PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 4 Sürüm hakkında

GS_36
17-06-2012, 14:30
Slm arkadaşlar,iphone 4 sürüm hakkında bir sorum olacaktı.Örneğin benim iphone 4 manuel iTunes üzeri restore yapmak istiyorum,Internetten yeni sürüm indirmek için baktım örneğin: iphone 4 ios: 5.1.1 ( CDMA ) ve yine iphone 4 ios: 5.1.1 ( GSM ) var.Bu tırnak içinde yazılanları anlamadım bunlar ne oluyor benim iphone 4 e bunlardan hangisi uyumlu olduğunu nasıl anlarım ve aradaki fark ne ?.

Saygılar...

CASUA
17-06-2012, 21:09
Forumda resmi sürümün linki var,ben aynı yerden indirip hallettim,forumda GSM yada CDMA Olarak yok,iphone 4 için,tek resmi sürüm var...
http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=413

GS_36
17-06-2012, 22:50
Forumda resmi sürümün linki var,ben aynı yerden indirip hallettim,forumda GSM yada CDMA Olarak yok,iphone 4 için,tek resmi sürüm var...
http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=413

Slm kardeş, www.felixbruns.de buradan ipod Firmware tıklayın ve bu sayfanın ortalarında iphone/ipos touch/ipad/Apple Tv yazan yere tıkla aşağılara geldiğinde iphone 4 firmwarelerini göreceksiniz.Birinci mesajımda bahsettiklerim burada yazıyor GSM ve CDMA diye.Sizlere bir zahmet bu sayfaya bakarsanız bana hak bereceksiniz.Ama bu büyük harflerle yazdıklarımın asındaki fark ne anlayamadım.ikiside aynı 5.1.1 sürümü.

Saygılar....

serdarkurt
18-06-2012, 01:50
Slm kardeş, www.felixbruns.de (http://www.felixbruns.de) buradan ipod Firmware tıklayın ve bu sayfanın ortalarında iphone/ipos touch/ipad/Apple Tv yazan yere tıkla aşağılara geldiğinde iphone 4 firmwarelerini göreceksiniz.Birinci mesajımda bahsettiklerim burada yazıyor GSM ve CDMA diye.Sizlere bir zahmet bu sayfaya bakarsanız bana hak bereceksiniz.Ama bu büyük harflerle yazdıklarımın asındaki fark ne anlayamadım.ikiside aynı 5.1.1 sürümü.

Saygılar....
CMDA çok yaygın değil genelde Amerika'da kullanılıyor. CMDA bir iletişim biçimidir. Sen GSM olanı indireceksin saygılar

GS_36
18-06-2012, 02:07
CMDA çok yaygın değil genelde Amerika'da kullanılıyor. CMDA bir iletişim biçimidir. Sen GSM olanı indireceksin saygılar

Slm kardes,bende zaten GSM olani indirmistim,hani baktim sürüm ayni sürüm sadece sonlarina bunlari eklemisler kendi kendime bu GSM ve CDMA ne oluyor aradaki fark ne dedim acaba.Demek CDMA Amerikada kullanilan bir iletisim bicimi.Peki bu CDMA olani indirmis ve benim iphoneye kurmus olsaydim ne olurdu cihazda herhangi bir problem olurmuydu ?.BU konuda aciklama yaparsaniz memnun olurum.

Saygilar...

serdarkurt
18-06-2012, 10:14
Sadece Amerika degil baska ulkelerde olabilir. Kuzey Amerika'da yaygın olduğunu ve bazi Asya ülkelerinin kullandiğini biliyorum. Verizon gibi operatorler bu iletisim bicimi uzerinden iletisim sagliyor. Valla ben hic denemedim ama pratikte bilinen bu. Telefona zarar verecegini sanmiyorum ama sanirim iletisim ve internet problemi cekersin diye dusunuyorum. Yanlis bilmiyorsam GSM'in daha hizli internet hizmeti sagladigi konusunda bir dusunce var. Dikkat edersen iphone 4'den sonra iphone 4s'lerde gsm ve cmda diye ayrim yapilmamis cünki kullanicilar muzdarip olmasin diye 2 iletisim sistemine de uyumlu hale getirilmiştir. CMDA'lar sim kart kullanmıyormuş.