PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Servis Yok Yazısı Hakkında

yildiray104
16-06-2012, 00:17
Merhabalar arkadaşlar. Benim yurtdışından getirdiğim iphone 4 vardı. ilk versiyonu 4.2 olarak kullanıyordum. Zamanın gelmiştir diye versiyon yükseltmesi yapmak istedim 5.1.1 versiyonuna. Ancak cihaz simlocklu olduğu için yada ben öyle zannediyorum aktivasyon ekranında geçersiz hat diye kaldı. Biraz araştırma yaparak cihazı jailbreak yapıp açtım ancak servis yok yazısı ekrandan gitmiyor. Sim kart yuvasında Gevey Pro apartı var ve sim kart bunun üzerine monte edilmiş durumda. Cihazın özelliklerinden baktığımda Model: 5.1.1, Operatör:Carrier Lab 12.0, Modem Firmware:04.12.01 gözükmekte. Bu konulara yabancı olduğum için işin içinde çıkamadım. Bu konuda bana yardımcı olacak bir arkadaş var mı acaba? Bu arada kullandığım hat Avea.

abutboyaci
16-06-2012, 14:10
benim cihaz iphone 4 16gb siyah at&t. versiyonum 4.2.1 ve modem firmware 03.10.01. gevey ile kullanıyorum. hattım avea. ben de versiyon yükseltmek istiyorum, sırf bu korkudan dolayı da yükseltemiyorum. at&t'ye mail attım, cihazım açık dediler. fakat güncelleme yapmaya korkuyorum kilitlenecek diye. aynı durumdan müzdaribim...

yildiray104
20-06-2012, 04:04
Sakin yapma kardes benim cihaz elimde patladi jb ile actim ama hatti gormuyor. Simdilik bekliyecegim unlock cikana kadar

abutboyaci
20-06-2012, 14:50
biraz garanticiyimdir. bu yüzden de tırstığım için yapmıyorum.