski iphone 4 umun basinada geldi kimse cozum bulamadi sonradan ben buldum ama tam cozum degil verdigim hesapta bi ustada kamerasinida bozdu. Cozum su : cihazin alt vidalarini sokup arka kapagi yukari itip acin pilin asagi soldaki soketinin vidalarini sokun ve soketi sokun oyle 15 dk falan kalsin sonra telrar soketi takin ve cihazi acin. İmeide wifide kendine gelcektir. Benim cihazda 2-3 gun sonra tekrar gidiyor ama bu yontemi yapinca duzeliyor bi usta bulamadim gitti saglam isin bileni.. Benden daha iyi bilen bulamadi beni :) iphonemin pilini bi TEKNİK SERVİSTE kendim degistim adam yuzume aval aval bakio daha hayatinda iphone pil degismemis o oyle teknik servisim diye geciniyo anca itunesten yazilim atsinlar yada resimlerden anlatimlara baka baka jb yapsinlar baska bi halt yok o yuzden telefon tamircinin eline dustuyse bitmistir kacari yok..

ʞןɐʇɐdɐʇ ƃuısn ǝuoɥdı ɯoɹɟ ʇuǝs

DeviLJoN
26-11-2012, 19:28
arkadaşlar bu sorun ya donanımsal yada yazılımsaldır. Yazılımsal olan cihazda en fazla 5 ile 10 kere geri yüklemede düzelmiyorsa. Donanımsaldır. Türkiye yapan varmıdır ? bilinmez. Elinde sistemi olan insan yapar ama riskli bir iş. Baseband IC ve wifi IC bunları değişimini yapmak o kadar kolay değil. iPhone 4/4s/5 anakartı çift katmanlı. Tamirciler yaparken sorumlulukları ürün sahibine veriyor. Çünkü cihaz susabilir. Aynı sorun bende var. imei uçtu cihazımın, 112 aramıyordum. JB olduğunda hiç gelmiyordu. JB olmadığında iki gün açmadığımda kendine geliyordu. Aynı sorunu yaşadım tamirci yapamadı. Bende dolaba atıp anakartı dondurucuda şok verip, azda olsa gsm özelliğini kullanıyordum.

CHAOS
26-11-2012, 20:27
arkadaşlar bu sorun ya donanımsal yada yazılımsaldır. Yazılımsal olan cihazda en fazla 5 ile 10 kere geri yüklemede düzelmiyorsa. Donanımsaldır. Türkiye yapan varmıdır ? bilinmez. Elinde sistemi olan insan yapar ama riskli bir iş. Baseband IC ve wifi IC bunları değişimini yapmak o kadar kolay değil. iPhone 4/4s/5 anakartı çift katmanlı. Tamirciler yaparken sorumlulukları ürün sahibine veriyor. Çünkü cihaz susabilir. Aynı sorun bende var. imei uçtu cihazımın, 112 aramıyordum. JB olduğunda hiç gelmiyordu. JB olmadığında iki gün açmadığımda kendine geliyordu. Aynı sorunu yaşadım tamirci yapamadı. Bende dolaba atıp anakartı dondurucuda şok verip, azda olsa gsm özelliğini kullanıyordum.
kardeş ben senin tecrübelerine güvenirim.
yalnız şunu merak ettim,arkadaşın başına gelen olayda yurt dışı olmasının faktörü varmı,yada bu yurt içi cihazlarında başına gelebilirmi?sebebi neyden kaynaklıdır?
çokmu soru oldu ama merak ettim valla.

DeviLJoN
27-11-2012, 21:36
kardeş ben senin tecrübelerine güvenirim.
yalnız şunu merak ettim,arkadaşın başına gelen olayda yurt dışı olmasının faktörü varmı,yada bu yurt içi cihazlarında başına gelebilirmi?sebebi neyden kaynaklıdır?
çokmu soru oldu ama merak ettim valla.
telefonun nereden alındığı pek önemli değil. Yurt içi cihazlarda da aynı sorun oluyor. iPhone anakartları 4 ile beraber çok hassas oldu. Ufak sıvıda bile power entegreleri bozulabiliyor. Baseband, bluetooth ve wifi uçmasının sebebi; hasar görmesidir. Hasarlar; sıvı, darbe, düşme, yüksek voltaj, düşük voltaj vs gibi sebeplerden ötürü çıkabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=KdbmUJi5Hfo&feature=related

CHAOS
27-11-2012, 22:17
telefonun nereden alındığı pek önemli değil. Yurt içi cihazlarda da aynı sorun oluyor. iPhone anakartları 4 ile beraber çok hassas oldu. Ufak sıvıda bile power entegreleri bozulabiliyor. Baseband, bluetooth ve wifi uçmasının sebebi; hasar görmesidir. Hasarlar; sıvı, darbe, düşme, yüksek voltaj, düşük voltaj vs gibi sebeplerden ötürü çıkabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=KdbmUJi5Hfo&feature=related

evet simdi anladim. bayada incelik istiyen olaymis, garantili cihazlarda sivi temasi haric imei ucmasi,wifi gibi sorunlarda yetkili servis cihazin arizasini giderir sanirim degilmi, ama garanti suresi bitince ozman yandik.

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

ozankalender
27-11-2012, 23:50
Dedigimi yaparsan sorun gecici olarak duzelir ama surekli cozum baseband chpini degistirmektir.

ʞןɐʇɐdɐʇ ƃuısn ǝuoɥdı ɯoɹɟ ʇuǝs

DeviLJoN
28-11-2012, 03:08
evet simdi anladim. bayada incelik istiyen olaymis, garantili cihazlarda sivi temasi haric imei ucmasi,wifi gibi sorunlarda yetkili servis cihazin arizasini giderir sanirim degilmi, ama garanti suresi bitince ozman yandik.

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

garanti servislerinin ne yapacağını veya nasıl bir karar alacağını ALLAH'a bilir.

Neden derseniz, müşteri iteleme taktiği mevcut birçok firmada. Apple kendi teknik servisi olsa, garanti dahilinde direk yenisini verir. Diğer yollardan garanti veren ise, ürün sahibinde kusur arar. Bozulma olayı tamam şans bu arada.

iPhone 4S genelde wifi ic bozuluyor sebebi, wifi ic metal korumada olmaması. Baseband arızası pek duymadım uluslararası ortamda.
iPhone 4S Wifi ic resmi;
http://www.beijingiphonerepair.com/wp-content/uploads/2011/10/iphone-4s-murata.jpg

http://www.teknolojii.net/wp-content/uploads/iphone4sparcalama9.jpg

http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/527622023/For_iphone_4S_wifi_IC.jpg_250x250.jpg

CaglayanGsm
29-11-2012, 09:45
cihazımın imei ve wifisini redsnow ile jail break yaparak geri getirdim açık iken herşey normal şebeke yok kapatıp açtığım zaman ve kart taktığım zaman etkinleştirilemiyor çıkan yazı (this device is not registered as part of the iphone developer program) bu konuda bilgisi olan varmı? wifi yerinde şuan aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar nasıl yapacak onuda söyleyim redsn0w_win_0.9.15b3 indirip iPhone3,1_6.0_10A403_Restore(indirin) etisinler cihaz eski haline gelicek benim şuanki versiyonum 6.1 bence bunun bi çözümü var sanki şuan herşey normal kayıt istiyor gibi