PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pil şarj aleti hakkında (kalem pil vb)

leadertay
20-06-2012, 21:49
Arkadaslar elimde Gb power bank Quik 2 model 4 pili şarj eden bir pil şark makinem var. Buna yeni 4 pil aldım şarja taktım epey bı sarj olduktan sonra bunları aldım. Fotograf makinesine takıp deneme yapmak istedim ve deneme yanılma yöntemiyle bir pilin çalışmadığını fark ettim. Sorum şu sorun makinede ki yuvalardan birindeyse bunu nasıl anlarım ? Pildeyse nasıl anlarım ?
Model adı: GPPB17GS

CASUA
20-06-2012, 22:06
Her pile ait şarj olduğunu gösteren led varmı? Bir ara bende onun 8 li sini kullanmıştım,pillerin + ve - lerin tam oturduğuna dikkat et,eğer tam oturuyorsa şarj etmesi lazım,bende olsa ölçü aletiyle çıkışlarını ölçerimde herhalde senin böyle bir durumun yok...

leadertay
20-06-2012, 23:55
Tek bı ışık var oda kırmızı yanıyor başka renge falanda geçmiyor kırmızı yandığında sarj olmaya başladığını gösteriyor sadece. Yarın telefoncu arkadasa götüreyim de o ölçsün vardır onda aleti herhalde anlar. Ben daha bı pratik yolu vardır gibi düşündüm evde rahatça bakabileceğim

Kemanci23
22-06-2012, 16:27
dostum pillerin ustunde amperlerı yazar bazı makıneler duşuk amperlı pıllerı kabul etmez calıştırmaz bu yuzden kullandıgın şarjlı pillerin amperinin 2700 olduguna dıkkat et.

leadertay
22-06-2012, 17:03
3000 amper benim piller diğer 3 pil dolmuş bir pil dolmamış o onu hangi gözden aldığımı bilmiyorum ? pilleri de yeni almıştım biri sıkıntılı çıktı değiştirdim bende ama hala bi gözün bozuk olduğunu düşünüyorum onu ölçümünü çözemedim.