PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları İOS 5.1.1 Absinthe Jb'den Sonra Karşılaştığımız Sorunları Burada Paylaşıp Cevaplayalı

Ilker Tuna
30-05-2012, 01:39
Öncelikle herkeze selam;
Forumda sürekli dikkatimi çekiyor da 5.1.1 absinthe jbden sonra sürekli problemler yaşamış bulunmaktayız
Herkez bu konuda aslında sorunlarını toplayabilir cevaplarını alabilir
Benim sorum olucak öncelikle( iphone 3GS 5.1.1)

1-) Kamerayı açtığımda kamera ne video çekiyor ne fotoğraf(telefonu açıp kapatınca bazen düzeliyor)
2-) Ses kalitesi aşırı derecede düştü
3-) Telefon şarjdayken %90larda olmasına rağmen şarjı dolu gösteriyor ve şarj etmiyor
4-) Oyunlarda kitlenmeler açılmamalar başladı
5-) Sim yok gibi sorunlarla karşılaşmaktayım(Türkiye'den alınma telefon)
6-) Şarj dikkatimi çektiği kadar sanki fazla dayanmıyor eskisi gibi

teşekkürler şimdilik sorunlarım bu kadar :)

guven
30-05-2012, 08:52
bende oyle sorunlar yok restore et ve tekrar jb yap derim

ewrener
30-05-2012, 08:53
İphone 4s kullanıyorum ve şarjım zaten pek iyi degildi şimdi sanki daha da azaldı 3g kullanimi ve oyun oynuyorum 4 buçuk 5 saat dayanıyor. Ayrıca cihazda hafif kazılmalar olabiliyor
bazen ama Zaten jb telefonu biraz kasar bunu doğal karşılıyorum . Onun haricinde memnunum

KaleXitus
30-05-2012, 10:43
yama çıkarıyorlar arkadaşlar bulunan hatalara can sıkmaya gerek yok. yetmez ama evet :)

RacKulA
30-05-2012, 10:54
belirtilen sorunlar ile karşılaşmadım sadece ses seviyesinde azalma var mı onu çözmeye çalışıyorum ama bariz birşey olsaydı şimdiye kadar farketmiş olurdum diye düşünüyorum.

İphone 4s kullanıyorum ve şarjım zaten pek iyi degildi şimdi sanki daha da azaldı 3g kullanimi ve oyun oynuyorum 4 buçuk 5 saat dayanıyor. Ayrıca cihazda hafif kazılmalar olabiliyor
bazen ama Zaten jb telefonu biraz kasar bunu doğal karşılıyorum . Onun haricinde memnunum

ben 5.0.1 kullanırken istisnasız her akşam şarj ediyordum ve bıkmıştım su gibi gidiyordu şarjım gün içerisinde fakat 5.1.1e geçip jb yaptığımda şarjın çok çok iyi olduğunu farkettim. neredeyse 2 gün gitti şarjım ve kullanımım aynı, 3g kullanmıyorum ama wifi genelde açık, vakit budukça oyun da oynadım açıkçası. hatta şüphelendim şarj göstergesi mi azaldı acaba diye çünkü çok uzun bir süre %100den düşmedi şarjım [:D] kasılmaya da rastlamadım ama olursa çok sıkıntı yaratacak boyutta olacağını düşünmüyorum açıkçası.

uzun lafın kısası ben 5.1.1den gayet memnunum.
tüm bu sorunlardan sonra restore edip yeniden jb yapmak belki bu sorunlara aşmaya yardımcı olabilir sorun yaşayan arkadaşlarda diye düşünüyorum.

GirDaPKaRsiYaKa
30-05-2012, 12:53
timden alınma ıphone 4 32 gb bende jb den sonra şebeke sorunu yaşıyorum başka yaşayan arkadaş varmı yada çözümü bilen kimse varmı _?

GirDaPKaRsiYaKa
31-05-2012, 00:15
güncell

Ilker Tuna
31-05-2012, 01:04
oo iyi o zaman bakalım oda 2 hafta sürer gibi rahat ama

caner7676
31-05-2012, 10:15
Çektiğim videolar siliniyor. Suan hiçbir şey yok albümde. Hepsi gitti. Çekiyorum videoyu bir müddet sonra URL hatası dosya bulunamadı diyor. Videolar siliniyor. Nedir hata acaba?

Cihaz iPhone 4S 16gb. 5.1.1. Jb bile yok yapamadım.

adim ertu
01-06-2012, 18:44
timden alınma ıphone 4 32 gb bende jb den sonra şebeke sorunu yaşıyorum başka yaşayan arkadaş varmı yada çözümü bilen kimse varmı _?
kardesm cydia dan ultrasn0w yükle sorunun düzelir önce ultras0w daha sonra ultrasn0w fix 5.1.1
eger şebeke hiç gelmyrsa bu yöntem ama bunu dışında gidip geliyorsa söyle yardımcı olacagım.

emreker
01-06-2012, 20:17
absinthe jb yapmıştım iphone4üme, cydia güncelleme veriyor rocy racoon uygulamasına, belki bunun bir yararı dokunur sorunu olanlara. güncel tutun telefonlarınızı

Fth-Yldrm
02-06-2012, 00:03
valla arkadaşlar ben 5.1.1 i yükledim bende de şarj ve 3g sorunu oldu restore edip tekrar denedim gene aynı sorun restore edip baktım gene aynı sorun yani 3 restore yapmama rağmen 5.1.1 den memnun kalmadım ve yaklaşık 1-2 saat önce 5.0.1 e geri döndüm

selam ve dua ile....

facebookile
02-06-2012, 00:44
merhaba arkadaşlar benım en memnun kaldığım problemsız 4.3.3 idi bir de problem yaşamadığım j.b 5.1.1 nazar değmesın:-) ama ben ne yaptım sıfır yukleme j.b ve j.b ile alakalı bir çok işlemden sonra yani source ve bir kaç twet ten sonra yedegi geri yukledım tamamen problemsız bir tek sms iletım raporu için iphonedelivery bitesms olduğu için çalışmiyor o da zaten diğer ioslarda da çalışmiyordu. bu arada şarjımda 20 saat dayaniyor oyun oynamiyoum ama surekli(çok) tel aktif çalışiyor

GirDaPKaRsiYaKa
07-06-2012, 20:59
kardesm cydia dan ultrasn0w yükle sorunun düzelir önce ultras0w daha sonra ultrasn0w fix 5.1.1
eger şebeke hiç gelmyrsa bu yöntem ama bunu dışında gidip geliyorsa söyle yardımcı olacagım.
kardesım ultrasnow yurt dısı cıhaz ıcın degılmı ? Benım bılıgım yurt dısı cıhazlar ıcın benım cıhazımdan turkıyeden tımden alınma

mustafabozkus
11-06-2012, 21:07
merhaba arkadaşlar ben de iphone 4 var telefonumu bu yöntemle jb yaptım ilk jb çıktığından beri sorunsuz kullanıyordum taki düne kadar.arama yapıyorum konustuktan sonra aramayı bitir tusuna basıyorum sonra telefon tekrar arama yapıyor 2-3 defa böyle devam ediyor.bir kişiyi 2-3 arıyor. yardımcı olacak arkaşların cevaplarını bekliyorum.

muratbebeto
11-06-2012, 22:46
Benim Youtube ye gidiyor videoyu buluyor ama acmıyor açılmadı yazıyor

Ilker Tuna
11-06-2012, 23:13
o 5.1.1 le değil sanırım genel sorun ya da yotubedeki videolarla alakalı jb varkende bütün sürümlerdede açmadığı oluyor

Zeyrek
14-06-2012, 14:42
Arkadaşlar benimde geri yükleme sorunum var. 5.1.1 e geçtikten snra geri yükleme yaptım fakat telefon surekli yeniden başlattı. itunese girdim fotografları ordan kuratarabildim fakat notlar ve kişileri nasıl geri alabilirim bilen var mı??