PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışı telefonlarından 100 tl harç uygulaması dün resmen başladı.

leadertay
16-06-2012, 10:11
Yurt dışından getirilen elektronik kimlik bilgisine sahip cihazların kayıt altına alınmasına ilişkin açıklama

BTK BASIN AÇIKLAMASI

15.06.2012 tarihli ve 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Amme Alacaklarının Tahsil
Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 20 nci maddesi ve
Kanunun Yürürlük maddesi uyarınca Maliye Bakanlığı’nca bugünden itibaren yurtdışından getirilen
cihazların elektronik kimlik bilgisinin (IMEI) kayıt altına alınması işleminden önce 100 TL harç bedeli
yatırılması ve kayıt işlemi sırasında bu belgenin aranması ve harç ödenmeden kayıt işlemi
yapılamayacağı hükme bağlanmıştır.

Bu kapsamda 15.06.2012 tarihi itibariyle yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cihazların
kayıt işlemi için başvuruda bulunulmadan önce pasaport sahibi olan kişiler tarafından 100 TL harç
bedeli yatırılması ve abone kayıt merkezlerine pasaportun yanı sıra harç ödendiğini gösterir belgenin
aslı ile birlikte başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Abone kayıt merkezleri tarafından yapılan ve Kurumumuzca onaylanan elektronik kimlik
bilgisine (IMEI) haiz cihazların kayıt işlemi, Maliye Bakanlığı tarafından harç işleminin yatırılmasına
ilişkin Tebliğ yayımlanıncaya kadar durdurulmuştur.

KAYNAK: BTK (http://www.btk.gov.tr/basin_bultenleri/dosyalar/BASINACIKLAMASI-YURTDISI-15-06-2012.pdf)

Ufukphone
16-06-2012, 13:21
Türkiyede Telefonlar zaten coook ucuzdu ya, onun icin yapmislardir ;)

Eskiden yol kenarinda haydutlar vardi, artik yol kenarinda saklanmiyorlar bunlar, basbaya yolun ortasina cikmislar acikta soyuyorlar insani

abutboyaci
16-06-2012, 14:05
piyango bana vurdu. dün telefon getirttim. bugün bu açıklamayı duyuyorum. yazık...