PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iPhone 3G sim ile aktif hale getirme sorunu

mrtsyr
28-09-2012, 23:37
arkadaşlar 3gmi ipod olarak kullanacaktım ve jbli oldugunu fark etmeden sıfırla dedim telefon kilitlenmişti sonra tinyumbrella ile falan actım neyse simdide sim kart takmamı istiyor takınca itunes te ingilizce uygun simkart takın diyor... turkcell hat takıyorum bişey olmuyor telsim eski hattı takıyorum puk kodumu soruyor ama sim cok eski oldugundan ne numarasını nede puk kodunu biliyorum ımeı den arastırdım tukiyeye ait bir telefon kayıtları var bu telefonu nasıl aktifleştirebilirm en hızlısından cevap verirseniz cok güzel olur ...!

TEŞEKKÜRLER

laheyl
29-09-2012, 00:45
arkadaşlar 3gmi ipod olarak kullanacaktım ve jbli oldugunu fark etmeden sıfırla dedim telefon kilitlenmişti sonra tinyumbrella ile falan actım neyse simdide sim kart takmamı istiyor takınca itunes te ingilizce uygun simkart takın diyor... turkcell hat takıyorum bişey olmuyor telsim eski hattı takıyorum puk kodumu soruyor ama sim cok eski oldugundan ne numarasını nede puk kodunu biliyorum ımeı den arastırdım tukiyeye ait bir telefon kayıtları var bu telefonu nasıl aktifleştirebilirm en hızlısından cevap verirseniz cok güzel olur ...!

TEŞEKKÜRLER

anladigim kadariyla bu cihaz vodefon uzerinden mi aktiv edilmis anlamadim tam turkcell olmuyor ama telsim puk soruyor dedin baska birinin telsim yani vodofone hattini takmayi denesen birde yani herhangi bir yazilim birsey kullanmadan bunu dene bakalim birde

mrtsyr
29-09-2012, 01:04
tam olarak soyle kardeşim turkcell takınca kabul etmiyor.itunesten birsuru ingilizce seyler yazıyo falan filan sonra telsimi takınca turkce oluyo telefonda yazanlar puk kodunu soruyo hiçbişeye basmadan :S anlayamadım bende

mrtsyr
29-09-2012, 01:07
http://cdn2.iphone4jailbreak.org/forum/wp-content/uploads/No-sim-card-installed-Insert-valid-SIM-with-no-pin-lockt-to-activate-iphone-4-white.jpg
ilk başta sim takmadan once boyle diyor aynen bu görüntü

mrtsyr
29-09-2012, 01:11
http://e1202.hizliresim.com/u/v/32351.jpg
sonra turkcell i takınca ituneste boyle yazıyor....
telsimi takıncada direk pin ekranı gibi puk ekranı cıkıyor sizce nasıl yaparım avea yada telsim neyse artık o hattı alıp actıktan sonramı lock yapabilirim nasıl yaparım lock u anlatabilirseniz cok sevinirim arkadaşlar

laheyl
29-09-2012, 02:13
ama sorun su ki senin cihazin tr kayitli ve sim locksuz diyorsun anladigim kadariyla ama bu dediklerin biraz tezat cunku simlock olmasaydi bu sorunla karsilasmazdin ..

sen en iyisi bir vodefon hatti ile aktif etmeyi dene cevrende birinin hatti varsa dene sonra cikarirsin almana gerek yok yeni hat

mrtsyr
29-09-2012, 11:00
Teskkurler kardesim bir vodafone hat bulup aktifedicem telefonu

Sent from my iPad using Tapatalk HD

laheyl
29-09-2012, 11:15
Sonuc hakkinda bilgilendirirsin bizleri

mrtsyr
30-09-2012, 01:15
Dostum bugun vodafone hat buldum onu taktim yine olmadi ama yarin avea bulucam bir tane onunla deneyecegim olmazsa eger sizden yardim alicam telefonu satmayi dusunuyorum suanda sim lock unu yaa neyse artik bu problemi cozersem telefon 200 liraya falan gidicek. Simdiden tesekkurler

Sent from my iPad using Tapatalk

mrtsyr
30-09-2012, 16:32
avea taktım bugun olmadı gene cihazı güzelce arastırdım yurtdısından pasaport kayıtlı oldugu ortaya cıktı neyse ipad baseband ı yukledim ardından cydia yo attım telefona aktif edildi ama sim i hala calıstırmıyor simdi ultrasn0w u indiriyorum cydiadan ama hata veriyor eski bir kaynak sanırım olmuyor bilen varsa yardım ederse sevinirim cihaz 4.1 de suanda