PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Acemi soruları

YaPaY
16-06-2012, 17:12
Merhaba arkadaslar,

Bugün ilk kez iPad aldım ve hemen jb yaptım. Androidci olduğumdan bazı basit sorularım olacak. İşyerinde her ne kadar tüm iOS Lübnan cihazları ben konfigürasyon Etsem de bu kadar detaya inmemiştim.

1. Appstore a ne zaman girsem her seferinde Apple id girmem gerekiyor. Bunu kapatmanın bir yolu yok mu

2. Gmail hesabımı girmeme rağmen neden push mail alamıyorum?

3. Cihazı kapadım ve USB kablosunu taktığımda cihaz neden otomatik olarak açılıyor.

4. Yedi sekiz adet cydia deposu tanımlamama rağmen neden aradığım çok basit programları bile bulamıyorum.

5. Pcde paylasimdaki dosyaları wireless üzerinden nasıl seyredebilirim.

6. Goodreader yükledim ama PDF görüntüleme performansı çok iyi değil gibi, neden olabilir.

Cihaz the new iPad , şimdiden teşekkürler .

ChuckBartowsKi
17-06-2012, 02:10
Appstore için her zaman sorar onu güvenlik adına fakat cydiadan indireceğiniz tweak ile şifre kısmını otomatik yazmasını sağlayabilirsiniz.

Cihaz USB ile bağlanınca sarj olduğu için otomatik açılıyor nasıl engellenir bilemiyorum tekrar kapatabilirsiniz.

Cydia depolarında aradığınız şeyi bulmanız için temel kaynaklar ekli olmalı modmyi insanelyi hackulo xsellize vbg.

serdarkurt
17-06-2012, 02:38
2- Gmail ayarlarini Microsoft exchange olarak gireceksin o zaman push mesajlarin duzenli olarak gelecek.
Server yerine m.google.com yazacaksin bilgine.

serdarkurt
17-06-2012, 02:40
3- Cihazi usbden bilgisayara bagladiktan sonra kapatiniz.