Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPad 2 Sürümünü Yükseltmeli Miyim?

daniel_x
15-06-2012, 17:42
Merhabalar arkadaşlar.
Bundan yaklaşık 3-4 ay kadar önce iPad 2 16 GB Wifi 3G modelini aldım. Aldığım zamanda cihazda 4.3.3 versiyonu yüklüydü. Takdir edersiniz ki güncel sürümden bayağı uzağım. Benim size sormak istediğim birkaç soru vardı.

1 - Cihazi JB yapmak istiyorum ve biraz araştırdığıma göre direkt Safari'ye girip yanlış değilsem jailbreak.me sitesinden bilgisayara ihtiyaç olmadan JB yapabiliyorum. Kafamı karıştıran kısım, JB kasmaya başladığı zaman restore yapmam gerekecek ve bildiğim kadarıyla artık 4.3.3 versiyonuna dönemeyeceğim, iTunes son versiyonu yükleyecek.

2 - iPod cihazımdan biliyorum JB yaptıktan sonra kasılmaya başlamıştı ve açıkçası öyle kullanmayı kimse istemez takdir edersiniz ki, ben de bu konuda size danışmak istedim. Sizce şu anki versiyonum iyi mi, yoksa iTunes üzerinden sürümünü yükseltirsem yine de JB yapabilir miyim ve JB olmasa bile son sürümle iPad takılmadan çalışır mı?

Kısacası 4.3.3 versiyona sahibim, ne yapmamı önerirsiniz, hem JB ile hem de JB'siz. Bu konuda gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

ChuckBartowsKi
15-06-2012, 18:45
JB ve kasılma mı ? Bence yüklediğiniz tweaklerle alakalı bir durum bu. 4.3.3 versiyonu baya geride kaldı ve bir çok özelliği desteklemiyor. Ben sizin yerinizde olsam çok kısa bir işlemle 5.1.1 yükler untethered JB yapar ve sorunsuzca kullanırdım. Aletin yavaşlaması Cydia'dan yüklediğiniz tweakler ve telefonun hafızasındaki uygulama müzik vbg. şeylerle alakalıdır.

daniel_x
15-06-2012, 19:02
JB ve kasılma mı ? Bence yüklediğiniz tweaklerle alakalı bir durum bu. 4.3.3 versiyonu baya geride kaldı ve bir çok özelliği desteklemiyor. Ben sizin yerinizde olsam çok kısa bir işlemle 5.1.1 yükler untethered JB yapar ve sorunsuzca kullanırdım. Aletin yavaşlaması Cydia'dan yüklediğiniz tweakler ve telefonun hafızasındaki uygulama müzik vbg. şeylerle alakalıdır.
Peki 5.1.1'e cihazi yükseltirsem, 4.3.3'e geri dönme gibi bir şansım var mı?

xLasdx
15-06-2012, 20:49
iFaith programı ile 4.3.3 shsh kaydını alabilirdin ama iFaith iPad 2'yi desteklemiyor sanırım :/

daniel_x
15-06-2012, 21:01
iFaith programı ile 4.3.3 shsh kaydını alabilirdin ama iFaith iPad 2'yi desteklemiyor sanırım :/
Şansıma küseyim. [:(]

daniel_x
15-06-2012, 21:47
Arkadaşlar peki iPad 2 son versiyonla JB'siz kasıyor mu?

Sessiz
15-06-2012, 21:55
Arkadaşlar peki iPad 2 son versiyonla JB'siz kasıyor mu?

yok canim

daniel_x
15-06-2012, 22:21
yok canim
Çok teşekkür ederim dostum. [:'(]