PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Push Sorunu ve ATT Unlock

takeiteasy92
10-05-2012, 23:17
Merhabalar,

Iphone 4 , 5.01 , *1.59.00 cihazım.

Push notificationlardan hiç birini alamıyorum tweeter ve facebooktan (evet ayarlardan açık)

Sanırım bunun sebebi JB'li olması.

Aynı zamanda ATT unlock için de onay aldım mail geldi ama restore etmedim itunes'tan.

Restore etsem en yüksek versiyona BB de yükselecek ama sorun da çözülecek sanırım. BB yükselmeden en yüksek versiyona JB'siz çıksam sonra memnun kalmazsam tekrar alt versiyona JB ile dönme şansım var mı ?

SalihBxl
10-05-2012, 23:28
Restore etmeden duzelmemesi yuksek olasilik. BB yukseltmeden versiyon yukseltebilirsiniz, shsh kayitlariniz var ise sayet iFaith ile tekrar 5.0.1 versiyona gecerek jb yapabilirsiniz.

takeiteasy92
11-05-2012, 13:30
Peki restore edelim ancak ben CFW ile restore ettiğimde push sorunu çözülecek mi ki ? Ayrıca yine CFW ile restore edince ATT unlock gerçekleşecek mi ?
Push sorunlarının FW'lerdeki eşsiz ID'lerin CFW veya JB ile pek çok cihazda kullanılmasıyla eşsizliğini kaybetmesinden kaynaklandığını okudum bir yerde.
ne diyorsunuz ?

takeiteasy92
16-05-2012, 16:12
Bilen var mı ?

dincer35
16-05-2012, 17:03
Bildigim kadarı ile Push sorunu Jb ile alakalı değilde orijinal simkart ile cihazı aktive etmediğiniz icin oluyor simkilitini kaldırdı ise operatör cihazi restore edin sorun ortadan kalkar veya hic dokunmadan cydia da pushfix adli uygulamayı satın alirsaniz sorun çözülür

takeiteasy92
17-05-2012, 16:50
Restore ettiğim zaman BB yükselecek ve JB yapamayacağım değil mi ? BB yükseltmeden olmaz mı ?

dincer35
17-05-2012, 23:39
Cydia daki pushfix satın al cihazını bu halinle bildirim problemi olmadan kullanırsın

funlu2006
18-05-2012, 00:52
Arkadaşların dedikleri seni yanıltır sakın pushfix filan satın alma.. bunun sebebi jailbreak değil push yani bildirimleri alamamanın sebebi telefonunu aktive ettiğin kartın orjinal simkart olmamasından kaynaklanır. Sen onay e-maili aldığını söylüyorsun şimdi sana söylediğim yönergeleri izle push bildirim sorunun kalmayacaktır.. öncelikle cydiadan ultrasnow u kaldır daha sonra
telefonunu kapat
daha sonra orjinal simkart yuvanı ve türkiyedeki simkartını telefona tak ve telefonu aç telefon açıldıktan sonra itunesı aç ve usb ile telefonu pcye bağla ve bekle yaklaşık 1dakika içinde hat gelecektir ve itunes ta telefonunun aktive olduğunu söyleyecektir ingilizce.. eğer aktivasyon işlemi başarılı olursa bildirim sorunun çözülecektir.. diyelim hat gelmedi bu demektir ki att senin telefonu unlock etmemiş.. bu sefer de başka bir çözüm yolu var redsnow ile telefonunu hactivate yapacaksın sonra orjinal att kartını takıp telefonu itunes ile aktive edeceksin bu şekilde yine bildirim sorunun çözülecektir... umarım yardımcı olmuşumdur iyi geceler dilerim...

Merhabalar,

Iphone 4 , 5.01 , *1.59.00 cihazım.

Push notificationlardan hiç birini alamıyorum tweeter ve facebooktan (evet ayarlardan açık)

Sanırım bunun sebebi JB'li olması.

Aynı zamanda ATT unlock için de onay aldım mail geldi ama restore etmedim itunes'tan.

Restore etsem en yüksek versiyona BB de yükselecek ama sorun da çözülecek sanırım. BB yükselmeden en yüksek versiyona JB'siz çıksam sonra memnun kalmazsam tekrar alt versiyona JB ile dönme şansım var mı ?

takeiteasy92
20-05-2012, 13:05
Cok tesekkur ederim dediginizi deneyecegim en yakin zamanda

takeiteasy92
20-05-2012, 20:54
Ne yazık ki aktive etmedi itunes. Maillerimi tekrar açtım baktım restore edin demişler halbuki unlock olması gerekir