PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iphone 4s, şarj %10' un altına inince kendiliğinden kapanması

samscarlet
26-05-2012, 17:17
Yaklaşık 1,5 ay önce sıfır aldığım iphone 4s cihazım, son günlerde şarj %10' a inince kendiliğinden kapanmaya başladı. Daha önce %1-2 lere kadar düşüyordu bu yüzde. Şu anda %10 u gördüğü anda kendiliğinden kapanıyor ve sadece şarja takınca açılıyor. Üstelik şarj işlemi %10 dan, kaldığı yerden başlıyor.

Bu durum yazılımsal mı (ios 5.1.1 mevcut cihazda), yoksa donanımsal mı (1-2 yumuşak zemine düşürdüm) diye merak ediyorum.

İlginiz için çok teşekkürler.

QuestionMark
26-05-2012, 17:28
Ayni sorunu onceki cihazimda yasadim;
Cihazinizi restore edip full sarjdan sonra pil yuzdesi kapali olarak cihaz kapanana kadar kullanmayi deneyin

samscarlet
26-05-2012, 17:30
Teşekkür ederim deneyeyim ben bunu. merak ettiğim, uygulamalar içinde böyle bir sınırlama getiren var mı? Yani %10 da otomatik kapanma. Bir de iphone kılavuzunda şöyle bir cümle var

"Önemli: iPhone’un pili çok azalmışsa; onu tekrar kullanabilmeniz için on dakikaya kadar şarj
edilmesi gerektiğini belirtmek üzere, iPhone aşağıdaki resimlerden birisini görüntüleyebilir.
iPhone’un pili çok çok azsa, "pil azaldı" resimlerinden birisi gözükmeden önce bir iki dakika
boyunca boş ekran görünebilir."

Acaba bununla bi alakası mı var durumun?

QuestionMark
26-05-2012, 18:26
O tarz bir cydia eklentisi olabilir, klavuzdaki aciklama ile alakali oldugunu sanmiyorum, benim cihazim %30-35 civarinda kapaniyordu bu sekilde cozdum

rammstein_63
26-05-2012, 18:28
Walla ben hiç karşılaşmadım garantiye ver istersen

samscarlet
26-05-2012, 18:34
cydia eklentileri jailbreak te oluyor dmi? Ben jailbreak yapmadım henüz.

anilcanmutlu
26-05-2012, 19:38
Zaman geçtikçe o %20 olacak %30 olacak ben %60 a kadar dayandım. 3-4 ay sonra büyük ihtimal sende dayanamayıp değiştirirsin pilini.

samscarlet
26-05-2012, 20:55
Zaman geçtikçe o %20 olacak %30 olacak ben %60 a kadar dayandım. 3-4 ay sonra büyük ihtimal sende dayanamayıp değiştirirsin pilini.

restore denedim şimdi. full şarj yapıp bitmesini beklicem. gene aynı sorunu yaparsa garantiye gönderirim artık.

samscarlet
27-05-2012, 15:48
Restore dan sonra da aynı şeyi yaptı. sorun sanırım donanımsal. garanti yolu göründü.

Ogzhnozcn
27-05-2012, 15:58
Restore dan sonra da aynı şeyi yaptı. sorun sanırım donanımsal. garanti yolu göründü.

Evet sonuc degismeyecektir herseyin bir omru oldugu gibi pilin de vardir,yeni cihaz icin İlginc olsa da gecmis olsun.

samscarlet
27-05-2012, 19:43
1.5 aylık batarya nın arızalı olma ihtimali çok düşük. O düşük ihtimalde bana çarptı anlaşılan :) yarın garantiye vereyim artık. Ne kadar süre alıyor garanti işleri? Bilginiz var mı?

XANTHE
27-05-2012, 19:46
Cihazı servisine gönderin eğer hata oldugu kanısına varırlarsa yeni bir cihaz ile değiştirirler. İşlemler 3-10 gün arasında sürüyor.

samscarlet
27-05-2012, 19:51
Cihazı servisine gönderin eğer hata oldugu kanısına varırlarsa yeni bir cihaz ile değiştirirler. İşlemler 3-10 gün arasında sürüyor.

Ben cihazı faturasıyla beraber yerel bir telefoncudan aldım. Kendim göndermem mi daha iyi olur yoksa onlara mı vereyim? Teşekkürler.

XANTHE
27-05-2012, 19:54
İstanbuldaysanız yetkili servise kendiniz götürün. işlemler daha hızlı olur.

samscarlet
27-05-2012, 20:24
İstanbuldaysanız yetkili servise kendiniz götürün. işlemler daha hızlı olur.

Malesef değilim. İlginiz için teşekkür ederim.

samscarlet
31-05-2012, 22:05
Genpa ya servise yolladım hemen işleme almışlar, bekliyorum şimdi. Arıza açıklamada yazan bi ifade var. Ne demek anlayamadım. "
Kozmetik Parçalarında Yoğun Çizikler Var". Yardımcı olursanız sevinirim.

ahmet736
31-05-2012, 22:15
cihazın dış görünümü ile ilgili tüm bilgiler kayıt altına alınır ki böylece garanti sırasında bi hasar oluşur veya bu garanti sırasında olmus benim cihazım böyle değildi gibi olayları önlemek için sanırım. tam emin değilim :D

samscarlet
05-06-2012, 20:15
Bugün cihazı teslim aldım. Aldığımda şarjı tamamen bitikti. Biraz şarja soktuktan %4 tü açıldığında. Tamir bilgileri aynen şöyle : "Cihaz 3 gün aktif olarak test edildi. Üründe hata arıza gözlenilmedi. Tesk OK. Kullanıcı Back Up hatalı olaiblir. Kullanıcı back up (mailler vb) hesap bilgilerinizi kontrol ediniz."

Yazılım sıkıntısı olsa restore dan sonra aynı sorunu göstermezdi. Beni öncesinde aradıklarında yukardaki cümleleri söylediler. Mailinizden virus bulaşmıştır falan dediler. Virüslü mail açmayacak kadar bilinçli bir kullanıcıyım. Açıkcası tatmin olmadım ama neyse artık.

Teli backup tan geri yüklemedim. Her programı baştan kurdum. Şarjın azalmasını bekleyeceğim artık.

Edit: Şarj normale döndü, % 3-4 e kadar indi :)

samscarlet
11-06-2012, 00:23
Garantiden döndükten yaklaşık 1 hafta sonra, bu kez de % 6 ya gelince kapanmaya başladı. Kapanırken yüzde birden %1 i gösteriyor.