PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları adsheet- field test- ios diagnotis

Engin1925
31-05-2012, 03:15
cydiadan yada installaousdan birsey indirdigim zaman adsheet- field test- ios diagnotis ...gibi pencereler aciliyor..cydia packagede izleri yok...aleti kapatip acinca kayboluyor..ama birsey inirince yine cikiyor...bunun cozumu nedir

HAKANBK
31-05-2012, 07:33
Aynı sorun bende de var. Sbsettings ten kaynaklandığını düşünüyorum

darkmulex
31-05-2012, 14:18
cydiadan yada installaousdan birsey indirdigim zaman adsheet- field test- ios diagnotis ...gibi pencereler aciliyor..cydia packagede izleri yok...aleti kapatip acinca kayboluyor..ama birsey inirince yine cikiyor...bunun cozumu nedir

Merhaba Engin1925,

Yaşamış olduğunuz sorun "libhide" kütüphanesinden kaynaklanıyor olabilir. Aşağıda belirtmiş olduğum adımları uygulayarak deneme yapabilir misiniz?

1. Açık olan tüm uygulamalarınızı kapatın.

2. SBSettings'i açtıktan sonra "System Wide Options" altında yer alan "Hide Icons" seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Burada ne kadar uygulamanız varsa hepsinin seçili olduğundan emin olun.

3. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken Cydia üzerinden en güncel libhide dosyasını yüklemek olacaktır.(Dilerseniz, .deb dosyası indirerek iFile üzerinden de cihazınıza yükleyebilirsiniz.) Cydia üzerinde "libhide" şeklinde arama yaparak ilgili dosyaya ulaşabilirsiniz. Eğer ilgili dosyayı arama yaptığınızda bulamıyorsanız, Manage --> Settings --> Developer kısmının seçili olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

4. Yükleme işlemini tamamladıktan sonra, tekrar SBSettings'i açın, yine "System Wide Options" altında yer alan "Mobile Substrate Addons" üzerinden "libhide" seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. Bu cihazınıza en güncel libhide sürümünün yüklenmesini sağlayacaktır.

5. Bu işlemin ardından cihazınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Respiring yapmanız yeterli olmayacaktır, dolayısıyla kapatıp tekrar açmanız gerekmektedir.

6. Son adım olarak, SBSettings'i açın, yine "System Wide Options" ve daha sonra "Mobile Substrate Addons" üzerinden "libhide" seçeneğini kaldırın ve cihazınızı yeniden başlatın.(Respring değil, kapatıp açmanız gerekecektir.) (İsterseniz açık bırakabilirsiniz, bu size kalmış bir durum.)

Tüm bu işlemlerin ardından Cydia üzerinden herhangi bir uygulama indirin ve kontrol edin. Bu şekilde bir sorun ile karşılaşmıyor olmanız gerekmektedir.

@HAKANBK

Siz de aynı adımları uygulayarak deneme yapabilirsiniz.

İyi günler,

Engin1925
01-06-2012, 13:52
cok saol kardes...simdi denicegim...

Engin1925
01-06-2012, 14:45
cozum budur...saolasin kardes

darkmulex
04-06-2012, 11:24
cozum budur...saolasin kardes

Merhaba Engin1925,

Sorunu çözmüş olmanıza sevindim. Yardımcı olabildiğim için ayrıca mutlu oldum.

İyi günler,