PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları İtunes programında vista 64 bit sorunu

julesverne90
26-09-2008, 14:35
Merhaba ben İpod touch 16 gb aldım fakat pc vista 64 bit olduğu için itune programı yükleyemedim.Yabancı forumlara baktım orada itune 7.7 yüklemem gerektiği yazıyodu.7.7 indirdim fakat sorun devam ettti sonra pc min security ayarlarını düşürdüm itune programını indirdi fakat bu seferde itune benim ipod umu görmüyor ve vista 64 bit olduğu için itnune installer 64 bit olmalı diye bir uyarı yazısı geldi. Netten bu programı bulamadım benm gibi bir sorun yaşayan varsa nasıl çözdünüz yada yardımcı olabilirmisiniz ..alalı bir hafta oldu ama henüz msc bile dinleyemedim.
Aldığım adam jailbreak lemişti onun bilgisayarına takınca hem itune gördü hemde msc indirdi.Anlamış diilimi nerede hata yapıyorum..

Evolution
26-09-2008, 15:49
Bu sayfa sana yardımcı olabilir.
http://support.apple.com/kb/HT1426

julesverne90
26-09-2008, 16:56
Aşağıda napalıması gerektiği yazılmış ama ıtunes programı için eğer benden indirisen çaloşmayabilir başka bir yerden indir diyo..onuda denedim ama olmadı sizin beni yönlendirebileceğininz itunes 7.6 veya daha iyi bir sürümü varmı...

Follow these steps if you're not sure what version of Windows you have.
You can find this by choosing Start > Control Panels > System. Look for an identifier in the window that appears that says "system type"; if the value says "64 bit edition," make sure you're using iTunes 7.6 or later.

Note: The installer for 64-bit Vista is named iTunes64Setup.exe instead of iTunesSetup.exe. If you download the iTunes installer from iTunes.com using Vista 64 and the file is iTunesSetup.exe, your browser is likely not correctly identifying the OS as being Vista 64. Try downloading iTunes again using a different browser, like Internet Explorer.

Evolution
26-09-2008, 17:04
Buradan indirmeyi dene bakalım.
http://findfiles.com/list.php?string=iTunes64Setup.exe&db=Both&match=All&search=

julesverne90
26-09-2008, 17:12
Burada yabancı bir sitede soruya cevap olarak yazdıkları mesajı kapyaladım senn de bunu okumanı istedim acaba bunlar işe yarayabilir şeyler mi diye şimdiden yardımların iççin sağol..

Solution
Basically the solution is very easy and involves a new feature in Windows Vista called a symbolic link.

Open up the Command Prompt as an Administrator (Go to All Programs > Accessories and Right Click on Command Prompt and then choose Run as administrator)
Create a QuickTime folder in both Program Files (x86)
mkdir "c:\Program Files (x86)\QuickTime"
Now we create a symbolic link to the Program Files directory
mklink /d "c:\Program Files\QuickTime" "c:\Program Files (x86)\QuickTime"
Now install iTunes as you normally would by double clicking on the install program.
If all the steps were followed from above you will have no problem getting iTunes to install correctly on Windows Vista 64-bit

julesverne90
26-09-2008, 17:32
senn linkle indirdiğim programdada hata msj verdi mesajı sana yazıyorum belki benm gözden kaçırdığım bir yer olabilir dye...

The windows installer service could not be accessed.This can occur if you are running windows in safe mode or if the windows installer isnot correctly installed.Contact your support personal or asistance.

Evolution
26-09-2008, 23:11
Burada yazılanları denedin mi peki?

author=julesverne90 link=topic=293.msg403#msg403 date=1222438334]
Burada yabancı bir sitede soruya cevap olarak yazdıkları mesajı kapyaladım senn de bunu okumanı istedim acaba bunlar işe yarayabilir şeyler mi diye şimdiden yardımların iççin sağol..

Solution
Basically the solution is very easy and involves a new feature in Windows Vista called a symbolic link.

Open up the Command Prompt as an Administrator (Go to All Programs > Accessories and Right Click on Command Prompt and then choose Run as administrator)
Create a QuickTime folder in both Program Files (x86)
mkdir "c:\Program Files (x86)\QuickTime"
Now we create a symbolic link to the Program Files directory
mklink /d "c:\Program Files\QuickTime" "c:\Program Files (x86)\QuickTime"
Now install iTunes as you normally would by double clicking on the install program.
If all the steps were followed from above you will have no problem getting iTunes to install correctly on Windows Vista 64-bit

julesverne90
27-09-2008, 09:44
ewet onuda denedim.install etmeye başlar başlamaz sana yazdığım hata mesajını verdi.

Evolution
27-09-2008, 11:47
Hatada yazana göre sorun tamamen Windows ile alakalı yoksa sana verdiğim linkteki iTunes kurulması lazım.Bu durumda ne yapabilirsin maalesef bilemiyorum.

nascobar
05-10-2008, 11:52
arkadaşım ekteki resimde yapman gereken işlemler yazıyor umarım olur

http://img223.imageshack.us/img223/8328/problemhn9.jpg