PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları iphone 4 5.1 tethered cihaz baseband 04.12.01 unlock lazım

yusuf11
20-05-2012, 23:56
arkadaşlar arkadaş bana bir telefon getirdi bunu aramalara aç diye , bendeki iphone yurtiçinden alınmış bi tel , bu jb olaylarını bilyorm fakat yurtdışından gelen bi telim olmadgı için hiç bu unlock gevey vs bu gibi terimlerle ilgilenmedm. baseband neymiş şimdi araştrdm buldm , bu yurtdışı cihazn basebandi 04.12.01

cihazı tethered jb yaptm 5.1de. ultrasnow ve ultrasnow fixer 5.1 yükledim yne olmadı

bu arada cihaz locklumu degilmi onuda bilmiyorm

kart takılı ve turkcell yazıor ---- arama yapınca almanca konuşyor bi kadın. aramayı yapmıyor. bu mu locklu dediğiniz şey aradm bulamadm. bu basebandda bana yardmcı olrsanz çok ama çok sevineceğim. şimdiden yardımlarınız için çok sağolun

QuestionMark
21-05-2012, 00:01
Simkilitli bir cihaza sahip olmadigim icin bende konuya pek hakim degilim fakat bildigim kadariyla kilit durumunda No service uyarisi almaniz ve sebekenin sinyal vermemesi gerekir

yusuf11
21-05-2012, 02:06
cihazn imeisini sorgulattm kayıtlı cihaz , o zaman bu cihaz locklu degilmi şimdi ne ki bu hiçbişe anlamadm ya....

mudvayne
21-05-2012, 03:04
hattınızı taktıgınzda şebeke gelıyorsa zaten sımfreedir. aramada almanca gelen sesin ne olduğunu anlayamadım tabi.

QuestionMark
21-05-2012, 08:13
cihazn imeisini sorgulattm kayıtlı cihaz , o zaman bu cihaz locklu degilmi şimdi ne ki bu hiçbişe anlamadm ya....

Simkilit ayri bir havadistir hocam, imei kaydiyla alakali degildir, imei kaydi hukumetin vergi odetme politikasidir, simkilit hadisesi ise operatorlerin kendi hatlarini kullaniciya dayatma politikasidir

yusuf11
21-05-2012, 16:21
peki hocam bu turkcell yazmasna ragmen arama yapmaması bunun yerine almanca konşması falan bunlar ne oluyor o zaman.. şebekede war yani

QuestionMark
21-05-2012, 17:09
Hocam dedigim gibi konuya pek hakim degilim, fakat turkcell yazisini ve sebekeyi aliyorsaniz unlock islemini buyuk oranda basardiginiz anlamina gelir bildigim kadariyla, baska bi telefondan unlock yapmaya calistiginiz cihazi aradiginizda caliyormu? Nasil bi tepki veriyor?