PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları MP4 videoları itunes'e atamıyorum

caster
31-10-2012, 21:00
arkadaşlar benim mp4 olan videolarımı ipod'a atamıyorum neden acaba???

SalihBxl
31-10-2012, 21:52
720p ise sorun yaratabilir.

iSaMi
31-10-2012, 23:05
Bilgisayara iTools adlı programı kurun videos bölümüne sürükleyin kendisi uygun formata dönüştürüp ipoda yüklüyor.

DeviLJoN
31-10-2012, 23:41
iPod ile uyumlu olmadığından atmaz videolar. iPod uyumlu codec yaparsanız yükleyebilirsiniz. Ayrıca bir alt mesajda isami farklı bir çözüm sunmuş. İki seçenek var, birini yapabilirsin.

darkmulex
01-11-2012, 15:49

Merhaba caster,

Varsayılan olarak iPod üzerinde kullanılan formatları aşağıda bulabilirsiniz.

1. Apple iPod - (H.264, 320x240)
2. Apple iPod - (H.264, 640x480)
3. Apple iPod - (MPEG-4, 320x240)

İzlemek istediğiniz videoları yukarıdaki formatlardan birine çevirerek iPod'unuza yükleyebilirsiniz.

İyi günler dilerim.

GKTG
01-11-2012, 22:12
Merhaba caster,

Varsayılan olarak iPod üzerinde kullanılan formatları aşağıda bulabilirsiniz.

1. Apple iPod - (H.264, 320x240)
2. Apple iPod - (H.264, 640x480)
3. Apple iPod - (MPEG-4, 320x240)

İzlemek istediğiniz videoları yukarıdaki formatlardan birine çevirerek iPod'unuza yükleyebilirsiniz.

İyi günler dilerim.

Arkadaşımızın söylediklerine ek olarak çeviri programlarından HandBrake programını kullanabilirsiniz.

caster
06-11-2012, 00:15
yorumlarınız için teşekkür ederim fakat ben önceden atabiliyordum benim kullandığım programsa FormatFactory'di ancak itunes' i ne zaman güncelledim o zaman bu sorun ortaya çıktı acaba sürümlemi alakası var???

darkmulex
12-11-2012, 15:19
yorumlarınız için teşekkür ederim fakat ben önceden atabiliyordum benim kullanığım programsa Format Factory'di ancak i tunnes'i ne zaman güncelledim o zaman bu sorun ortaya çıktı acaba sürümle bi alakası varmıdır???

Merhaba caster,

En güncel iTunes sürümünü(10.7) indirip deneme yapabilir misiniz? Buna ek olarak, yukarıda belirtmiş olduğum formatlara dikkat ederek video'larınızı çevirmenizi rica edeceğim.

İyi günler dilerim.

CHAOS
12-11-2012, 15:23
yorumlarınız için teşekkür ederim fakat ben önceden atabiliyordum benim kullanığım programsa Format Factory'di ancak i tunnes'i ne zaman güncelledim o zaman bu sorun ortaya çıktı acaba sürümle bi alakası varmıdır???
cihazınız şayet jb liyse ifunbox gibi programlarlada cihazın direk içine atabilirsiniz.

caster
13-11-2012, 16:54
sorunu çözdüm heralde görüntü boyutu 320x240 olunca herşey normale döndü fakat önceden daha yüksek boyutlarda filmleri atabiliyorudum yinede bi terslik var bu işte belkide itunes buna göre proğramlanmıtır sizce olabilir mi??

darkmulex
14-11-2012, 12:50
sorunu çözdüm heralde görüntü boyutu 320x240 olunca herşey normale döndü fakat önceden daha yüksek boyutlarda filmleri atabiliyorudum yinede bi terslik var bu işte belkide itunes buna göre proğramlanmıtır sizce olabilir mi??

Merhaba caster,

Sorununuzu çözmüş olmanıza sevindim. Şu konuya dikkat etmeniz gerekir; yüklemeye çalıştığınız video'nun boyutu ile çözünürlüğü farklı kavramlardır. Eğer iPod'unuzda yer alan videoları monitör/TV'ye bağlayıp görüntü elde etmeyecekseniz, 480X320 çözünürlüğünün(iPod'unuzun ekran büyüklüğü) üzerindeki her çözünürlük tamamen bir kayıp olacaktır. iPod'unuzun ekranından daha yüksek çözünürlükte video oluşturarak video'lardan daha fazla kalite elde edemezsiniz. Sadece cihazınızda daha fazla yer kaplamasına sebeb olursunuz.

İyi günler dilerim.