PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Simkilitli denilen cihaz kilitsiz çıkarsa...

QuestionMark
19-11-2012, 17:15
Arkadaşlar geçen yurt dışından bir iPhone 4S geldi cihaza ios 6.0 yüklü, gelen eski cihazlardan farklı bir şarj başlığı olduğu için biraz modelinden sorguladım, bir internet sitesinde ABD'den alınma (At&t, Verizon veya Sprint yazıyordu) ve simkilitli olduğu yazıyordu cihaz hakkındaki diğer bilgileri doğru verdi, cihaza sim kartımı taktım arama yaptım bir problem yoktu, şebeke alıyor ve arama yapıp alabiliyor ve internet' e bağlanabiliyordu, şimdi ise aynı şekilde bir i5 almayı düşünüyorum, bu cihazlarda ilerde problem çıkma ihtimali var mıdır? ilerde neler olabilir?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

GS_36
19-11-2012, 17:30
Ileride ne gibi sorunlar olacağını şimdiden söylemek zor,ios 5 sürümüne sürüm düşüreneyeceginiz, kesin ikinci sorun şuan 6.0.0 sürümünde ise ios 6.0.1 yükselmek isterseniz sim kilit sorunu yaşayabilirsiniz,başka sorun olacağını sanmıyorum ve şuan bu sürüm ile jailbreak yapamazsınız,böylece sürüm fela yükseltmeden kullanın ileride jb çıkana kadar sabredin.

QuestionMark
19-11-2012, 17:49
Teşekkürler bilgiler için, sürüm düşürme sorunu olacağını biliyorum onun için beklemekten başka çare yok, peki ios 6.0 da simkilitli olan bir cihazda benim avea kartımın direk çalışması mümkün müdür?

DeviLJoN
19-11-2012, 20:09
Sim kilit konusundaki hususta tam emin olmak istiyorsanız, imei numaranız gönderin bana özel mesaj olarak. İncelemesini yapayım.

GS_36
19-11-2012, 20:39
Teşekkürler bilgiler için, sürüm düşürme sorunu olacağını biliyorum onun için beklemekten başka çare yok, peki ios 6.0 da simkilitli olan bir cihazda benim avea kartımın direk çalışması mümkün müdür?

Sim kilitli Cihazlar hangi Sim Karti ile Sim Kilit olmussa yani hani Sebeke ile olmussa o sebeke didinda baska bir sebeke sim karti ile calismaz, ta ki sözlesme bitene kadar,sözlesme bittigi günden itaberen cihazinizi istedigigini sim karti ile kullanabilirsiniz bu durumda cihaziniz bagimsiz olur,herhangi bir sebeke bagli kalmazsiniz.