PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları İos 6 Geçicem Sorularım var...

pokexec
23-09-2012, 01:24
Arkadaşlar elimde iphone 3gs bulunmakta. Cihaz 5.1.1 untethered jailbreak. Malum biraz jbden dolayı telefon yavaşladı siri fln derken :) Şimdi orjinale geçiyim istedim. İOS 6 ya geçmek istiyorumda telefonu direk ayarlardan update etsem sorun olurmu.? Yani illa itunestan mı update etmem lazım? Birde diyelim ayarlardan update ettim burdan update olunca jbsiz yani jb gerektirmeyen uygulamaları tekrar yuklememe gerek kalmayacak değil mi ? Acaba İOS 6 Untethered JB ne zaman gelir böyle çalışma var mı yada :)
Şimdiden teşekkürler:)

pokexec
23-09-2012, 02:00
yada kişilerim resimlerim fln gider mi acaba iphonedan update yapsam? Yani jb olduğu için bilgisayardan mı yapmam lazım? Dediğim gibi iphonedan update yapınca kişiler resimler fln gidiyor mu?

GS_36
23-09-2012, 02:31
Arkadaşlar elimde iphone 3gs bulunmakta. Cihaz 5.1.1 untethered jailbreak. Malum biraz jbden dolayı telefon yavaşladı siri fln derken :) Şimdi orjinale geçiyim istedim. İOS 6 ya geçmek istiyorumda telefonu direk ayarlardan update etsem sorun olurmu.? Yani illa itunestan mı update etmem lazım? Birde diyelim ayarlardan update ettim burdan update olunca jbsiz yani jb gerektirmeyen uygulamaları tekrar yuklememe gerek kalmayacak değil mi ? Acaba İOS 6 Untethered JB ne zaman gelir böyle çalışma var mı yada :)
Şimdiden teşekkürler:)

Slm.Bunu Forumdaki bütün arkadaslar icin söylüyorum Neden bu kadar acele ediyorsunuz anlamis deyilim,IOS 6 daha yeni cikti biraz bekleyin cünkü ilk cikan devamli biraz da olsa sorunlu olur yani sorunlarin giderilmesi ve herseyin tam rayina oturmasi biraz zaman alir.Herhangi birsey cikar cikmaz hemen hucum etmeyelim, demek istediyim su an ios 6 ya update yaparsaniz ve hemen geri dönüsü olmayan sorunlarla karsilasabilirsiniz icabinda sürüm düsüremezsiniz JB yapamazsiniz uyumlu uygulamalar vs.gibi bir sürü sorunlar olabilir.Simdilik cihazlarindan memnun olan arkadaslar biraz daha beklemelerini tavsiye ederim.Bu arada her ihtimale karsi SHSH kaydinizi almayi unutmayin.Bu benim fikrim tabiki yinede kendiniz karar verin.

Iyi Forumlar...

SalihBxl
23-09-2012, 03:06
Cihazinizda Jb oldugu icin cihaz uzerinden guncelleme yapamayacaksiniz. Haliyle bilgisayara ihtiyaciniz olacak. Ben 4s ve iPad2 cihazimda ipsw dosyalarini indirip ireb5 yardimi ile dfu moda alip ve ardindan shift+restore yaparak guncelledim. Forumda arama yaparsaniz rehber, resim vs icin yedekleme konulari mevcut, oralardan faydalanin. A4 islemci cihazlar icin tethered jb zaten cikti. Untethered yakindir. Fakat bende biraz erken oldugunu dusunuyorum. İyi forumlar.

Tapatalk ile iPhone 4s Cihazimdan Gonderilmis Mesajdir.

pokexec
23-09-2012, 10:40
Aslinda ben normalde jb yaparim hep fakat telefonum yavasladi siri fln yukledim 3gs oldugundan yavasladi ama yani bencede untethered yakin tethered ciktigina gore bu arada yani sorun olsada yani yeni guncelleme cikartirlar zaten ?
Keske bilgisayar uzerinden olmasaydi ya ama ne yapalim artik oyle yedeklemelerle ugrasicam...
Cevaplariniz icin tesekkurler.