PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Turbosim bozuk ???

burak06
11-05-2009, 16:41
Selam arkadaslar,

bi arkadasda 3G Baseband: 02.30.03 var
Ben Jailbreak yaptim ve baseband 02.30.03 icin turbosim aldim.
Artik Simkarti kesmek gerekmiyor.
Telefona normal sim karti takiyorum pin kodunu istiyor veriyorum birsey olmuyor zaten telefon locked.
Turbosimle beraber takiyorum Pin Kodunu bile sormuyor sanki hic kart takmamisim gibi. 4-5 Sim karti ile denedim ayni sorun !
Turbosimsiz taktigim zaman sim kartlarini pin kodunu soruyor yani sim kartini taniyor.
Acaba Turbosim mi bozuk yoksa jailbreak haricinde baska birsey daha mi yüklemem lazim?

tsk ederim

beko93
11-05-2009, 17:00
Tam oturtamamış olabilirsiniz. Dikkatli şekilde takınız. Takarken zorlamış ve turbosimi bozmuş olabilirsiniz. Birde pin kodunu kaldırıp deneyin. Belki pin kodu sorun yaratıyordur o turbosimde. [:'(]

burak06
11-05-2009, 17:05
bozulmus olabilir... birde pin kodunu kaldirip denemekte fayda var iphoneda kaldiramiyoruz heralde baska telefonda yapmamiz lazim

gezgin38
11-05-2011, 23:07
benimde bu konuda bir sorunum var. turbosimi takıyorum.takınca hücresel ağ kaybolmul veya yok diye uyarı veriyor sonra gerekli adımları yapıyorum.. en son açınca aranıyor diyor ve sonundada servis yok diyor... nerde hata yapıyor olabilirim...

gezgin38
12-05-2011, 16:16
yardımcı olabilecek bir arkadaş yokmu?

gezgin38
12-05-2011, 23:32
hala bir cevap verebilecek arkadaş yokmuş bu konuda:((

lodge_314
13-05-2011, 09:19
tam olarak hangi işlemleri yaptığı yazabilirsen ben yardımcı olmaya çalışırım arkadaşım.

gezgin38
13-05-2011, 11:38
telefonum 4.1 ve 02.10.04 baseband.turbosimi takıp açıyorum bekliyorum kabul et diyorum sonra 112 çeviyorum,sonra ucak moduna alıyorum bekliyorum sim yok hatası aldıktan sonra tekrar uçak modu ve sim hatasını aldıktan sonra tekrar uçak moduna alıp açıyorum aranıyor geliyor o arada hücresel ağ kayboldu diyor ve servis yok diye sonlanıyor aramalarda aslında 3 operatörü buluyor ama baglanmıyor. ne olabilir acaba?

lodge_314
13-05-2011, 11:58
pasaport kayıtsız olabilir bende de kayıtsızken tam olarak bunu yapıyordu. ayarlar genel hakkında ağ kısmında sime izin verilmedi yazıyorsa kaytsızdır. Kayıtlı olduğundan eminsen simkartın sorunlu olabilir simi değiştirerek buna benzer turbo sim uyumsuzluk sorununu çözenleri duymuştum. Ayrıca sim hatası aldıktan sonra tekrar uçak moduna almana gerek yok beklemelisin. şimdi tam olarak şöyle;
Simi taktın uyarı geldi kabul ettin. Kösede önce aranıyor sonra servis yok yazar. Biraz beklemelisin 1 seviye sinyal varmış gibi görünecek.
Şimdi 112 yi aramalısın, yaklaşık 5 saniye bekleyip kapatabilirsin.
Şimdi uçak moduna alıp yaklaşık 1 dakika beklemelisin. Sim kart takılı değil uyarısı verdikten sonra uçak modunu kapatabilirsin. Sim hatası verip aranıyor yazacak. Biraz daha bekledikten sonra önce hat sonra operatör ismi gelir.

gezgin38
13-05-2011, 13:07
cihaz kayıtlı.. ag kısmında yok yazıyor..ayrıca dediklerinizi yapıyorum ama en son aşamada bu sorunu veriyor servis yok diyorr...başka turbo simle denedim aynı şekilde yapıyor...daha önceden çalışıyordu cihaz ve hiç bir sorunu yoktu...

lodge_314
13-05-2011, 13:27
ozaman turbo simle birlikte kendi simini başka cihazda deneme şansın varsa kesin çözüme bu şekilde ulaşabilirsin. telde değil turbo simde değilse sorun büyük ihtimal kendi sim kartında bana göre.

eritonshehu
13-05-2011, 13:42
Ultrasnow kurulu ise onu kaldirmaya calis! Birde ag secimini otomatik yap oyle dene.
Umarim calisir

gezgin38
13-05-2011, 15:08
teşekkürler ama hepsini denedim olmuyor başka turbosimdede çalıştırdım.ama az önce telefon açıldı bir telefın geldikten sonra bundada sim yok hatası verdi bir türlü anlayamadım gitti:((