PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Sistem Hafızası gittikçe azalıyor, sebebi nedir, nasıl arttırabilirim?

bloother
16-05-2012, 01:12
Sorun şu ki, Storage kısmında birisi 46MB boş yer varken diğerinde 292MB boş yer var. Bunun nedeni nedir? İkisinde de yüklü program sayısı hemen hemen aynı. 46MB'ı nasıl arttırabilirim?

iPhone 3GS 4.3.3
http://b1205.hizliresim.com/x/j/5ykp8.png

iPhone 3GS 5.0.1

http://f1205.hizliresim.com/x/j/5ykr5.png

facebookile
16-05-2012, 04:30
birinde location yok diğerinde var fark buradan geliyordur bence

bloother
16-05-2012, 14:24
:)) Hayır onunla alakası yok onlar sadece buton.

bloother
17-05-2012, 14:06
ustalarımızdan yardım bekliyorum. :)

ChuckBartowsKi
17-05-2012, 14:57
Sistemin guncel olmasiyla alakali olabilir...

Sessiz
17-05-2012, 15:03
Sistemin guncel olmasiyla alakali olabilir...

bencede

orcunaslan
21-05-2012, 12:11
Birinde 4.3.3 yüklü diğerinde 5.0.1 yüklü. Hiçbir şekilde uzman olmamama rağmen düz mantık bununla ilgili olduğundan eminim diyebilirim. Aynı her programda, her işletim sisteminde olduğu gibi; versiyon yenilendikçe,sistem dosyalarının kapladığı yer artar, düz mantık...

bloother
21-05-2012, 20:02
Sizin mantığınıza göre 5.0.1'deki alanın daha az olması gerekirdi.

SalihBxl
21-05-2012, 20:19
Sizin mantığınıza göre 5.0.1'deki alanın daha az olması gerekirdi. Demekki burda mantık işe yaramıyormuş. :)

Lütfen bilgi sahibi olanlardan yardım alabilir miyim?

Son cumlenin yerinde olmadigi kanaatindeyim. Sonucta herkeze acik bir bilgi alis veris platformu. Bu sekilde kalp kirici cevaplarla bence yardim icin cok beklersiniz. Duz mantik yuruterek soyledim.

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

bloother
21-05-2012, 21:13
Orada kastım yukardaki arkadaşları aşağılamak değildi ancak öyle bir hava oluşmuş kusura bakmayın.. Ancak şuda bir gerçek ki yukarıdaki durum forum için içler acısı..

Bu tür sorunları bir tek ben yaşamıyorum herkes yaşıyordur ve gelip bana soranlar da oluyor. Ben burada bilgi beklerken akıl alıyorum ne hikmetse..

Neyse tamam cevap vermeyiniz konuya,ben telefonu 5.0.1'e yükselteceğim o zaman sorun çözülür ne de olsa...

orcunaslan
22-05-2012, 01:42
Sizin mantığınıza göre 5.0.1'deki alanın daha az olması gerekirdi. Demekki burda mantık işe yaramıyormuş. :)

Lütfen bilgi sahibi olanlardan yardım alabilir miyim?

Zaten verdiğin ekran görüntülerindeki "available memory" ibaresine dayanarak söyledim söylediklerimi.
Öyle ya da böyle, ister a>b ister b>a hiç farketmez, sen iki cihaz arasındaki farkın neden oluştuğunu soruyorsun, ve iki cihaz arasında bariz bir şekilde farklı olan bir tek şey mevcut; ios. Demek ki 5.0.1de işletim sisteminin kapladığı yeri arttırmamışlar da azaltmışlar. Yüklü olan her programın aynı olduğunu kendin söylemişsin zaten, yani içine koyduğun her şey aynıyken bir tek şey farklı, o da işletim sistemi. Ve sen farkın neden olduğunu sorarken, bu gözler önündeki büyük farkın buna sebep olduğunu tahmin edebilirsin... İlla ki birisinin çıkıp da sana "işletim sistemleri farklı o yüzden öyle" veya "telefonunda ölümcül bir hata var" demesini neden bekliyorsun...
Sonuçta bize bir soru sormuşsun ve cevabı bulmamız için iki tane ekran görüntüsü koymuşsun, öyle ipucuna böyle cevap.
Burada sana cevap verilirken kimse altına "kesinlikle şu" diye yazmamış, bazı şeyleri beğenmeyip "bilgi sahibi" insanlardan yardım istiyorsan o insanları da kolaylıkla bulabilirsin; "teknik servis" kelimeleri yeterli olacaktır bulmana.

bloother
22-05-2012, 15:24
Hayır arkadaşım. İşletim sistemiyle alakalı değil. Available Memory'den bahsetmiyorum ben ki onu arka planda çalışan programları kapatarak arttırabilirsin.. Storage'ten bahsediyorum yani sistem dosyalarının kurulu olduğu bölümden.
4.3.3 telefonumda 46MB boş yer var.
5.0.1 telefonumda 292MB boş yer var.
Aralarında 250MB gibi büyük bir fark var. Bunun sebebini soruyorum sadece. Bilmeden sistem hafızasına bir şeyler mi yükledim? Ya da telefonun sistemini neler doldurabilir ve bunları nasıl boşaltabilirim? Bunları soruyorum ben.

İkimiz farklı şeylerden bahsediyoruz.

bloother
27-05-2012, 00:44
Konuyu silebilirsiniz.
Cihazı 5.1.1 yaptım ve storage boş alan 221 MB oldu. Hâlâ diğeri neden 292 MB ama onu anlamış değilim. :)

NeGReDo
10-06-2012, 19:06
cihazların ikisi de aynı model mi ?

bloother
14-06-2012, 01:11
Modelleri yazıyor