PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jade HD teması ile ilgili

orcunaslan
28-05-2012, 19:18
Selam arkadaşlar.
Jade HD temasını indirdim ancak bazı sorunlarım var, bunlar da JB bilgisizligimden kaynaklanmakta.
Ben direkt olarak cydiadan jade hd i indirdim ve kullanmaya calıstım ancak bi şeyler yolunda gitmiyor, bazı paneller ile simgeler üstüste gleiyor, ana ekranda saat görüntüm duruyor vs.
Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

fas535
28-05-2012, 20:04
winterboardda gereğinden fazla secenegi secmissindir..örnegin 3 tane lockscreen çeşiti varsa sen 3ünüde secmissindr dolaysyle o 3 de birbirine giriyordur..

orcunaslan
28-05-2012, 20:16
Yoki hatta sanırım doğru yaptığım tek şey o diyebilirim :)
Siz kullanıyor musunuz jade hd temasını?
Sanırım benim yüklemem gereken bazı tweakler var, ancak şu an yeni JB yaptığım için ve bilmediğim için telefonda yüklü olan tweak sayısı sıfır diyebilirim... :)

SalihBxl
28-05-2012, 23:58
Yoki hatta sanırım doğru yaptığım tek şey o diyebilirim :)
Siz kullanıyor musunuz jade hd temasını?
Sanırım benim yüklemem gereken bazı tweakler var, ancak şu an yeni JB yaptığım için ve bilmediğim için telefonda yüklü olan tweak sayısı sıfır diyebilirim... :)

Ekran goruntusu paylasirsaniz elimden geleni yaparim.

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

orcunaslan
29-05-2012, 05:55
Tamamdır sorunumu hallettim google'da uzun aramalar sonucu :)

GS_36
31-05-2012, 20:14
Çok güzel bir Thema, ellerine sağlık.

fas535
31-05-2012, 20:49
Çok güzel bir Thema, ellerine sağlık.
niye ellerine saglık dedin ki arkadas sorununu sormus tema tanıtımı yapmamış:/

PASAL1
31-05-2012, 20:58
Nasıl hallettiğinide paylaşsaydın keşke, aynı problemi yaşayan arkadaşlar için yardımı olurdu.

GS_36
31-05-2012, 23:10
niye ellerine saglık dedin ki arkadas sorununu sormus tema tanıtımı yapmamış:/

Orcunaslan arkadaşın yazmış olduğu son mesajı yani altıncı sıradaki mesajını okursan neden ellerine sağlık yazmışım anlarsın.Arkadaş problemini halletmiş daha ne yardım edeyim.O kadar anlıyorsan boş boş yazılarla Forumu dolduracağına problemi çözde görelim.Bu kadar super zeka olduğunu bilmiyordum.Belkide mesleğin gereği avukatlık galiba.Mod ve diğer arkadaşlar kusuruma bakmayın,bazen böyleleri insanı delirtmeye çalışıyor.Sabır ede ede sabır küpü oldum.

fas535
31-05-2012, 23:59
Orcunaslan arkadaşın yazmış olduğu son mesajı yani altıncı sıradaki mesajını okursan neden ellerine sağlık yazmışım anlarsın.Arkadaş problemini halletmiş daha ne yardım edeyim.O kadar anlıyorsan boş boş yazılarla Forumu dolduracağına problemi çözde görelim.Bu kadar super zeka olduğunu bilmiyordum.Belkide mesleğin gereği avukatlık galiba.Mod ve diğer arkadaşlar kusuruma bakmayın,bazen böyleleri insanı delirtmeye çalışıyor.Sabır ede ede sabır küpü oldum.

:D arkadas sadece googledan arastrdm demiş sende buna eline sağlık dedin... hmm tmm bendeymis hata cidden pardon arkadasm...

GS_36
01-06-2012, 00:21
:D arkadas sadece googledan arastrdm demiş sende buna eline sağlık dedin... hmm tmm bendeymis hata cidden pardon arkadasm...

Nihayet anlayabildinmi umarım anlamışsındır,hala anlamadıysan konuyu açan arkadaşın yazdığı son mesajı iyice oku ve bir altındaki yorum yazan arkadaşın yazısınıda iyice oku bir zahmet.

DeviLJoN
01-06-2012, 01:25
bana yeni iphone 4 geldi. Bu tema yüklü halde. Bir sorun var. Zephyr adlı tweak ile çakışıyor bu program galiba. Yükleme yapmıyor. Applist diye hata veriyor. Aynı sorunu yaşan var mı ? Yoksa sadece bende mi oldu böyle birşey.

theOracle
01-06-2012, 01:27
bu gün yükledim jade hd temasını hatta Zephyr tweak te yüklü ama senin yaşadığın sorunu hiç bi şekilde yaşamadım applist hatası geçici bir hata bendeki hiç bir tweak veya oyun yüklemesinde bu hatayı vermedi

GS_36
01-06-2012, 01:33
Aynen bende de ikisi yüklü hiç bir hata veya çakışma yok,Sizdeki ios ne bilmiyorum bende 5.0.1 iphone 4

İyi Forumlar...

DeviLJoN
01-06-2012, 01:44
applist yükledim. Sorunu düzelttim.

orcunaslan
01-06-2012, 04:32
Arkadaslar nasıl çözdügüm konusunda açıklama yapayım haklısınız, aynı sorunu yaşayan varsa yardımcı olabilir.
Ben JB olayına çok yabancı oldugum için hangi tweakleri yüklemem gerektigini bilmiyordum, sorunum bundan ibaretti aslında.

GridLock-menude simgelerin yerlerini temaya göre düzenleyebilmeniz için gerekiyor
BytaFont-Temaya uygun font u kullanmak için gerekiyor
Color Keyboard-Yine temanın kendine göre hazırlanan tuştakımı paketini kullanmanız için gerekiyor.
Lockscreen Clock Hide-Kilit ekranında saati gizlemek için gerekiyor, temada çünkü saat zaten mevcut.
Winterboard-Zaten temayla birlikte geliyor.
iFile-Bu tweak de eğer temayla birlikte gelen havadurumu olayını kendi şehrinize uyarlamak istiyorsanız gerekli, bununla temanın sistem dosyasına girip şehir kodunu vs. değiştiriyorsunuz. Google a veya youtube a "Jade HD Theme weather setup" yazarsanız videosunu görebilirsiniz.