PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları İphone 4s sivi temas etiketi kirmizilasti

rioter
11-10-2012, 00:31
Merhaba arkadaslar,
10 gunluk 4s imde home tusu problemi vardi.bende internetten okudugum bi oneri uzerine home tusuna bikac damla kolonya dokup ovaladim.sorunum halloldu ama dock girisindeki sivi temas etiketi kirmizilasti.yani cihazim suvi temasli oldu.cihazda herhangi bi sorun yok hersey tikir tikir calisiyo ama etiketin kirmizilasmasi canimi acayip derecede sikti.konuyla ilgili oneriniz var mi acaba?

GS_36
11-10-2012, 01:56
Merhaba arkadaslar,
10 gunluk 4s imde home tusu problemi vardi.bende internetten okudugum bi oneri uzerine home tusuna bikac damla kolonya dokup ovaladim.sorunum halloldu ama dock girisindeki sivi temas etiketi kirmizilasti.yani cihazim suvi temasli oldu.cihazda herhangi bi sorun yok hersey tikir tikir calisiyo ama etiketin kirmizilasmasi canimi acayip derecede sikti.konuyla ilgili oneriniz var mi acaba?

Merhaba,apple shopa götürsen sıvı dediğini hemen anlıyorlarlar ve dediğiniz gibi kırmızılaşmış böylece garanti kapsamı dışında kalıyor.Tamir ettirmen için cep den ödemen lazım,fakat cihazı şarza takınca şarz ediyorsa sorun yok korkmayın böylece kullanın belki ileriki günlerde kendiliğinden düzelir.

Geçmiş olsun...

rioter
11-10-2012, 01:59
Telefon sarj oluyo..hic bi sikintisi yok ama o pembe renk 24 aylik garantiyi mahvetti :( daha sifir alindi eski olsa gam degl..

GS_36
11-10-2012, 02:52
Telefon sarj oluyo..hic bi sikintisi yok ama o pembe renk 24 aylik garantiyi mahvetti :( daha sifir alindi eski olsa gam degl..

Şarz oluyorsa sorun yok demek,varsın başka renk olsun,önemli olan cihazın şuan sorunsuz kullanabilmen,ilerki günler de bakarsın rengi eski haline gelir,şimdilik sabırla bekle bakalım inşallah düzelir.

rioter
12-10-2012, 01:18
Şarz oluyorsa sorun yok demek,varsın başka renk olsun,önemli olan cihazın şuan sorunsuz kullanabilmen,ilerki günler de bakarsın rengi eski haline gelir,şimdilik sabırla bekle bakalım inşallah düzelir.

hocam ilgi ve alakan için cok tesekkur ederim ama bu sabah kalktıgımda telefonun home tusu ses tusları calısmıodu..telefonu kapattıktan hemen sonra kendisi acılıyodu..2 3 dkfön makinesine tuttum..ilk basta etkisi olmadı ama aradan 5 dk gectikten sora home tusu normale dondu..ben de fırsat bu fırsat diyerek hemen telefoncuya goturup siyahıyla değiştim 50 tl farkla..aksi taktirde basıma buyuk belalar acacaktı..

GS_36
12-10-2012, 02:55
hocam ilgi ve alakan için cok tesekkur ederim ama bu sabah kalktıgımda telefonun home tusu ses tusları calısmıodu..telefonu kapattıktan hemen sonra kendisi acılıyodu..2 3 dkfön makinesine tuttum..ilk basta etkisi olmadı ama aradan 5 dk gectikten sora home tusu normale dondu..ben de fırsat bu fırsat diyerek hemen telefoncuya goturup siyahıyla değiştim 50 tl farkla..aksi taktirde basıma buyuk belalar acacaktı..

Hadi gözün aydın güle güle kullan,bundan sonra dikkatli olursun,50 TL çok iyi , iyiki fazla istememişler şansın varmış.

DeviLJoN
12-10-2012, 18:49
önemli olan anakarttır. Anakartta sıvı belirtisi yoksa servis bu konuda size hiçbir suç atamaz. Ayrıca sarj girişinin orası genelde pembe oluyor. Anakartın alt kısmında etiketin önemi daha önemli. Bunun için resimde ekledim. Resimde gösterilen yeri beyaz kırmızı veya pembe olursa o zaman garanti dışı kalır.
http://i01.i.aliimg.com/img/pb/105/739/463/463739105_667.jpg