PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 400 Lira'ya iphone 3Gs 8gb buldum Almalımıyım ?

sakil301
14-06-2012, 19:43
Arkadaşlar siyah kapaklı 3gs buldum elıme aldım 5 dakıka baktım tuşları sağlam hepsıne baktım.Çizik klasik arka kapak çizikleri var ön tarafta 1 2 ufak bişi yanı benım ıcın sorun ol (http://forum.donanimhaber.com/m_62031376/mpage_1/f_/key_//tm.htm#)ucak buyuklükte değil çizikler.

Fiyat 400 liraya anlaştık yarına kadar haber (http://forum.donanimhaber.com/m_62031376/mpage_1/f_/key_//tm.htm#) vericem.

yalnız 3gs olup olmadığını anlayamadım.Gs oldunu yarın elıme aldıgımda nasıl anlayabilirim
tavsilerinizi bekliyorum fiyat uygunlugundada yorum yaparsanız sevinirim.

ilk duydugum püf noktası kapak parlaklığıyla ilgili çakma kapak takılarak aldatılma ihtimalim yok mu ?

ersel
14-06-2012, 19:50
wi-fi, kamera, push mesajlar, edge, home tuşu, sessize alma tuşu.. birçok şeyi denemeden almamanı tavsiye ederim. Fiyat piyasa ederinin biraz altında oldugu için sıkıntı olabilir yada bu sizin şansınız da olabilir. 3g - 3gs farkı olarak pusula oldugunu biliyorum

Hypnosee
14-06-2012, 20:09
Kamera uygulamasını açarsanız anlayabilirsiniz. 3GS'te video çekebilirsiniz ama 3G'de sadece fotoğraf...

yusuf11
14-06-2012, 20:10
arkadaşım teli eline aldıgında pusula uygulamasını ara , 3gde pusula yoktur 3gsde vardır. bide teli aldgnda birini ara konuş ses gityormu gitmiyormu bak , wifi ye bak çekyormu wifi bazıları sorunlu. şarja bi tak şarj alyormu bunları yapmadan alma

Hypnosee
14-06-2012, 20:12
Eklemeyi unuttum kulaklık girişinide bir test et ne olur ne olmaz işini sağlama al.

umit_math
14-06-2012, 20:12
simfree mi kontrel et

GS_36
14-06-2012, 21:12
Slm,Bence hic bulasma satan kisi iyi bir tanidiksa birsey diyemiyecem ama hic tanimiyorson uzak dur derim,yinede sen bilirsin tabi,iphone 3g lerde genelde ses acip kapama dügmesinde problem oluyor.bana göre 8Gb cok az 32Gb ideal.

SalihBxl
14-06-2012, 23:21
Slm,Bence hic bulasma satan kisi iyi bir tanidiksa birsey diyemiyecem ama hic tanimiyorson uzak dur derim,yinede sen bilirsin tabi,iphone 3g lerde genelde ses acip kapama dügmesinde problem oluyor.bana göre 8Gb cok az 32Gb ideal.

Neden uzak durmasi lazim ki? Yani bilmedigimiz bir sorun mu var ? Ya da rutin karsilasilan? Cihazda 3g degil 3gs diyor arkadas.

leadertay
15-06-2012, 08:25
En önemlisi içinin açılmış olup olmadığını bence onu da anlamanın yolu biraz zordur aşına olmuş olman gereken bir konu. ilk etapta baktığında görünen iki vida vardır şarj soketinin yanında onlarda. Vidaya tornavida deymiş mi deymemiş mi bak deymişsse ufak defek izler vardır vida da ama deymemişse ilk alındığı gün gibi tornavida izi falan yoktur. Bende tanımadıktan 2. el telefon alma taraftarı değilim. Hatta hiç 2. el teknolojik bir alet almamaktan yanayım.

Ogzhnozcn
15-06-2012, 10:54
Cihazin sagina soluna bakmaktan ziyade saticiya da bakin derim nasil bir tip ? Telefoncu falan mi ? Acil mi satiyor ? Yoksa bu devirde herkes piyasayi takip ediyor piyasanin altina cihaz satan bir adam ya Tanidiktir,ya Acildir ya da dolandiricidir,Kolay gelsin.

tArKy@dont.die
15-06-2012, 11:23
Öncelikle dostum Home tuşunu kontrol et, ses açma kapama, titreşim bunların yanına mutlaka telefonun altındaki şarj kısmınada bak çatlak veya kırık var mı diye ?

GS_36
15-06-2012, 23:09
[QUOTE=SalihBxl;295136]Neden uzak durmasi lazim ki? Yani bilmedigimiz bir sorun mu var ? Ya da rutin karsilasilan? Cihazda 3g degil 3gs diyor arkadas.[/QUOTE

Burada Rutin kelimesi ile ne kast ettiğinizi bilemiyeceğim.
Ben kendi fikrimi söyledim,yoksa başkalarının işine karışmak gibi bir niyetim yok.Herkes ne yapacağını kendi
Daha iyi bilir,Sonuç da herkes kendi kararını kendi verir.

sakil301
16-06-2012, 00:39
Arkadaşlar telefonu satanla görüştüm kızın teki satıyor hani normal kullanmış kapagın altında çok ufak bir çatlak sorun olucak kadar değil. Ve titreşimi bi sapıttı dedi baktım yarım titriyor falan.Düşündüm orda sonra almaya karar verdim cunkü interntte ve sordugum 15 dükkanda gördüğüm en düşük 3gs 550 liraydı yada bana hep öle denk geldi 1 gün araştırdım çünkü 400 e bunu görünce fazla param yoktu aldım şuan için memnunum bir sıkıntısı yok titresim dışında arkadaşlar

Ogzhnozcn
16-06-2012, 00:41
Simdiden hayirli olsun ozaman,gule gule kullanin.

SalihBxl
16-06-2012, 01:21
[QUOTE=SalihBxl;295136]Neden uzak durmasi lazim ki? Yani bilmedigimiz bir sorun mu var ? Ya da rutin karsilasilan? Cihazda 3g degil 3gs diyor arkadas.[/QUOTE

Burada Rutin kelimesi ile ne kast ettiğinizi bilemiyeceğim.
Ben kendi fikrimi söyledim,yoksa başkalarının işine karışmak gibi bir niyetim yok.Herkes ne yapacağını kendi
Daha iyi bilir,Sonuç da herkes kendi kararını kendi verir.

Rutin derken, belli basli sabit ayni hatalar kusurlardan bahsetmek istedim. Sanirim yanlis anladiniz, ben karisiyorsunuz demedim. Tartismaya acik bir bilgi paylasim platformundayiz tabiki gorusler bildirilecek. Ben sadece nedenini merak ettigim icin sordum. İyi forumlar.

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

SalihBxl
16-06-2012, 01:21
Arkadaşlar telefonu satanla görüştüm kızın teki satıyor hani normal kullanmış kapagın altında çok ufak bir çatlak sorun olucak kadar değil. Ve titreşimi bi sapıttı dedi baktım yarım titriyor falan.Düşündüm orda sonra almaya karar verdim cunkü interntte ve sordugum 15 dükkanda gördüğüm en düşük 3gs 550 liraydı yada bana hep öle denk geldi 1 gün araştırdım çünkü 400 e bunu görünce fazla param yoktu aldım şuan için memnunum bir sıkıntısı yok titresim dışında arkadaşlar

Hayirli ugurlu olsun, iyi gunlerde kullanin.

sakil301
16-06-2012, 01:38
teşekkür ederim bir şey sormak istiyorum.Titreşim tamir ettirmek istersem kaç para tutar acaba ?

Hayirli ugurlu olsun, iyi gunlerde kullanin.

tArKy@dont.die
16-06-2012, 10:32
Hayırlı olsun telefonun ama titreşim olayı benım hem 3G'de hem 3Gs'de başıma geldi. Titreşim tuşları bir süre sonra komple işlevini yitirdi ve ardından tuş düştü :) Açıkcası 150 lira için telefonu o halde almazdım ben aslında ama senın kararın saygı duymak lazım. Tuş olayını ben Mecidiyeköy'de 90 Liraya halletmiştim şuan daha ucuz olması lazım ama.

umit_math
20-06-2012, 00:04
hayirli olsun. restore atarsin artik