PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Iphen4 iFile hatasindan dolayi acilmiyor

GS_36
09-06-2012, 16:43
Slm arkadaslar,benim iphone4 ios:5.0.1 iFile den / bu egri cizgi bölümünün en altinda bir dosyayi yanlislikla sildim iPhone kendiliyinden kapandi bir dha acilmaz oldu Power+Home tusuna basili tutuyorum elma resmi gelince birakiyorum on dakika kadar bekledim acilir diye malesef acilmiyor öylece elma resminde takilidi kaldi.Tekrar Poewr+Home tusu ile tamammen kapattim biraz bekledim ayni tuslarla yine actim elmada kaliyor yani istediyim kadar bekleyeyim elmada tailip kaliyor cihaz acilmiyor.Salih ustam belki hatirlarsin daha 4-5 hafta önce buna benzer problem yasamistim en sonun da sizlerin yardimi ile 4.3.3 den 5.1 e restore edip ve daha sonra 5..0.1 e geri dönmüstüm.lakin bunlari yapmak cok uzun is tekrar JB tekrar uygulamalarin yüklenmesi vesayre,bunlari yapmadan baska bir yol varmi acaba.Acil Yardimlarinizi rica ediyorum.

Saygilar.....

DeMo
09-06-2012, 17:01
Bilgisayardan iFunBox yardımı ile cihaza bağlanabiliyorsanız ve yanlışlıkla sildiğiniz dosyanın ismini hatırlıyorsanız forumdaki kullanıcılardan dosyayı temin edip yerine atabilirsiniz. Ya da iTunes cihazı görüyorsa 5.0.1'de iken aldığınız bir backup'ı yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ya da bir işe yaramayabilir ama Redsn0w ile Just Boot yapmayı deneyebilirsiniz.

GS_36
09-06-2012, 17:33
Bilgisayardan iFunBox yardımı ile cihaza bağlanabiliyorsanız ve yanlışlıkla sildiğiniz dosyanın ismini hatırlıyorsanız forumdaki kullanıcılardan dosyayı temin edip yerine atabilirsiniz. Ya da iTunes cihazı görüyorsa 5.0.1'de iken aldığınız bir backup'ı yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ya da bir işe yaramayabilir ama Redsn0w ile Just Boot yapmayı deneyebilirsiniz.

Slm Demo usta, bilgisayar iphoneyi tanimiyor Ireb yardimi ile Cihazi DFÜ Moda aldim,galiba manuel olarak yeni ios yüklemem gerekiyor ve daha sonra iFaith ile 5.0.1 e geri dönmem gerekecek SHSH kaydim var.Bu iTunes ile manuel ios nasil yüklemem gerek tam bilmiyorum bundan 5 hafta önce yapmistim ama o kadar cok problem var ki su an da patlamaya hazir bomba gibiyim neyi nasil yapacagimi hepsini unuttum gitti.Yardimlarinizi rica ediyorum.
Birde redsn0w ile Just Boot nasil yapabilirim ve Just Boot nedir ?.bu konu da hic bir bilgim yok yani itunes olsun diger programlar olsun cihazi tanimiyor.

SAYGILar...

murti
12-08-2012, 20:54

Merhaba ustadim Iphone 4 IOS 5.0.1 Resupported4+ xsellizeden yuklerken takildi restart yapayim derken elmada kaldim iTunes ,iTools,iFunbox hicbiri cihazi gormuyor siz Just Boot diyorsunuz ama cihaza nasil ulasabilirim Just Boot veya restore icin?

GS_36
13-08-2012, 00:16
Merhaba ustadim Iphone 4 IOS 5.0.1 Resupported4+ xsellizeden yuklerken takildi restart yapayim derken elmada kaldim iTunes ,iTools,iFunbox hicbiri cihazi gormuyor siz Just Boot diyorsunuz ama cihaza nasil ulasabilirim Just Boot veya restore icin?

Slm murti kardes,iFunbox cihazinizi taniyorsa iFunbox ile yüklediyiniz uygulamalari silebilirsiniz.Islem söyle:cihazi pc ye baglayin iFunbox acin sirasi ile " Raw file System > Library > Mobile Substrate > DynamicLibraries " buradan bahsettiginiz uygulamalari bulun silin sildikten sonra cihazinizi tamamen kapatip acin düzelmesi lazim.

murti
13-08-2012, 03:21
Slm murti kardes,iFunbox cihazinizi taniyorsa iFunbox ile yüklediyiniz uygulamalari silebilirsiniz.Islem söyle:cihazi pc ye baglayin iFunbox acin sirasi ile " Raw file System > Library > Mobile Substrate > DynamicLibraries " buradan bahsettiginiz uygulamalari bulun silin sildikten sonra cihazinizi tamamen kapatip acin düzelmesi lazim.

Saol degerli kardesim malesef mesajini simdi gordum ozel mesajda da dedigim gibi restore ettim sorun cozuldu yakin ilgin icin cok cok tesekkur ederim .

GS_36
13-08-2012, 03:39
Saol degerli kardesim malesef mesajini simdi gordum ozel mesajda da dedigim gibi restore ettim sorun cozuldu yakin ilgin icin cok cok tesekkur ederim .

Probleminin giderildigine sevindim.Aklinda bulunsun Cydia dan olur ya silemedigin uygulamalari yukarda dedigim gibi iFunbox ile rahatlikla halledebilirsin.

Iyi Forumlar...

murti
14-08-2012, 16:08
Probleminin giderildigine sevindim.Aklinda bulunsun Cydia dan olur ya silemedigin uygulamalari yukarda dedigim gibi iFunbox ile rahatlikla halledebilirsin.

Iyi Forumlar...
cok saol kardesim

adryaogz
10-06-2013, 10:33
Arkadaşlar bana yardım edin 14 yaşındaayım ıphone 3g var sistemde donanımsal panic.plist hatası vardı babam dediki ifile silelim içinndeki herşeyi sildi sonra aniden kapandı telefon şimdi açmaya çalısıyorum ve elmada takılı kalıyor. ıtunese baglanmıyor sabahtan aksama kadar açsın diye bırakmıstım şarjı bitmiş şarj ediyorum şarj hiç çoğalmıyor galiba pcye takınca şarj oluyor dün yapmıstım AMA Restore filan hiç birinden anlamıyorum Lütfen Yardım edinnn !!!!!!!!

NeGReDo
10-06-2013, 11:07
İnternet olan bi pc ye itunes indir, ac cihazini tak pc ye restore ye bas ve bekle. Anlamiycak bisey yok

adryaogz
10-06-2013, 11:15
Evet öyle yaptım ama Ben dün açılsın diye bırakmıstım şarjı bitti şimdi pcye bağklıyorum şarj oluyor diyor ama şarjda olmuyor azalmıyorda çoğalmıyorda ıtunese baglanıyordu dün şimdi bağlanmıyor Hem bağlanıp nasıl restore edileceğini tam bilmiyorum Yardım ederseniz çok sevinirim

adryaogz
10-06-2013, 11:18
Evet yaptımm ben dün açılsın diye bırakmıstım elmada telefonu sabah kalktım şarjı bitmiş şimdi pcye bağlıyorum şarj ediyor gösteriyor ama etmiyor azalmıyorda çoğalmıyordaa Normal şarj edip denicem fakatbbu seferde pc aygıtı tanımadı diyor restore ediilmesi konusunda hiç bir bilgim yok yardım ederseniz sevinirim