PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları 5.1.1 untethered jailbreak yavaşlama sorunu

barys5
31-05-2012, 16:09
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bırcok ıphone veya ıpoda jaılbreak yaptım tabıkıde bıraz olsun cıhazı kasıyor ve yavaslatıyor ancak son 5.1.1 untethered jaılbreak 64 gb ıpod touchımı neredeyse kılıtledı.Sadece bırkac tweak ve oyun olmasına ragmen cıhazım asırı derecede yavasladı.kılıdı acınca bıle 4-5 sanıye beklıyorum anasayfanın dusmesı ıcın.bu konuda cıhazımı nasıl hızlandırabılecegım hakkında bılgısı olan arkadasımız yardımcı olursa cok sevınırım.Sımdıden tesekkurler

GS_36
31-05-2012, 18:10
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bırcok ıphone veya ıpoda jaılbreak yaptım tabıkıde bıraz olsun cıhazı kasıyor ve yavaslatıyor ancak son 5.1.1 untethered jaılbreak 64 gb ıpod touchımı neredeyse kılıtledı.Sadece bırkac tweak ve oyun olmasına ragmen cıhazım asırı derecede yavasladı.kılıdı acınca bıle 4-5 sanıye beklıyorum anasayfanın dusmesı ıcın.bu konuda cıhazımı nasıl hızlandırabılecegım hakkında bılgısı olan arkadasımız yardımcı olursa cok sevınırım.Sımdıden tesekkurler

Slm kardes,Cydia dan Insanelyi reposundan FakeClockUp indir sonra cihazindan ayarlara gir en üstte Animation Speed tikla cihazini istedigin hiza getir,örneyin ben 10 X yaptim benim iphone 4 bayagi cok hizlandi,bu uygulamayi indirip kurduktan sonra appleri ilk acilisda normal aciyor gibi ama ikinci acisinda ne kadar hizli oldugunu fark edeceksin.
Umarim yardimci olabildim

Iyi Forumlar....

barys5
31-05-2012, 18:22
eyvallah deneyecegım pekı sarj suresıne veya cıhaza bır dezavantajı varmı bu programın

Ogzhnozcn
31-05-2012, 18:33
Slm kardes,Cydia dan Insanelyi reposundan FackeClockUp indir sonra cihazindan ayarlara gir en üstte Animation Speed tikla cihazini istedigin hiza getir,örneyin ben 10 X yaptim benim iphone 4 bayagi cok hizlandi,bu uygulamayi indirip kurduktan sonra appleri ilk acilisda normal aciyor gibi ama ikinci acisinda ne kadar hizli oldugunu fark edeceksin.

Bahsettiğiniz eklenti isminden de anlaşılacağı gibi hızdan ziyade efektleri yok ediyor ve tıkladığımız butonun direk açılmasını sağlıyor böylece göze daha hızlıymış gibi geliyor

GS_36
31-05-2012, 18:34
eyvallah deneyecegım pekı sarj suresıne veya cıhaza bır dezavantajı varmı bu programın

Slm,Cihazin kendisine deyilde sarj olayini biraz etkiler tabi.

barys5
31-05-2012, 18:38
evet oguzhannında dedıgı gıbı efektlerı yok edıyor cıhaz hızlanmıs gıb gelıyor ancak hala aynı sorun var cıhazı acıp kapayınca 3-4 sanıye takılma yasıyorum jaılbreakten dolayı nasıl gıderebılırım bu sorunu

GS_36
31-05-2012, 18:52
malesef baska türlü yardim edemeyecegim,geriye JB yeniden yapmak kaliyor,Diger usatalarin baska önerileri de olabilir.

barys5
31-05-2012, 19:11
pekala tesekkurler

gezgin38
01-06-2012, 00:40
Slm kardes,Cydia dan Insanelyi reposundan FackeClockUp indir sonra cihazindan ayarlara gir en üstte Animation Speed tikla cihazini istedigin hiza getir,örneyin ben 10 X yaptim benim iphone 4 bayagi cok hizlandi,bu uygulamayi indirip kurduktan sonra appleri ilk acilisda normal aciyor gibi ama ikinci acisinda ne kadar hizli oldugunu fark edeceksin.

Iyi Forumlar....
cydiada ve insanelyi reposunda bulamadım bu tweakı kaldırıldımı acaba?

GS_36
01-06-2012, 01:03
cydiada ve insanelyi reposunda bulamadım bu tweakı kaldırıldımı acaba?

Slm kardeş,şimdi baktım Cydiada halen var insanelyi reposunda hatta şu an kendim kullanıyorum.Cydiadan aynen şöyle yaz FakeClockUp yukardaki mesajımda harf hatası vardı düzelttim.

Kolay gelsin...

ozanulu
01-06-2012, 08:33
Ben bu tür bir sorun yaşadığımda, cihazın güncellemesini ve jailbreak işlemini sil baştan yaparım. Genelde sonuç veriyor. Bu arada jailbreak yaparken kullandığın programın (Abshinte gibi) son sürüm olmasına dikkat et.
Ayrıca restore yaptığında cihazın hafızası tamamen silinmiyor. Örneğin daha önce kullandığın bir programı tekrar yüklediğinde o programın verilerinin (video vb..) silinmediğini görüyorum. Bu yüzden ifile gibi programlarla app içindeki verileride sil.

Saygılarımla

barys5
08-06-2012, 16:34
tesekkurler sagolun