PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : android işletim sistemi ile alakalı ikaynak gibi bir site var mı :)

mericguner
13-11-2012, 21:48
arkadaşlar merhaba iphone 5 aldığım icin 4s imi sattım ve gecici olarak androidin alt seviye telefonlarından samsung galaxy 5500 europa kullanıyorum bugunden itibaren. androidle ilgili hic bir bilgim yok ben ne yapabilirim bunların guncellemesi nasıl yapılır jailbreakleri nasıl olur ? mesela şuan 2.1 versiyonu bende 2.3 gingerbread e nasıl gecerim bunlar hakkında bilgi verebilecek ya da forum öneribilecek arkadaşlar var mı ?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

CHAOS
13-11-2012, 22:26
arkadaşlar merhaba iphone 5 aldığım icin 4s imi sattım ve gecici olarak androidin alt seviye telefonlarından samsung galaxy 5500 europa kullanıyorum bugunden itibaren. androidle ilgili hic bir bilgim yok ben ne yapabilirim bunların guncellemesi nasıl yapılır jailbreakleri nasıl olur ? mesela şuan 2.1 versiyonu bende 2.3 gingerbread e nasıl gecerim bunlar hakkında bilgi verebilecek ya da forum öneribilecek arkadaşlar var mı ?

merhaba öncelikle hayırlı olsun.
ben size kısa bilgi olarak anlatıyım zaten araştırınca eminim android için güzelbir site bulup deneyim kazanırsınız.
bizde jb olan olay androidde root olarak karşımıza çıkar,tam yetki almaktır.
root garanti kapsamını bozar,odin sayacı sıfırlama,counter,stok rom yükleme garantiyi geri getirir,endişe yok :)
samsung un güncelleme yaptığı yada rom yaptığı yasal ve resmi programı kies dir,yalnız işin uzmanları kies i pek kullanmaz,odin diye adlandırılan vede samsung teknik servislerin bile kullandığı programı kullanır.
güncel türkiye romlarını,tüm dünaynın bildiği samsung un 1 numaralı rom sitesi yalnız yasal sitesi değil.sammobilefirm den temin edebilirsin.
androidli samsungların en güzel yanı cihazın tuğla yani fullbrick olsa bile usb jig denilen aparatla hayata geri döndürebilirsin.
bu aparatı kendin bile 5 tl bütçe ile yapabilirsin.
şimdilik sana önericeklerim bunlar.
kusura bakma burdan forum adı falan veremiyorum,umarım birazda olsa verdiğim bilgiler işine yarar.

mericguner
13-11-2012, 22:38
valla ne desem bilemedim super bimacıklama cok saolun ;) arastırmaya başlıcam şimdi

CHAOS
13-11-2012, 22:40
valla ne desem bilemedim super bimacıklama cok saolun ;) arastırmaya başlıcam şimdi

rica ederim android gözünüzü korkutmasın.
android dede samsung seçimiyle tam isabet yapmışsınız.
ama ağırlık ikaynak forum ve iphone olsun ;))

mericguner
13-11-2012, 23:55
tabikide ipad3 um var hali hazirda zaten takipteyeyim ;)

Ogzhnozcn
14-11-2012, 08:15
Her türlü sisteme saygımız da olsa Buradan site tavsiyesi istemek doğru değil gibi,çünkü reklamı yapılmış gibi gözükebilir hele ki Apple ile alakalı doğrudan bir siteden istenirse :)

mericguner
14-11-2012, 13:52
haklisiniz ama hic bir bilgim yok pm atsaniz da olur :)