PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iOS 6'dan iOS 5.1.1'e dönüş ( Detaylar İçerde )

musdy123
01-10-2012, 17:42
Selam arkadaşlar :)

Telefonumu meraklardan dolayı kendimi tutamayıp iOS 6'ya yükselttim fakat istediğim şeyi bulamadığım için iOS 5.1.1'e görü dönüp JB kullanmayı tercih ettim fakat iTunes'da shift+restore seçeneğiyle sürümü gösterip restore etmeye çalışrıken yazılım çıkartılıyor(extracting software) yüklendikten sonra 3194 hatasını alıyorum ve herhangi bir çözümde bulmuş değilim.SHSH kayıdımda bulunmakta, ayrıca deneme amaçlı gene shift+restore seçeneğiyle iOS 6 yı tekrar yüklediğimde herhangi bir sorun vermeden restore etti.iOS 6 altındaki versiyonlara restore edemiyorum.iOS 5.0.1 olsun iOS 5.1.1 olsun 3194 hatası alıyorum.

Lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

**Birde şu iOS 6'ya adam gibi bir jail break gelecek mi ? Untethered başta olmak üzere, tetheredde olabilir ama adam gibi bişey.Gelen JB çok saçma hiç kullanışlı değil o sebebten dolayı sildim JB'yi.Bu konu hakkında da bilgi verirseniz sevinirim :)

yorgun49
01-10-2012, 17:52

Telefonumu meraklardan dolayı kendimi tutamayıp iOS 6'ya yükselttim fakat istediğim şeyi bulamadığım için iOS 5.1.1'e görü dönüp JB kullanmayı tercih ettim fakat iTunes'da shift+restore seçeneğiyle sürümü gösterip restore etmeye çalışrıken yazılım çıkartılıyor(extracting software) yüklendikten sonra 3194 hatasını alıyorum ve herhangi bir çözümde bulmuş değilim.SHSH kayıdımda bulunmakta, ayrıca deneme amaçlı gene shift+restore seçeneğiyle iOS 6 yı tekrar yüklediğimde herhangi bir sorun vermeden restore etti.iOS 6 altındaki versiyonlara restore edemiyorum.iOS 5.0.1 olsun iOS 5.1.1 olsun 3194 hatası alıyorum.

**Birde şu iOS 6'ya adam gibi bir jail break gelecek mi ? Untethered başta olmak üzere, tetheredde olabilir ama adam gibi bişey.Gelen JB çok saçma hiç kullanışlı değil o sebebten dolayı sildim JB'yi.Bu konu hakkında da bilgi verirseniz sevinirim :)

Dostum versiyon düşürmede aldığın hatanın çözümü HOST dosyasını düzenleyerek oluyor die biliyorum ama İOS 6 dan 5.1.1 e Düşürme olayı varmı bilmiyorum

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts bu adımları izliyerek HOST dosyasına aşağıda yazdığımı ekleyerek bi dene istersen

74.208.10.249 gs.apple.com

musdy123
01-10-2012, 18:08
Yok kardeşim, bu çözüm olmuyor :) Çözümde denilmez zaten, sanalda da tek çözüm olarak bu görünüyor.

GS_36
01-10-2012, 19:02
Yok kardeşim, bu çözüm olmuyor :) Çözümde denilmez zaten, sanalda da tek çözüm olarak bu görünüyor.

Slm,Cihazın iphone 4S ise ios 6 dan sürüm düşürme şansın yok SHSH kaydın olsa bile düşüremezsin, ben bu 4S için bütün yolları denedim malesef olmuyor.Diğer cihazlarda deneme şansım olmadı.

musdy123
01-10-2012, 19:40
Cihazım iPhone 4 :)

SalihBxl
01-10-2012, 19:41
4 icinde gecerli. Su an icin sorun var zamana ihtiyac var. Yakinda bir yontem yayinlarlar.

Tapatalk ile iPhone 4s Cihazimdan Gonderilmis Mesajdir.

musdy123
01-10-2012, 19:42
Yandık o zaman desenize genede sağolun :)

Birde " **Birde şu iOS 6'ya adam gibi bir jail break gelecek mi ? Untethered başta olmak üzere, tetheredde olabilir ama adam gibi bişey.Gelen JB çok saçma hiç kullanışlı değil o sebebten dolayı sildim JB'yi.Bu konu hakkında da bilgi verirseniz sevinirim :) " cevaplayabilir misiniz ?

SalihBxl
01-10-2012, 19:50
Öncelikle forum kuralları gereği lütfen koyu ve renkli yazmayınız. Sorunuz içinse bizim tarih verme gibi şansımız yok. Bizde devteam'in çalışmalarını bekliyoruz.

musdy123
01-10-2012, 19:52
Öncelikle kusura bakmayın, 2. olarak teşekkür ederim cevabınız için.

SalihBxl
01-10-2012, 20:09
http://www.youtube.com/watch?v=sRFLIedm4KM

Buyrun A4 işlemcili cihazlar için düşüş yöntemi.

musdy123
01-10-2012, 22:47
Çok sağolasınnn :))) Teşekkürünü verdim :)

taylan63
02-10-2012, 03:51
slm ciyazim iphone 5 versiyon 6.0 lailbreak geldi mi gelmemisse gelme durumu var mi simdiden tskler

anilolguner
02-10-2012, 19:12

Cihazim iphone 4s bende meraktan guncelledim ve 5.1.1 e geri donmeyi basardim oncelikle pc ye tinyumbrella 5.11.01 kulanarak yaptim bi 6.0olmazsa bunu deneyin

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dosyasinin sonuna 74.208.10.249 gs.apple.com ekle kaydet ve cik
Daha sonra telefonu pcye baglayip dfu moda al itunesi ac sonra tinyumbrellayi start tss server dedigin zaman itunes kapanacak tekrar ac itunesi shift restore yap ben bu sekilde yaptim sorun cikmadi su anda 5.1.1 kulaniyorum

cowolco
25-10-2012, 22:13
Arkadaşlar merhabalar,
Elimde iphone 4 var. Firmware surumu 4.3.3. Ben bunu 6 ya degil de 5.1.1 e yukseltmek istiyorum ancak su an yukseltemiyorum. 5.1.1 i imzalamıyor sanırım artık apple.
Forumda yaptıgım aramalar sonucu ios 6 ya gecip sonra 5.1.1 e dusurebiliyormusum. Onu denemek istiyorum ama 5.1.1 in SHSH kaydını almam soyleniyor downgrade yapmam icin. Ben 4.3.3 ten 5.1.1 e gecemiyorum SHSH kaydını nasıl alıcam?

Tesekkurler.

GS_36
25-10-2012, 23:15
Cihazınızı bilgisayara bağlayarak Tinyumbrella programı ile shsh kaydınızı alabilirsiniz.Ama biraz geç kalmış olabilirsiniz.

Ogzhnozcn
25-10-2012, 23:26
Arkadaşlar merhabalar,
Elimde iphone 4 var. Firmware surumu 4.3.3. Ben bunu 6 ya degil de 5.1.1 e yukseltmek istiyorum ancak su an yukseltemiyorum. 5.1.1 i imzalamıyor sanırım artık apple.
Forumda yaptıgım aramalar sonucu ios 6 ya gecip sonra 5.1.1 e dusurebiliyormusum. Onu denemek istiyorum ama 5.1.1 in SHSH kaydını almam soyleniyor downgrade yapmam icin. Ben 4.3.3 ten 5.1.1 e gecemiyorum SHSH kaydını nasıl alıcam?

Tesekkurler.

GS_36 arkadasimizin dedigi sekilde Tinyumbrella programini indirin ve ardindan SHSH kaydinizi almayi deneyin,Firmware dosyalari ariyorsaniz sitemizin "İndirme Merkezi" (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=cat&id=2)nden ulasabilirsiniz.

cowolco
25-10-2012, 23:31
Cihazınızı bilgisayara bağlayarak Tinyumbrella programı ile shsh kaydınızı alabilirsiniz.Ama biraz geç kalmış olabilirsiniz.
Tinyumbrella ile denedim ancak sadece bu surum icin SHSH kaydı var onu da ben aldım. Digerleri icin cok gec diyor. Su an alma imkanım yok mu yani hic bir sekilde?
Yoksa eger istemeyerek de olsa ios 6 yukleyecegim.

Teesekkurler.

GS_36
26-10-2012, 01:34
Bilgisayarimda biraz sorun oldugundan dolayi biraz gec cevap verdigim icin kusura bakmayin,sorunuza gelince diger sürümler icin shsh kaydiniz yok ise ios 6 ya yükselttikten sonra bir alttaki sürümlere düsürme imkaniniz malesef yoktur,ios 6 ya yükseltirseniz bu sürümde kalma mecburiyetinde kalacaksiniz ve bu son sürümde saglikli bir jailbreak suan yok, Tethered JB var fakat biraz sorunlu,suan ki sürümde ciddi bir sorun yoksa biraz daha beklemenizi tavsiye ederim.

manyak71
18-02-2013, 11:59
Çok teşekkür ederim sayende halletim :))

webmasteryeri
18-02-2013, 20:40
bende merakla ios 5 den ios 6 yükseltmiştim bende aradığımı bulamamıştım ve tam 2.5 günümü almıştı tekrar ios 5 5.1.1 düşürmek ve sonunda başardım telim iphone 4 bunada sürüm düşürmek oluyor ama hepey zamana ihtiyaç var düşürmek için pc başında