PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Pasaport Kaydı Bilgilendirme

zEuS
15-05-2012, 21:48
Arkadaslar daha önce benzer konular açılmış ancak güncelliği konusunda emin değilim çünkü son yıllarda bu konuda degisiklikler oldu bildigim kadarıyla.

Baslangic olarak bu işlemi nerde yaptirabiliriz yani pasaportumuz var 1 ay önce yurtdışına çıkmış peki nerde yaparlar ?

Diger bir soru iPad kullanmaktayim ben hat takmasam wi-fi kullansam bir süre sorun olur mü ?

Son olarak diyelim ki pasaport yok bu işlemi bizim yerimize yapan güvenilir yerler var mı bildiginiz?

Bir hatam olduysa affola. Şimdiden teşekkürler yardım eden herkese..

mertmir
16-05-2012, 00:32
Arkadaslar daha önce benzer konular açılmış ancak güncelliği konusunda emin değilim çünkü son yıllarda bu konuda degisiklikler oldu bildigim kadarıyla.

Baslangic olarak bu işlemi nerde yaptirabiliriz yani pasaportumuz var 1 ay önce yurtdışına çıkmış peki nerde yaparlar ?

Diger bir soru iPad kullanmaktayim ben hat takmasam wi-fi kullansam bir süre sorun olur mü ?

Son olarak diyelim ki pasaport yok bu işlemi bizim yerimize yapan güvenilir yerler var mı bildiginiz?

Bir hatam olduysa affola. Şimdiden teşekkürler yardım eden herkese..

Herhangi bir opertörün iletişim merkezlerinde cüzzi bir rakam karşılığında yaparlar farklı internet siteleri ve forumlarda kayıt işlemini yaptıracağını söyleyen arkadaşlar var(bence güvenli değil) ipadinizi wifi ile kullanabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.Saygılar

hovercraft
16-05-2012, 00:42
Merhaba,

1 ay geçmemiş olmak şartı ile Turkcell abone merkezlerinde bu işlemi 5 veya 10 tl karşılığında yapıyorlar. Yeni bir kanun çıkacaktı ama son durumunu bilmiyorum. Yurtdışı cihazlarını kayıt işlemi sırasında 100tl cik bir vergiye gömekceklermiş. :(

Pasaport'un yoksa sakın dışarıdan birilerine yaptırma. 3 arkadaşım bu konuda madur durumdalar. Bire bir tanıdığın değilse kesinlikle yaptırma derim.

PASAL1
16-05-2012, 00:49
ben kadıköyde 70 lira karşılığında 3 tane farklı 4s kaydını yaptırdım sahibinden üzerinden buldum bu yeri iphone da satışıda yapıyolar yurt dışı tabi garantisiz, 1 kayıt 70 lira yani özelden atabilirim açık adresini isteyen olursa,
birde hovercraft nasıl bir mağduriyet yaşandı merak ettim benimde başıma gelirmi diye açıklarsan sevinirim.

mertmir
16-05-2012, 01:04
ben kadıköyde 70 lira karşılığında 3 tane farklı 4s kaydını yaptırdım sahibinden üzerinden buldum bu yeri iphone da satışıda yapıyolar yurt dışı tabi garantisiz, 1 kayıt 70 lira yani özelden atabilirim açık adresini isteyen olursa,
birde hovercraft nasıl bir mağduriyet yaşandı merak ettim benimde başıma gelirmi diye açıklarsan sevinirim.

dostum turist vizesiyle yapilan kayitlat 6 ay sonra gumluyor ondan bahsediyor sanirim arkadas cihazin yine kayitsiz duruma dusuyor

hovercraft
16-05-2012, 01:11

mertmir arkadaşımızın dediği gibi süreyi bilmiyorum ama kayıtsız duruma düşüyor ve kapanıyor, haybeye de para vermiş oluyorsun.

PASAL1
16-05-2012, 01:32
Durumu :
IMEI numarası kayıtlı

Kaynak :
Yolcu beraberi kaydedilen cihaz

Üretici :
Üretici: Apple Pazar Adı: iPhone 4S (A1387) Model Bilgileri: iPhone 4S (A1387)

Sorgulamada böyle bir bilgi veriyor, burdan anlalabiliyomuyuz turist vizesi yada sınırlı süresi olduğunu?

mertmir
16-05-2012, 01:35
Durumu :
IMEI numarası kayıtlı

Kaynak :
Yolcu beraberi kaydedilen cihaz

Üretici :
Üretici: Apple Pazar Adı: iPhone 4S (A1387) Model Bilgileri: iPhone 4S (A1387)

Sorgulamada böyle bir bilgi veriyor, burdan anlalabiliyomuyuz turist vizesi yada sınırlı süresi olduğunu?

oradan degil http://www.mcks.gov.tr/tr/bireyselsorgu.php buradan anlarsiniz eger evrak onaylanmissa buradan detayli bilgi alabilirsiniz imei numarasi yeterli

mertmir
16-05-2012, 01:37
http://www.ikaynak.com/forum/threads/34195-cihazlariniz-gercekten-kayit-altinda-mi burada da konu acmistim zaten