PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Wi-Fi Sorunu

okankarakas
18-05-2012, 13:44
Wifi etkin olduğu halde, üstte logosu olduğu halde, internete girmiyor. Reset falan attım yine işe yaramadı.
Restore etmekte istemiyorum. Bunun çözümünü bilen varsa lütfen yazsın.

iPhone 3GS/16 GB
iOS: 5.1

theOracle
18-05-2012, 14:02
sürekli bi kopma veya bağlantı sorunu yaşıyosan eğer senn kendi modemini bi defa kapat aç yada resetle .. bazen modemlerden dolayı bağlantı sorunu yaşayabiliyoruz eğer tekrar aynı sorunu yaşıyosan wifin de bi sorun oluşmaya başlamıştır kolay gelsin

okankarakas
18-05-2012, 14:27
sürekli bi kopma veya bağlantı sorunu yaşıyosan eğer senn kendi modemini bi defa kapat aç yada resetle .. bazen modemlerden dolayı bağlantı sorunu yaşayabiliyoruz eğer tekrar aynı sorunu yaşıyosan wifin de bi sorun oluşmaya başlamıştır kolay gelsin

kapatıp açtım sorun yine devam ediyor. ama benim bi tane daha iphone'm var ondada böyle bir sorun var.

Ogzhnozcn
18-05-2012, 14:49
kapatıp açtım sorun yine devam ediyor. ama benim bi tane daha iphone'm var ondada böyle bir sorun var.

Problem modeminizden kaynaklaniyor olmali farkli bir modemden,bağlantidan denerseniz anlasilacaktir.

okankarakas
18-05-2012, 14:56
Problem modeminizden kaynaklaniyor olmali farkli bir modemden,bağlantidan denerseniz anlasilacaktir.

farklı bir modemden oluyor denedim.

Ogzhnozcn
18-05-2012, 14:58

Demektir ki Problem modemden kaynaklanmaktadir.

DeMo
22-05-2012, 22:46
Cihaz üzerinden o modeme bağlı iken DNS adresini 8.8.8.8 yapın. Eğer çözüm olmazsa modemi resetleyip yeniden kurulum yapmalısınız.

okankarakas
23-05-2012, 12:52
Cihaz üzerinden o modeme bağlı iken DNS adresini 8.8.8.8 yapın. Eğer çözüm olmazsa modemi resetleyip yeniden kurulum yapmalısınız.

okkkkkkk

iranger
23-05-2012, 13:49
Eğer modemin DNS eklemene vs izin veriyorsa opendns.com daki dnsleri eklmen yeterli olabilir. kolay gelsin.

darkmulex
23-05-2012, 15:18

Merhaba okankarakas,

Denemiş olduğunuz modemler üzerinden farklı cihazlar ile internete çıkabiliyor musunuz?(Laptop, Desktop, iPad vs..). Denemiş olduğunuz modemler üzerinde IP veya MAC adresine göre filtreleme yapmış olabilir misiniz? Eğer böyle bir filtreleme yapmışsanız, iPhone'larınızın da IP adreslerini veya MAC adreslerini modem üzerinde tanımlamanız gerekmektedir.

Kolay gelsin,