PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları İphone 5 Dokunmatik problemi ve SMS sesi problemi

yalcoo
10-11-2012, 13:53
Merhaba Arkadaşlar,
Forumu sürekli takip ediyorum pek aktif değilim mesaj anlamında ama araştırdığım kadarıyla bu konuda bir başlık yok.

İlk problemim yeni aldığım İphone 5 ile ilgili deneyip sizde bana sonucu iletirseniz sevinirim.İphone 5'im şarjda iken dokunmatiğinde problemler yaşıyorum özellikle elimde değilde masa üzerindeyken yani bir yandan bilgisayarla uğraşırken masanın üzerine koyum bişeyler yapmaya çalışıyorum ama dokunmatik işlemiyor nedendir bilmiyorum sadece bendemi var merak ta ediyorum.Elime alıp yazmaya başladığımda ara sıra yapıyor şarjdan çıkardığımda ise böyle bir problem yok.

İkinci problem bundan önceki telefonum 4s den daha doğrusu ios6 ile birlikte nüksetti herkeste aynıdır diye düşünüyorum yazılımsal olduğunu düşünüyorum.Birine SMS atıp SMS'i attığım ekranda telefonu kilitlersem karşıdan cevap geldiği zaman Mmesaj sesi gelmiyor ne bir titreme ne bir uyarı hiç bişey yok.Mesaj geldiğini anlayabilmek için her mesaj çekişimde ana ekrana gelmek durumunda kalıyorum.Yine bunu ios6 ve 6,0,1 yüklü arkadaşların deneyip burdan sonucu yazmalarını rica ediyorum.Yazılımsal ise kime nereye bildirmek gerekiyor bunu raporlarlamak gerekiyor.ios 5 de böyle bir problem yoktu sık mesajlaşan biri olarak her seferinde mesajımı yazıp telefonu kitliyorum sonra allah allah nie mesaj gelmedi diye açıyorum bir bakıyorum mesaj var hiç bi ses de gelmemiş...

teşekkürler.

CHAOS
10-11-2012, 14:14
Merhaba Arkadaşlar,
Forumu sürekli takip ediyorum pek aktif değilim mesaj anlamında ama araştırdığım kadarıyla bu konuda bir başlık yok.

İlk problemim yeni aldığım İphone 5 ile ilgili deneyip sizde bana sonucu iletirseniz sevinirim.İphone 5'im şarjda iken dokunmatiğinde problemler yaşıyorum özellikle elimde değilde masa üzerindeyken yani bir yandan bilgisayarla uğraşırken masanın üzerine koyum bişeyler yapmaya çalışıyorum ama dokunmatik işlemiyor nedendir bilmiyorum sadece bendemi var merak ta ediyorum.Elime alıp yazmaya başladığımda ara sıra yapıyor şarjdan çıkardığımda ise böyle bir problem yok.

İkinci problem bundan önceki telefonum 4s den daha doğrusu ios6 ile birlikte nüksetti herkeste aynıdır diye düşünüyorum yazılımsal olduğunu düşünüyorum.Birine SMS atıp SMS'i attığım ekranda telefonu kilitlersem karşıdan cevap geldiği zaman Mmesaj sesi gelmiyor ne bir titreme ne bir uyarı hiç bişey yok.Mesaj geldiğini anlayabilmek için her mesaj çekişimde ana ekrana gelmek durumunda kalıyorum.Yine bunu ios6 ve 6,0,1 yüklü arkadaşların deneyip burdan sonucu yazmalarını rica ediyorum.Yazılımsal ise kime nereye bildirmek gerekiyor bunu raporlarlamak gerekiyor.ios 5 de böyle bir problem yoktu sık mesajlaşan biri olarak her seferinde mesajımı yazıp telefonu kitliyorum sonra allah allah nie mesaj gelmedi diye açıyorum bir bakıyorum mesaj var hiç bi ses de gelmemiş...

teşekkürler.
öncelikle yeni cihazınız hayırlı olsun.
şuan i5 im olmadığı için aklıma cihazınız sim kilitsizse eğer bi restore yapmanızı tavsiye ederim birde kullandığınız şarj adaptörü orjinalmi.
ios 6 ve 6.0.1 e gelicek olursam 4s de kullandığım için evet ios6 da bikaç sıkıntılar bende çektim ama şuanda 6.0.1 kurulu vede sorun yok enazından şimdilik.
forumda i5 li arkadaşlarda görüşlerini bildireceklerdir kullanan varsa.

sebuhi_09
10-11-2012, 21:40
iphone 4 5.1.1 sim lock kullaniyorum. mesaj sorununu bende yasadim. Ama ekrani kilitleyip kilitlemediyimi hatirlamiyorum.. belkide kilitlemedigimden dolayidir. su an cok mesajlasmadigim icin pek yasamiyorum o durumu..

emretatbak
11-11-2012, 00:25
Merhaba Arkadaşlar,

teşekkürler.
dokunmatik sorunu tüm iphone'larda ve ipodlarda var, o kullandığınız adaptörden kaynaklanıyor diye biliyorum aynı sorunu ben de yaşadım, hayırlı olsun...

Ogzhnozcn
11-11-2012, 09:12
Adaptorunuzu,orjinal bir adaptorle ya da kaliteli bir adaptorle degistirin,guc fazla geliyor ve cihaz ondan dolayi sapitma(titreme,hizlilik,kontrolsuzluk) yapiyor olabilir,iyi forumlar..

yalcoo
12-11-2012, 15:01
şarj cihazını orjinali ile değiştirdim düzeldi o problem...ama mesaj sesi hala aynı 4s dede aynıydı ios 6 ve 6,0,1 olup deneyenler oldumu merakediyorum iki telefonda birden olunca yazılımsaldır diye düşünüyorum...telefonlarımın ikiside simfree idi.