PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vodafoneda satılan iphone 3gs

HozComics
15-08-2012, 23:42
Vodafone da şuanda indirimli olarak 800 liraya satılan iphone 3gs lerde simkilidi var mı acaba biliyor musunuz. Bir de eğer vodafone sim kilidi varsa cihazı güncelleyemez miyim malum ios 3 hiçbir işe yaramaz mutlaka güncellemek lazım. Teşekkürler

ewrener
16-08-2012, 01:00
Vodafone da şuanda indirimli olarak 800 liraya satılan iphone 3gs lerde simkilidi var mı acaba biliyor musunuz. Bir de eğer vodafone sim kilidi varsa cihazı güncelleyemez miyim malum ios 3 hiçbir işe yaramaz mutlaka güncellemek lazım. Teşekkürler
800 tl değil 740-750 arasında değişmesi lazım dolar kuruna göre. Ben hiç pazarliksi 750 tl ye aldım ve aldığımda 5.1.1 sürümü yüklüydu. Hemen jb yapmıştım :) simkilitli değil

orcunaslan
16-08-2012, 01:03
Bence 3gs için 700-800 lira vermek çok yersiz olur. 3gs lerin ömrü kaç ay kaldı sanki...
Onun yerine temizinden ikinci el iphone 4 veya belki 4s almak daha da mantıklı olurdu. Hatta ikinci ele güvenmezsen sıfır iphone4 ler bile 3gs almaktan çok daha mantıklı olur, uçurum fiyat farkı olmadan üstelik...

Bengn
16-08-2012, 02:52
bende elimdeki 3gs satıp 4s aldım.benimde tavsiyem imkan varsa temiz bir(2.el de mümkün) 4 veya 4s tir.Yavaşlıyor.yeni oyunlarda kasma oluyordu.ben dayanamayıp sattım. Bugun yolda chip te yazı okuyordum. "Apple emektarından vazgeçmedi" başlıklı. İos 6 da biraz daha güncelleniyormuş.Ölümden önce son çırpınışlar :D:D

HozComics
16-08-2012, 14:57
4s almayı bende düşündüm ama 4 s 2000 lira 3gs 800 e buldum. Hem elimde ipad 3 var 4s ipadden daha fazla özellik sunmayacak bana. Sizce 4s 1600 e düşer mi

ilhan78
16-08-2012, 15:20
4s almayı bende düşündüm ama 4 s 2000 lira 3gs 800 e buldum. Hem elimde ipad 3 var 4s ipadden daha fazla özellik sunmayacak bana. Sizce 4s 1600 e düşer mi
vodafone kampanyasından alacağınız 3gs 8gb ve bu hafıza size çok yetersiz gelecek.800 TL ona vereceğinize biraz daha verin iphone 4 16 gb alın.
illa 3gs alacaksanız 2. el 3gs fiyatları baya düştü.
Benim tavsiyem Eylülü beklemeniz iphone 5 duyurulduğunda,iphone fiyatlarında düşme olacaktır.

orcunaslan
16-08-2012, 15:31
Ben de yaklaşık 4-5 ay önce aldım telefonumu, 4s -16gb garantili sıfır 1900 liraydı. Alırken iphone 4 fiyatını sormuştum, ona da 1400-1500 lira fiyat almıştım farklı farklı yerlerden.
Bu site de dahil diğer forumlarda bir sürü insan az kullanılmış, veya hiç kullanılmamış olan, sadece nakit ihtiyacından dolayı taksitle alınan telefonunu peşin ve düşük fiyatına satıyor ikinci el başlıgı altında.
Kesinlikle 3gs alman çok mantıksız olacak diye düşünüyorum ısrarla... Kaç yıl öncesinin modeline 800 lira çok anlamsız fazla... Evet ios6 3gs modeli için de çıkacak ama kim bilir ne çileler altında nasıl çalışır.

hitmachine16
16-08-2012, 18:50

Elinizde ipad 3 varsa zaten son model ios cihazınız var bir tane daha gereksiz olur. Telefon olarak 800 liraya samsung galaxy ace 2 tavsiye ederim kardeşime aldık çok memnun f/p olarak da en iyi telefonlardan. Donanım olarak da ip4ten üstün bir cihaz. Androidin tadına da bakmak için en iyisi o paraya ace 2 almanız. 2 hafta sonra ip5 çıkacak bu saatten sonra 4s alınmaz.

HozComics
17-08-2012, 17:39
Peki apple 3gs den desteğini çekince apple store dan uygulama indiremeyecek miyiz yoksa sadece yeni uygulamalar mı uyumlu olmayacak

Bengn
17-08-2012, 17:49
Peki apple 3gs den desteğini çekince apple store dan uygulama indiremeyecek miyiz yoksa sadece yeni uygulamalar mı uyumlu olmayacak

Yine uygulama indirirsiniz. ios 7 dan sonra cikanlar ile gelen ozelliklerleri kullanamazsiniz.

DeMo
17-08-2012, 18:07
Apple iPhone 3Gs için desteğini çekerse ki bu destek henüz çekilmediği gibi iOS 6 ile de devam edeceğinden şuan bir sorun yok. Fakat 5.1.1 ile kasılan iPhone 3Gs iOS 6 ile daha da bayılacaktır bence. İlk defa bu cihazları kullanacak birisi için iOS 5.1.1 veya iOS 6'da ki yavaşlık dikkat çekmeyebilir. Fakat iPhone 4,4S, iPad 2 veya iPad 3 kullananlar için bu yavaşlık dayanılmaz gelebilir ki sizde de iPad3 varmış. Bu sebepten bende diğer arkadaşlar gibi düşünüyorum. Biraz daha bekleyip az farkla ikinci el iPhone 4 alabilirsiniz. Bu işin teknik kısmı gerisi sizin ihtiyaç ve imkanlarınızla alakalı bir durum.

Uygulama indirme konusuna gelirsek şuan için böyle bir sorun yok. Zaman zaman appstore'daki uygulamalar güncellenir ve güncel versiyonu kurabilmek için örneğin en az iOS 5x sürümünü ister. Bu durumda eğer ki cihazda iOS 5 ve üzeri bir sürüm yoksa o uygulamayı kuramazsınız veya cihazınızda kurulu ise güncelleyemezsiniz. Bu durumda cihazı üst sürümlere çıkartmak durumunda kalırsınız. Tabi eğer cihazınız destekliyorsa... iOS 6, iPhone 3Gs'e de yüklene bileceğinden uzun bir süre Appstore'da uygulama yükleyememe/güncelleyememe gibi bir sorun olmayacaktır.

Fakat bazı yeni uygulamalar sürüme bakmadan iPhone 3Gs desteği sunmayabilir, bununla ilgili bir şey söylemek zor. Kaldı ki bilemiyorum ama belki şuan bile iPhone 3Gs desteği sunmayan uygulamalar vardır.