PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Suya düşen iPhone 4 çok ısınıyor ve batarya hızla bitiyor

trailblazer
07-06-2012, 23:21
bundan yaklasik 30 gun evvel iphone 4 telefonum suya dustu telefon onarimindan anladigim için o sirada hemen arka kapagi acip bataryayi cikartarak komple pirincin icine koydum daha once bu yolla cok telefon kurtardim .. bilinen klasik bir yoldur ..
sonrasinda telefonum sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı .. ve yaklaşık 5 gün öncesinde telefonda normalin üzerinde ısınma başladı ..
buradan sonrasını iyi dinleyin :)
bu ısınmanın beraberinde batarya hizla bitmeye basladi .. ilk başta bu sıkıntının cesitli konum servisi , vb baglanti , program ve cesitli servislerle ilgili oldugunu dusunerek denemelere basladim duzelmedi 5.1.1 den kaynakli olabilecegini dusundum ve restore edip denedim sonuc yine ayni olunca bu sefer 5.0.1 e dönüp denedim ve sonuc yine ayniydi sonra tekrar 5.1.1 e upgrade edip ısınma nin batarya dan mi yoksa anakarttan mi oldugunu anlamak icin telefonun arka kapagini acip kullandim .. bir diger sorun ise sarj olurken de dolmak bilmiyor telefonum asiri isiniyor .. her neyse telefonu arka kapagi acik kullanirken farkettim ki isinma batarya dan degil anakartin sim kart ve arka kameranin bulundugu bolgenin tam ortasi isiniyordu .. bir diger kesfettigim olayda telefon soguk ortamda durdugu zaman ne isiniyor ne de sarji cabuk bitiyor ...

arastirmalarima gore suya dusen iphone lar belli bir sure sonra bu sorunu cikartabiliyormus .. ama daha çözüm bulamadim ne yapacagim bilemiyorum .. telefonun sarji 4 saatte %100 den hizla dusup bitiyor

konu ile ilgili olarak tecrubeli arkadaslardan yorum bekliyorum

yusuf11
08-06-2012, 00:28
okudum dicek bşe bulamadım kardeş... geçmiş olsun gerçekten... bana kalırsa sat :D kmse anlamaz :)

trailblazer
08-06-2012, 05:39
acikcasi bu sekilde bir sey yapmak istemem .. başkasinin canini yakmak ,insanlari kandirmak bana gore degil ..
konuyla ilgili olarak bir aciklik getirebilirsek ileride ayni sorunu yasayanlara burasi rehber olacak

tArKy@dont.die
08-06-2012, 10:20
Çok üzücü bir durum dostum geçmiş olsun ayrıca başkasının canını yakmamanda çok güzel bir düşünce neyse nacizane tavsiyem macun soğutucular vardır onlardan denesen işe yarayabilir sanırım.

Çünkü ben bazı PC/Laptop/PSP Kartlarından aynı durumu yaşıyorum. Şarj ve Chip kısımlarında parmak yakan ısılarla karşılaşıyorum. Aslında saçma gelebilir ama Elektronikçilerde satılan 3 TL'lik Termal Macun'la şuan kullandığım Laptop'un 60 dereceye varan Chipsetini kullanıyorum. Tabi ne kadar faydalı ve uzun ömürlü olur Iphone için orası tartışılır.

trailblazer
10-06-2012, 07:22
:)))) cevap icin tesekkurler anakarti tinerle temizledim sorun duzeldi

Ilker Tuna
10-06-2012, 13:05
aga sen iyice ameliyat etmişsin telefonu ben korkarım telefonu açıpta içine bakmaya benimde tek sorunum hoparlörün içinde baya bi toz oldugunu düşünyrm mutlaka sende karşılaşmısşndır o sorunla onu nasıl temizledin peki ya da nasıl temizlenir bilir misin ?

DeviLJoN
10-06-2012, 23:59
http://www.ebay.com/itm/350492224151?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

bu linkteki üründen alıp cihazın bord temizlemeniz gerekir.Tiner soketlerin olduğu plastiği eritir. Bu iş için en iyi çözüm linkteki satılan sıvıdır. Telefoncularda bunu kullanır. Ayrıca alkolde çok iyi bir temizleme aracıdır. Sizin cihazın soketlerinde halen su kalmış, tahminimce konuşuyorum bu yüzden de ısınma yapıyordu. sıvı teması olduğunda cihazı 5 gün bekletmeniz gerekmekte. 5 günden önce açasanız bu şekil hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Elinizde temizleme aksesuarı varsa, hemen temizleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz.