PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Durduk yere telefonum kitlenmesi problemi

abutboyaci
17-05-2012, 10:47
1,5 senedir iPhone 4 16 GB siyah cihazımı kullanmaktayım. Cihaz 4.2.1 versiyon, baseband'i 03.10.01, Amerika'dan alınma, jailbreak işlemi uygulandı ve dolayısıyla da Gevey ile kullanıyorum. Jailbreak yaptığım için tüm SHSH kayıtlarını aldım. Tinyumbrella ile cihazı görebiliyorum.

Cihazı en son 4 gün önce kapatıp açmıştım ve bir problem yoktu. 2 gündür cihaz inanılmaz bir şekilde kasılıyor ve takılmalar yaşıyordu. Dolayısıyla da cihazı kapattım ve tekrar açtığımda da iTunes işaretinde takıldı kaldı.

Önemli olabileceğini düşündüğüm bir durumu belirtmek istiyorum. 1,5 ay önce Apple Amerika'nın kilitli iPhone'ları açtığını duyduğum için, bende başvurdum ve telefonumun kilidinin açıldığına dair onay maili aldım. Onay mailini aldıktan sonra telefonu Gevey'siz kullanmak istedim fakat Gevey'siz hat açmıyodu. Gevey'li ikende 112 aramadan direkt hat geliyordu.

Şimdi tuhaf olan konu şudur. Cihazı kapatıp açtım, ve kilitli kaldı. Şu an cihazı kullanamıyorum. Cihaz kitli, ama aramaları kabul edebiliyorum. SHSH kayıtlarım olduğu için de yanlış bir hareket yapmak istemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Hypnosee
17-05-2012, 11:08
Onay mailinden sonra cihazı iTunes ile eşitledinizmi ? Ben 3GS cihazımı Vodafone'dan açtırdığımda iTunes ile cihazı Restore etmem gerektiğini söylemişlerdi.

abutboyaci
17-05-2012, 11:35
Şu anda herhangi bir eşleştirme yapmadım. Çünkü bilgisayarda kurulu iTunes'ta herhangi bir restore işlemi yazmıyor. Sadece uygun sim kartı takmamı istiyor.

abutboyaci
17-05-2012, 11:42
Bu arada tinyumbrella ile baktım. Baseband 03.10.01

abutboyaci
17-05-2012, 15:36
Pek yardımınız olmadı ama ben problemi hallettim. Sağ olsun telefoncumda AT&T sim kartı vardı. Takıp aktive etti, bitti gitti. Gene de teşekkürler.