PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalınan veya kaybolan iphone4s

kartal180
08-07-2012, 20:28
Slm arkadaslar bir hafta once Paris de iPhone 4s yi kaybettim veya caldirdim bilemiyorum neyse igotya yüklü idi resimler elimde ama maalesef adresi sapıtmis gönderdiği adrese baktım kisiler o adreste değil tanıyanda yok polise şikayette bulundum bekliyorum sorum su ben bu iPhone yi bloke ettirsem operatöre bu cihazı kullanabilirlermi acaba çok araştırdım sorunun cevabını bulamadım operatörü aradığımda bana bloke edersek benimde kullanamayacagimi söylediler operatör bloke ettiginde hiç bir sekilde kullanilmiyormu acaba jailbreak dahil teşekkürler

Tanka
08-07-2012, 23:31
geçmiş olsun, operatör cihazı bloke edebilir ama cihazı geri aldığınızda bu bloğun kaldırılabilmesi gerekir? Geri dönüşü olmayan yol değildir yani operatörün cihazı kilitlemesi, bireysel tecrübem yok ama elbet geri dönüşü vardır diye düşünüyorum?

kartal180
09-07-2012, 07:51
Bir iki ay bekledikten sonra bloke ettireceğim kullanılmaması daha iyi çalan adam vitrinde sus olarak kullanır hiç olmasa

nadir3391
09-07-2012, 08:08
cihazı kilitletmek diye birşey duymadım hiç ancak simkartı kapattırabilirsiniz..

kartal180
09-07-2012, 13:31
Bir arkadasın basına geldi kontratli aldığı cihazın parasını odemeyince bloke ettiler jailbreak liydi hiç açılmıyor demişti

Tanka
09-07-2012, 21:49
bekleyerek hata yapıyorsunuz bence.

DeMo
09-07-2012, 22:47
Doğruluğundan emin olmamakla beraber operatör tarafından yapılan böyle bir blokenin sadece o ülke sınırları içerisinde geçerli olduğunu duymuştum.

facebookile
10-07-2012, 01:40
arkadaşlar benım cihazda iphone 4 1 ay önce kafede kadiköyde çaldırdım çalan anında kapattı ulaşamadım. savciliğa bildirdim sorum şu bazıları bu cihazların imel numaraları değiştırıliyor yurt dışına satılıyor bulunması imkansız diyorlar, bazılarıda hayır öyle bir ihtimal yok ancak çok sıra olduğu için 3-4 ayda mutlaka bulunuyor deniliyor hangisi doğru acaba bilgisi olan varmı? teşekkürler

kartal180
10-07-2012, 07:52
iPhone 4 lerin imei si degismiyor bulunma konusuna gelince bende bekliyorum bakalim gelecekmi

CHAOS
10-07-2012, 11:58
arkadaşlar benım cihazda iphone 4 1 ay önce kafede kadiköyde çaldırdım çalan anında kapattı ulaşamadım. savciliğa bildirdim sorum şu bazıları bu cihazların imel numaraları değiştırıliyor yurt dışına satılıyor bulunması imkansız diyorlar, bazılarıda hayır öyle bir ihtimal yok ancak çok sıra olduğu için 3-4 ayda mutlaka bulunuyor deniliyor hangisi doğru acaba bilgisi olan varmı? teşekkürler
2g ler hariç gerisi değişmez.

facebookile
10-07-2012, 13:51
Telefonları kaybolanları ayni başlık altında toplasak sürekli gelişmeleri bulunanları yazsak en azında bu konuda daha fazla bilgi bir arada olmuş olur ne dersınız

ceommm
10-07-2012, 23:29
iphonumu bul ile telefonun yerini tespit edip mesaj atabilir ve telefondaki bilgilerinizi silebilirsiniz, bunu denediniz mi?
yukaridaki yorumlar arasin da bunu önerini görmedigim ve bahsi gecmedigi icin belki kaybeden arkadas bilmiyordur diye yaziyorum,selamlar.
not:bir de igot ya sim kart degistirildiginde önceden belirlenmis numaraya yeni sim kartin numarasini yolluyordu diye hatirliyorum.

facebookile
11-07-2012, 01:06
igotya yüklü değildi ayrıca iphonemi bul pil gitmesin diye konum servislerini kapatmiştım kilitleme yolladım savcilikta yollamiş ama daha kilitliyemedi kilitleseydi mail almiş olurdum.uzaktan sil yapmadım öyle olunca bulunma ihtimali ortadan kalkiyormuş:-) ne kadar doğru bilmiyorum

DeviLJoN
11-07-2012, 14:50
bloke ettirilen telefon kullanıcı tarafından yeniden aktif edebilir. Ayrıca bloke olan telefon, bulunduğu ülke hariç diğer ülkelerde sorunsuzca kullanılır. Türkiye çalınan ve sistem kapalı olan telefon Azerbaycan'da, Mısır'da veya İran'da vs vs ülkelerde kullanılabilir.

facebookile
12-07-2012, 12:50
sorunsuzca kullanılır derken silme işlemide durduramiyormu yani tamamen kilitleme yolu yokmu.

DeviLJoN
12-07-2012, 15:06
Örnek olarak; Avea kontratlı cihaz aldınız. Çaldırdınız burada, savcılığa şikayette bulunup imei numarasını Türkiye sınırları içerisinde bloke ettiriyorsunuz Türkiye'deki hat servislerine. Telefonu komple kilitleme işlemini apple başka kimse yapamaz.

facebookile
12-07-2012, 18:08
Bu iphonemi bulda bulunan sil butunuyla sildigimde yine yurt disinda kullanilabilirmi kullanilmazmi bunu merak ediyorum
tskler

kartal180
12-07-2012, 23:05
Örnek olarak; Avea kontratlı cihaz aldınız. Çaldırdınız burada, savcılığa şikayette bulunup imei numarasını Türkiye sınırları içerisinde bloke ettiriyorsunuz Türkiye'deki hat servislerine. Telefonu komple kilitleme işlemini apple başka kimse yapamaz.
O zaman nasil oluyorda fransa Dan herhangi bir operatorden aldigim cihazi debloke etmeden turkiye de kullanamiyorum yada soyle ornek vereyim turkiye ye blokeli sekilde braktigim telefonu buradan operatoru arayarak blokesini nasil kaldirabiliyorlar sizin anlattiklariniza biraz ters degilmi ayrica bazi arkadaslar yazmis ben operatoru aradim bloke ettirmek icin bana bizzat kendileri dedi sizde kullanamazsiniz diye burada fransada sistem baska calisiyordur belki bilemem

facebookile
13-07-2012, 02:18
bu işi net nasıl öğrenırız acaba kafam iyşce karıştı

facebookile
09-08-2012, 01:40
benım telefon kaybolalı 3 ay oldu hala bulamadım acaba bu gune kadar kaybedıpte savcilikla bulan oldumu bu gunde arkadaşımın çalınmış.

DeviLJoN
09-08-2012, 15:38
O zaman nasil oluyorda fransa Dan herhangi bir operatorden aldigim cihazi debloke etmeden turkiye de kullanamiyorum yada soyle ornek vereyim turkiye ye blokeli sekilde braktigim telefonu buradan operatoru arayarak blokesini nasil kaldirabiliyorlar sizin anlattiklariniza biraz ters degilmi ayrica bazi arkadaslar yazmis ben operatoru aradim bloke ettirmek icin bana bizzat kendileri dedi sizde kullanamazsiniz diye burada fransada sistem baska calisiyordur belki bilemem

anlattıklarınızdan pek birşey anlayamadım. Ben şöyle özet geçeyim; Apple ürünlerinde simlock olayını sadece operatör yapar. Avea kilitli olan cihazı, Turkcell açamaz, bütün dünya operatörleri için geçerli. Sonra Türkiye'de savcılık aracılığı ile imei bloke ettirilen telefon. Türkiye sınırlarında çalışmaz. Türkiye dışında çalışır. Telefonunu bulduğunda davayı düşürürsün. Telefon bulundu diye. Operator firması ve MCKS aracılığı ile yeniden açılır. Yada sadece kullandığınız telefon numaraları açarlar.