PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ios 5.1.1 güncelleme sonrası şebeke yok sorunu

mehmetacar
21-06-2012, 02:21
merhaba

öncelikle telefonumun modeli: iphone 4s 32gb siyah simfree

ios 5.0.1 yüklüydü telefondan 5.1.1 güncelleme yapmak istediğimde hata veriyordu bende itunese bağlayarak güncellemeyi gerçekleştirdim.

güncelleştirme sonrasında şebeke yok ve batarya ısınma sorunu ayrıca şarj yapılmıyor. shs kaydı varmı bilmiyorum simfree oldugu için almamıştım 5.0.1 e de geri dönemiyorum. sim kartımmı blokemi oldu anlamadım sim kartımıda sıfırdan yeni çıkarttım tekrar yine çözüm olmadı 3 gündür uğraşıyorum çözüm bulamadım.

sim kartı çıkarınca şarj oluyor
takınca hem şarj olmuyor
olan şarjıda sünger gibi emiyor
sim kart takılı iken telefon ısınıyor elimi süremiyorum
ayrıca şebeke yok sorunu
lütfen yardımlarınızı bekliyorum, hangi adımları izlemem lazım ne yapmam gerekiyor.

abutboyaci
21-06-2012, 13:35
bence telefonda sıkıntı var. garantiden değiştirme şansın varsa değiştir.

mehmetacar
21-06-2012, 14:45
telefon yurt dışından alınma faturalı yurt dışı 1 yıl garantilidir. tr de geçiyormuki garantisi sim free donanımsal bir arızası yoktur. ne olduysa 5.1.1 güncellemesini yaptıgımda hemen sonrası oldu.

serdarkurt
21-06-2012, 15:39
5.1.1 bir daha kurmayi denedin mi?

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?gjr1io

mehmetacar
21-06-2012, 15:46
evet abartısız 10 defa restore yapmışımdır, tüm ayarları sıfırladıgımda operatoru kapatıp manual yaptıgımda vodafonu seciyorum ama hala servis yok ibaresi, tekrar tüm ayarları sıfırlayıp yeni iphone olarak tanıtıyorum yine aynı aşamadım bir türlü:(

abutboyaci
21-06-2012, 16:02
dediğim gibi telefon sorunlu. bence yurtdışına gönderme imkanınız varsa gönderin ve yenisiyle değiştirtin.

serdarkurt
21-06-2012, 16:35
Sim kart yuvasindan şase yapmış olabilir. Sim kartı takınca ısınma sorununu buna bagliyorum. Ama neden 5.0.1'de iken olmadı o da ayrı konu

GS_36
22-06-2012, 00:26
Slm mehmetacar kardes,benim bildiyim SHSH kaydinin simfree ile hic bir alakasi yok SHSH kaydi sadece örneyin sürümü güncellemeden önce 5.0.1 deydinse simdi 5.1.1 e gectin bu gectiyin yeni sürümden memnun kalmazsan ( olur ya ) ve de su an memnun deyilsin ve tekrar 5.0.1 e gecmen icin lazim.Benimki de simfree ama SHSH kaydi sayesinde 5.1.1 den 5.0.1 e geri döndüm.Bir de baska sim karti ile denedinimizmi birde bunu deneyin madem telefon simfree.

Kolay gelsin..

DeviLJoN
22-06-2012, 01:02
5.0.1 yükleyerek denediniz mi ? sonra back up yapmadan kurulum yaptınız mı ? Bunları denedikten sonra aynı sorun varsa; Isınma konusunda şase yapıyor olabilir. Yada şarj entegresi de sim kart yuvasının olduğu hizada, şarj entegresi arızalanmış olabilir. Örnek resim ekledim entegre ile alakalı;
http://img526.imageshack.us/img526/9867/4gcomunic.jpg
http://i41.tinypic.com/11b4x76.jpg

mehmetacar
22-06-2012, 03:09
dediğim gibi telefon sorunlu. bence yurtdışına gönderme imkanınız varsa gönderin ve yenisiyle değiştirtin.

yurtdışına göndermek istemiyorum tşkler.

Slm mehmetacar kardes,benim bildiyim SHSH kaydinin simfree ile hic bir alakasi yok SHSH kaydi sadece örneyin sürümü güncellemeden önce 5.0.1 deydinse simdi 5.1.1 e gectin bu gectiyin yeni sürümden memnun kalmazsan ( olur ya ) ve de su an memnun deyilsin ve tekrar 5.0.1 e gecmen icin lazim.Benimki de simfree ama SHSH kaydi sayesinde 5.1.1 den 5.0.1 e geri döndüm.Bir de baska sim karti ile denedinimizmi birde bunu deneyin madem telefon simfree.

Kolay gelsin..

evet doğru söylüyorsun simfree ile alakası yok dostum fakat sorunda o zaten güncellemeden önce 5.0.1 demedim güncellemeden önce tinnyumbrella tarzı programla yapmak gerekiyor sanırım yapmadıgım için shs seçeneğini es geçiyoruz. başka micro sim kart olan birini bulamadım telefoncuya gittim bugun kime gittiysem aksilik hepsi geveyli ama bu dediğini deneyeceğim. tşkler

5.0.1 yükleyerek denediniz mi ? sonra back up yapmadan kurulum yaptınız mı ? Bunları denedikten sonra aynı sorun varsa; Isınma konusunda şase yapıyor olabilir. Yada şarj entegresi de sim kart yuvasının olduğu hizada, şarj entegresi arızalanmış olabilir. Örnek resim ekledim entegre ile alakalı;

evet itunes aracılığı ile 5.0.1 ipsw restoreyi indirdim doğrulamayı geçmediği için hata veriyor, malesef yüklemeye izin vermiyor.

yedek almadanda sıfırdan kurulum yaptım yeni iphone olarak da tanıttım sonuc yine aynı.
ısınma sorunu en başta söylediğim gibi ama dediğiniz olabilir, microsim kartı cıkartıgımda hiç ısınma olmadan tam şarj ediyor.

bugün başka bir şehire geçme fırsatım oldu gittiğim yerde şebeke geldi ve şarj normale dönmüştü, akşam geri döndüğümde şebeke yok ve batarya sorunu tekrar eski haline döndü. sırf buyüzden 12 senedidr kullandığım vodofane hattımı turkcele taşımaya karar verdim 128k lık microsim olarak taşıtttırdım, 2 ila 4 gün sürüyormuş beklemedeyim. sonuç olumlu olursa paylaşacağım. herkese ayrı ayrı tşk ediyorum.

DeviLJoN
26-06-2012, 22:03
yurtdışına göndermek istemiyorum tşkler.

evet doğru söylüyorsun simfree ile alakası yok dostum fakat sorunda o zaten güncellemeden önce 5.0.1 demedim güncellemeden önce tinnyumbrella tarzı programla yapmak gerekiyor sanırım yapmadıgım için shs seçeneğini es geçiyoruz. başka micro sim kart olan birini bulamadım telefoncuya gittim bugun kime gittiysem aksilik hepsi geveyli ama bu dediğini deneyeceğim. tşkler

evet itunes aracılığı ile 5.0.1 ipsw restoreyi indirdim doğrulamayı geçmediği için hata veriyor, malesef yüklemeye izin vermiyor.

yedek almadanda sıfırdan kurulum yaptım yeni iphone olarak da tanıttım sonuc yine aynı.
ısınma sorunu en başta söylediğim gibi ama dediğiniz olabilir, microsim kartı cıkartıgımda hiç ısınma olmadan tam şarj ediyor.

bugün başka bir şehire geçme fırsatım oldu gittiğim yerde şebeke geldi ve şarj normale dönmüştü, akşam geri döndüğümde şebeke yok ve batarya sorunu tekrar eski haline döndü. sırf buyüzden 12 senedidr kullandığım vodofane hattımı turkcele taşımaya karar verdim 128k lık microsim olarak taşıtttırdım, 2 ila 4 gün sürüyormuş beklemedeyim. sonuç olumlu olursa paylaşacağım. herkese ayrı ayrı tşk ediyorum.
avea mikro sim kartı(64kb) ile deneme şansınız varsa, deneyiniz. Turkcell'den aldığınız hat mikro sim mi ? yoksa kesilmiş sim mi ?

mehmetacar
28-06-2012, 00:57
vodofane 64k micro sim kartdan 128k turkcell micro simkart a geçtim sonuç yine aynı yine aynı çıldırmak üzereyim teknik serviscilere goıturuyorum bakmıyoruz diyor genpayı arıyorum min 1 hafta 1 ayıda bulabilir diyor. ios 5.01 e donemiyordum nasıl olduysa shs kaydı aldım 50,1 kaydı gozukunce 5.0.1 e dondum sonuc yine aynı az once ios 6.2 beta surumu yukledim degisen hic birsey yok sadece 3g etkinken hat geliyor ama arama yapıyorum alo yapmaya demeye kalmıyor sebe yok hatası yine cıkıyor pesine ısınma sorunu meydana geliyor % 100 şarj 3 saatde hic bir uygulama yapmadan bitiyor. bu ve benzeri sorun yasayan aslında cok ama arasdırdıklarım arasında hıc sonuca ulasan yok nedense benim gerci sim free cıogu simfree degil ama sorun bence 5.1.1 yukledikden sonra oldu ne olduysa yuklemeden once zerre kadar sorunum yoktu 2 ay ne guzel bekledim uyarıyı her gordugumde sınır bozucuydu yukleyeyim dedim olan oldu. varmı bir fikri olan arkadaslar.

baris-
06-07-2012, 17:26
şarj entegresi veya power arızası olabilir adaptörde çektiği akımları görmek gerek ve adaptörde bağlı iken herhangi bir kısa devre mevcut ise kısa devreye geçen parça ısınıcaktır ve arızayı belirticektir muhtemelen power arızası gibi görünüyor cihazınız

rahim
15-08-2012, 02:15
mehmet acar bey son durum nedir acaba cıhazda bende de aynı problem var ve bende cozum arıyorum,
ıphone teknık servısıne verdım 15 gun uğrastılar bısey yapamadılar
çözum bulduysan ve paylaşırsan sevınırım.
iphone 4s 64 gb ios5.1.1 güncelleme sonrası şebek sorunu ve bataryanın dengesız çalışması+ısınma