PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cihaz Kilitlendi Acilmıyor

Byrack
04-11-2012, 23:36
Merhaba arkadaslar iyi geceler ip4 4.1 jb cıhazı guncelleme yaptım ınsoullos 5 yukledı ancak cıhazı acılmıyo suanda gırıs elmada kalıyor ne yapabilirim acil destek beklıyorum cıhaz GSM yurtdısı degıl tesekkurler

CHAOS
05-11-2012, 07:13
Merhaba arkadaslar iyi geceler ip4 4.1 jb cıhazı guncelleme yaptım ınsoullos 5 yukledı ancak cıhazı acılmıyo suanda gırıs elmada kalıyor ne yapabilirim acil destek beklıyorum cıhaz GSM yurtdısı degıl tesekkurler

installous5 i yükledikten sonramı bu durum oldu?

Byrack
05-11-2012, 10:45
installous5 i yükledikten sonramı bu durum oldu?

evet installous 5 ve iBlackList'i yükledi ve bir kaç tane daha activator filan vardı 4 tane tweak güncelledi daha sonra gitti ben safe moddan cydia'dan installous 5'i kaldırdım ancak spring yapınca tekrar gitti şuanda da safemode bile açamıyorum..
nasıl bir çözüm yolu yapabilirim. 5.1.1 atmayı denedim onu da yapamadım. tekrar safe modda açabilsem silecem diğer proğramları ancak safe moda da alamıyorum lütfen çözüm teşekkürler.

CHAOS
05-11-2012, 11:59
cihazı ifunbox yada tarzı programla bağlayıp,içine girmeyi denedinizmi.
ve şu anki sürümünüz nedir.

Byrack
05-11-2012, 12:53
cihazı ifunbox yada tarzı programla bağlayıp,içine girmeyi denedinizmi.
ve şu anki sürümünüz nedir.

cihazım 4.1 version denedim direk proğram atıyor, çünkü cihaz sürekli kendini kapatıp elmada takılıyor açmaya çalışıyor açamıyor tekrar resetliyor ayrıca 5.1.1 versiona geçmeyi denedim şimdi itunes son sürümüyle 3194 eror hatası almaktayım.. ne yapmam gerekiyor çözemedim acaba DFU moda alıp mı itunesten atamaya çalışsam olurmuki..

Eyupp
05-11-2012, 13:16
arkadasım ben de iphone 4s var ve suan yanımda senınkının durumunda ama benım kı geveylı oldugu ıcın itunes dan restorede yapamıyorum.bu konu bayağı arastırdım.ilk once sana sunu sorayım cıhazın eger shsh kaydı varsa redsn0w ile tekrar ıos 4.1 yukleyebilirsin.

Byrack
05-11-2012, 13:39
arkadasım ben de iphone 4s var ve suan yanımda senınkının durumunda ama benım kı geveylı oldugu ıcın itunes dan restorede yapamıyorum.bu konu bayağı arastırdım.ilk once sana sunu sorayım cıhazın eger shsh kaydı varsa redsn0w ile tekrar ıos 4.1 yukleyebilirsin.

yok benimkisinin gevey problemi yok GSM yani ancak shsh kayıtlarımı kaybettim ben o yüzden tekrar 4.1 yükleyemem de artık ben 4.1 den de geçtim versiyonu yükseltmekyi de yapamıyorum onu yapmak için nasıl bir yol izyelebilirim... o konuda yardımcı olabilirmisiniz. örneğin 5.1.1 e nasıl geçerim.. i tunesten yapamıyor 3194 eror hatası veriyor..

Eyupp
05-11-2012, 13:46
tiny umbrella programıylı daha once aldıgın shsh leri tekrar indirebilirsin

Byrack
05-11-2012, 14:00
Denedim tiny umbrella son sürümünü yükledim ancak açmıyor kesiyor... :( üstad 5.1.1 e nasıl yükseltebilirim..

CHAOS
05-11-2012, 14:15
Denedim tiny umbrella son sürümünü yükledim ancak açmıyor kesiyor... :( üstad 5.1.1 e nasıl yükseltebilirim..
redsnow ile dene önce 4.1 e restore etmeyi.

Byrack
05-11-2012, 14:26
tamam bir de onu deneyeyim ancak nasıl bir işlem yapacağım biraz ayrıntı veribilirmisiniz? ilk önce 4.1 fw dosyası indirip i tunestan mı? restore yapıcam yoksa redsnow ile mi?

CHAOS
05-11-2012, 14:27
tamam bir de onu deneyeyim ancak nasıl bir işlem yapacağım biraz ayrıntı veribilirmisiniz? ilk önce 4.1 fw dosyası indirip i tunestan mı? restore yapıcam yoksa redsnow ile mi?
ilgili fw yi indirip redsnowdan yapıcaksın,cihazı dfu moda almanı isteyecek.

CHAOS
05-11-2012, 14:39
redsnow u açınca cihazı normal bağla ama dfu moda almadan.extras butonundan,even more ye tıkla,restore ye,senden ıpsw dosyası isteyecek
şuan cihazda kurulu olanı göster,tekrar isterse yine aynı ipsw yi göster.
local kısmı muhtemelen pasif olacaktır.remote butonuna basarak işleme devam et cydia dan shsh kayıtını bulacaktır zaten.

Byrack
05-11-2012, 20:00
yok üstadım o da olmadı yaa çıkamadım şu elmadan bir türlü yaptım bişeyler yükledi install cdiay yaptım yarıda kesti kaldı elmada ben 5.1.1 e nasıl geçerim veya 6.0.1 e i tunestan bi yardım edecek arkadaş varmı acill arkadaşlar

AcquirE
05-11-2012, 20:37
yok üstadım o da olmadı yaa çıkamadım şu elmadan bir türlü yaptım bişeyler yükledi install cdiay yaptım yarıda kesti kaldı elmada ben 5.1.1 e nasıl geçerim veya 6.0.1 e i tunestan bi yardım edecek arkadaş varmı acill arkadaşlar

Dedigim adimlari aynen takip edersen hic bir sorun kalmayacak ama heycan yapma telefon acilmiyor diye sakin olarak yapmaya baslarsan adimlari tam takip edersen cihazda bir problem olmadigini sende anlayacaksin. programi DFU moda al itunes i ac sonra fremware shift tusuna basarak mausenle tiklayarak manuel olarak sec ve yükle IOS dosyasini yüklerken hic bir sorun yasamayacaksin bundan eminim.

Byrack
05-11-2012, 20:49
Kardeş o dediğini ben 10 kez denedim ah bir yapabilsem bir sıkıntı varda çözemedim. şimdi 3194 alıyordum bu hostu değiştirdim şimdide -1 hatası veriyor bir de dfu modda deneyeceğim bakalım ne olacak bu hoststa yazdığım appl sileyimmi ne yapalım...

SalihBxl
05-11-2012, 21:14
En temizi farkli bir pcde denemeniz.

Tapatalk ile iPhone 4s Cihazimdan Gonderilmis Mesajdir.

Byrack
05-11-2012, 21:22
En temizi farkli bir pcde denemeniz.

Tapatalk ile iPhone 4s Cihazimdan Gonderilmis Mesajdir.

Sanırım sorun o olsa gerek, bir de öyle deneyeyim,
ilk işim,
- i tunes son versionu indiriyorum kuruyorum.
- buradan fw 5.1.1 indiriyorum. veya 6.0.1 en yeniye güncelleme
- cihazı dfu moduna alıyorum.
- i tunesten güncelliyorum.

adımlarım doğrumu eksiğim varsa tamamlarmısınız. Ayrıca rehberim ve mesajlarım kaybolacak mı ?? teşekkkürler

AcquirE
05-11-2012, 21:36
Eğer yedek almadiysan silinecek tabiki ama güncel yedek alıyorsan birsey olmaz.

Bilgi virüs gibidir paylaştıkca çoğalır !

SalihBxl
05-11-2012, 21:36
Cihazınız iPhone 4 ve 5.1.1 shsh kaydınız varsa hiç iOS 6 görmeden direk 5.1.1 yapar ve jailbreak atarsınız cihaza. Forumda rehber ve mesajlar kaydı için konularımız mevcut oralardan faydalanabiirsiniz.

Byrack
05-11-2012, 22:19
Cihazınız iPhone 4 ve 5.1.1 shsh kaydınız varsa hiç iOS 6 görmeden direk 5.1.1 yapar ve jailbreak atarsınız cihaza. Forumda rehber ve mesajlar kaydı için konularımız mevcut oralardan faydalanabiirsiniz.

Üstad shsh kaydım yok itunes tan backup um var yeterlidir sanırım... ben şimdi 4.1 deyim yani 5.1.1 e geçmem mümkün değil öylemi sadece 6.0.1 olarak mı güncelleyebilecem...

SalihBxl
05-11-2012, 22:21
Üstad shsh kaydım yok itunes tan backup um var yeterlidir sanırım... ben şimdi 4.1 deyim yani 5.1.1 e geçmem mümkün değil öylemi sadece 6.0.1 olarak mı güncelleyebilecem...

Cihazda sayet 4.1 varken jailbreak varsa sirasiyla su zamana kadar olan kayitlari almamasi imkansiz. Bence TinyUmbrella ile tekrar tekrar kontrol edin. Cihazi DFU mode ile baglayip kontrol edin.

GS_36
05-11-2012, 22:23

Malesef iTunes backup sadece rehber,resim gibi verilerinizi geri getirmek icin gerekli,Restore icin ShSh kaydi olmadan olmaz.

Byrack
05-11-2012, 22:25
Cihazda sayet 4.1 varken jailbreak varsa sirasiyla su zamana kadar olan kayitlari almamasi imkansiz. Bence TinyUmbrella ile tekrar tekrar kontrol edin. Cihazi DFU mode ile baglayip kontrol edin.

evet cihazı sıfır aldım ve hemen jb yaptım tinyumbrella ile nasıl bir aşamadan geçeceğim cihaz şuanda exit safe mode da

SalihBxl
05-11-2012, 22:28
evet cihazı sıfır aldım ve hemen jb yaptım tinyumbrella ile nasıl bir aşamadan geçeceğim cihaz şuanda exit safe mode da

Bilgisayariniza Tinyumbrellayi indirin ve cihazi baglayip Save All SHSH butonuna tiklayin bu kadar basit.

Byrack
05-11-2012, 22:33
Tamam hocam onuda yaptım shsh alındı. şimdi telefonu itunes'a bağlayıp 5.1.1 atayım mı? ancak telefon şuanda exit safe mode de DFU modede atarken de 3194 hatası veriyordu yine verir mi?

SalihBxl
05-11-2012, 22:37
Baska pc ile denemenizde yarar oldugunu tekrar hatirlatiyorum. iReb5 ile cihazi DFU mode'a alin ve TinyUmbrella uygulamasini acip Start TSS Server sekmesine tiklayin. Ardindan iTunes uzerinden Restore+Shift ile 5.1.1 ipsw'yi gosteriniz.

Byrack
05-11-2012, 22:42
Baska pc ile denemenizde yarar oldugunu tekrar hatirlatiyorum. iReb5 ile cihazi DFU mode'a alin ve TinyUmbrella uygulamasini acip Start TSS Server sekmesine tiklayin. Ardindan iTunes uzerinden Restore+Shift ile 5.1.1 ipsw'yi gosteriniz.

Valla akşam akşam bayağı başını ağrıttım ama yarına kadar bu telefonu açmam lazım bir sürü aranacak ve gelecek telefon varki durumumu anlıyorsundur. şimdi başka bir pc ye geçiyorum win7 li o makina ancak şimdi .shsh'ı biz buna aldık ya bir sıkıntı olmazmı o makinada o makinaya tekrar mı .shsh mı alayım yoksa XP/.shsh dosyasını flash ile alıp o makinaya mı taşıyayım bu arada etc/hots içeriğine 74.... numarayı yazmaya gerek var mı kurarken. son olarak çok teşekkür ederim. emeğine sağlık üstadım...

SalihBxl
05-11-2012, 22:47
Valla akşam akşam bayağı başını ağrıttım ama yarına kadar bu telefonu açmam lazım bir sürü aranacak ve gelecek telefon varki durumumu anlıyorsundur. şimdi başka bir pc ye geçiyorum win7 li o makina ancak şimdi .shsh'ı biz buna aldık ya bir sıkıntı olmazmı o makinada o makinaya tekrar mı .shsh mı alayım yoksa XP/.shsh dosyasını flash ile alıp o makinaya mı taşıyayım bu arada etc/hots içeriğine 74.... numarayı yazmaya gerek var mı kurarken. son olarak çok teşekkür ederim. emeğine sağlık üstadım...

Hayir diger pcye sadece tiyumbrellayi kurarak save shsh yapiniz ve ardindan dedigim islemleri yapiniz.

Byrack
05-11-2012, 23:30
Hayir diger pcye sadece tiyumbrellayi kurarak save shsh yapiniz ve ardindan dedigim islemleri yapiniz.

Kardeş TinyUmbrlla da Dfu moda aldım ancak Start TSS pasif görünüyor TSS Not Runnig ikazı veriyor ! sebebi nedir ancak cihazın adını vs acaba 4.1 i alamıyor ondan mı 4.2.1 en başta görünüyor..