PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iphone 2g komple kapanıyor telefon

Tui
15-05-2009, 14:41
merhabalar

arkadaşlar sorunsuz 2.2.1 jb yaptım hiç bir sorun yok çalışıyor bugun yaklaşık toplam 15-20 uygulama ve oyun yukledim... sorunsuz yuklendi ve hepside çalışıyor..

bugun ilk defa cebimde kendi kendine kapanmış telefon üsteki açma yere basınca apple işareti çıktı ve bir anda kilit aç olarak geldi görüntü..

biraz önce bir balık tutma oyunu oynuyordum oyunun ayarlarında ses acmayı kapatınca bir anda görüntü gitti ve telefon tamamen kapandı.geri açtım bu defa sim şifreside istedi girdim ve açıldı telefon bu konuda yorum yapabilirmsiiniz neden olabilir böyle bir sorun tşk ederim......

Şimdide biri beni aradıgında loading gibi dönyor noktalar sonra kapanyıyor cihaz ne yapmam lazım sıklaştı birde sanırsam my battery programını yukledikden sonra oldu gibi geliyor bana :(

şimdi şöyle bir sorunda var sim kartı cıkarttıgımda sorunsuz calışıyor kapanmıyor ama sim kartı takınca pinde girnce 5 - 6 dk sonra kapanıyor sizce sim modülünde bir sorunmu var olabilirmi? yada bunun yazılımla bir alakası olabilirmi

placebo
16-05-2009, 01:01
Bana yazılımsal bir problem gibi göründü. Bence özellikle Cydia'dan yüklediğiniz uygulamaları, paketleri tek tek silin ve telefonu kurcalayın. Belki o programlardan birisi yapmıştır da düzelir. Düzelmezse yeniden jailbreak yapın. Yeni jb yapmıştınız zaten, artık çok vaktinizi almaz sanırım :)

Tui
16-05-2009, 09:59
Yinede olmadı.. yapılan işlemler....

1.işlem

Tamamen sorunsuz FW yapıldı sürüm 2.2.1 ve JB yaptım son sürümü ile sorunsuz yüklendi ama OLMADI sim kartı takınca makina kapanıyor kendi kendine...

2.islem

Tamemn Sorunsuz FW yapıldı sürüm 2.2 ve Jb yaptım son sürümü ile sorunsuz yüklendi ama OLMADI sim kartı takınca makina kapanıyor kendi kendine...

SİM KARTI CIKARINCA HİÇ BİR SORUNSUZ ÇALIŞIYOR ALET AMA SİM KARTI TAKINCA 1 DK BAZEN 3 DK İÇİNDE KAPANIYOR...

SORUN TESPİTLERİ

1. İHTİMALLER

PİLDEKİ BEYAZ KABLO İŞLEM YAPMIYOR VE SİM KART MODÜLÜNDEKİ 6 DİŞLERDEN BİRİ TOPRAKLAMA VE SİM KARTI YUVAYA TAKTIGIMIZDA BU 6 DİŞLERDEN BİRİ SORUNLU.. TOPRAKLAMA ŞASE YAPTIGI İÇİN KENDİNİ KORUMAYA ALIYOR VE KAPANIYOR.. ÇÖZÜM ÖNERİSİ : PİL DEĞİŞİCEK YADA SİM MODÜLÜ ODA OLAMADI İKİSİDE DEĞİŞEBİLİR.

2. İHTİMALLER

BOARDDA SORUN VAR...BOARD DEĞİŞİCEK :(

BİR UZMAN GÖRÜŞÜNDEN ALDIGIM İZLENİMLER BUYDU BAKALIM TAMİRE YOLLADIM SONUÇU YAZARIM..........