PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları 3Gs iOS 5.1 - AT&T cihazı iPad 6.15 BB li GPS sorunu !!!

selcukgumus
08-05-2012, 10:20
Merhaba arkadaşlar. At&t çıkışlı iPhone 3Gs cihazım var. Kendisi new bootrom. iOS 5.1 yüklü ve iPad basebandı + ultrasn0w + 5.1 fixi ile unlock ettim. hactivated rom ile aktifleştirmeyi geçebilmiştim.

Sn0wbreeze ile hazırlamıştım 5.1 yazılımını. iBooty ile açabiliyorum cihazımı.

bugün farkettim ki GPS konumumu bulmuyor. Arama çubuğu dönüyor sürekli ama bulmuyor. iPad basebandını seçerken bi uyarı veriyor. bilmem kaçıncı hafta sonrası üretimlerinde GPS kaybedersiniz diye. bunun bir çözümü var mıdır?

Ayrıca cihazım çok yavaş. Ayarlara giriyorum 5 saniye sürüyo gelmesi. hatta daha uzun. wifiye geçiyorum yine bi o kadar sürüyor. mesajlar da keza öyle. kişiler biraz daha hızlı ama yine de yavaş

nadir3391
08-05-2012, 16:48
gps olayına bir çözüm yok maalesef..

selcukgumus
08-05-2012, 16:59
ben daha önce de kullanmıştım ipad baseband lı iphone 3gs. onda çatır çatır çalışıyordu. old bootrom olduğundan yada eski üretim olduğundan dolayı mı?

SalihBxl
08-05-2012, 17:56
Sanirim old bootrom gps imkani sunuyor. Bir kac defa duymustum.

Tapatalk ile iPhone4 Cihazimdan Gonderildi.

selcukgumus
09-05-2012, 15:06
peki cihaz neden çok yavaş olabilir. sonlardığım çoğu şey hemen açılmıyor. ayarlar, telefon, mesajlar falan aşırı yavaş açılıyo. 4 5 saniye bekliyorum hep

SalihBxl
09-05-2012, 15:20
Yuklediginiz tweak, addons veya uygulamalarda buna neden olabilir.

selcukgumus
09-05-2012, 20:21
cihaza sn0wbreeze ile hazırladığım ios 5.1 hacktivated yazılım attım. içinde cydia da gömülüydü sanırım. tethered jb yapılı yazılımdı.

sn0wbreeze ile yazılımı oluştururken oluşan yazılımın yanına attığı iBooty ile açabiliyorum cihazımı. Cydia dan semitether yükledim. hem ultrasn0w la getirdiğim şebekeyi götürdü hemde semitether olmadı.

ayrıca bahsettiğim şekilde yazılımı yükleyim ultrasn0wla simi aktif ettikten sonra hiç bişey yüklememişken aşırı yavaştı zaten. şu an da bi iki oyun bi iki ufak eğlence programı bir de opera ile facebook var. ama bunların hiç biri yokken de yavaştı. cihazı ilk açtığımda yani. oluşturduğum romdan kaynaklı olabilir mi? bi nfs undercover oynarken kasacağını hiç sanmıyorum 3gs in. bu telefonumda sık sık kasılmalar oluyor. ayarlara giriyorum 4-5 saniye bekliyor. ordan wifi ye geçiyorum yine bi okadar daha. aç diyorum yine bekliyor ve bu beklemeler donma olarak. yani takılıyor cihaz bir kaç saniye.

ben anlamadım bişey

nadir3391
09-05-2012, 20:49
birde orjinal 5.1.1 yükleyip redsnow ile jailbreak yapmayı dene ben öyle yapıyorum hiç yavaşlama olmuyor..gps çalışmayabilir 06.15 basebandda garantisi yok..redsnowla jailbreak yaparken tekrar ipad basebandı yükleyin..

selcukgumus
10-05-2012, 10:13
aktifleştirme ekranını geçemiyorum o şekilde. new bootrom olduğundan dolayı sanırım açtıktan sonra ultrasn0w yüklemem gerekiyor cydia dan. at&t kartım da yok.

mecbur hacktivated rom gerekli. onu da sn0wbreeze ile yapmak lazım. o da zaten tethered jb ve cydiayı yüklüyor. ama üstüne redsn0wla tekrar jb ve ipad baseband atsam ne olur?

nadir3391
10-05-2012, 11:34
snowbreeze ile değilde pwnage tool ile hazırlanmış romla yap http://www.mahmood1.com/ipod_and_iphone.php burda telefonuna uygun aktive edilmiş rom u indirip yükle daha sağlıklı olur..

selcukgumus
10-05-2012, 13:00
newbootrom 3gs 6.15 basebandlısını extabit ile paylaşmış. üyelik istiyor extabit. zaten 6.15 basebandım olduğu için basebandı normal olan romu indiriyorum. düşmeyecek ne de olsa. fark eden bir durum olma ihtimali varsa pwnage tool ile ben hazırlayabilir miyim romu? ya da başka bir link var mıdır?

selcukgumus
10-05-2012, 16:35
bahsi geçen romu indiremedim. redsn0w ile cihazın üstüne tekrar jb ve ipad baseband kurdum. cihaz hızlandı ve harita çalışıyor. ama semitether işlemedi. artık untethered çıkana kadar kapamak yok aleti :D bu da iyidir yaw :D

adim ertu
02-06-2012, 22:08
bahsi geçen romu indiremedim. redsn0w ile cihazın üstüne tekrar jb ve ipad baseband kurdum. cihaz hızlandı ve harita çalışıyor. ama semitether işlemedi. artık untethered çıkana kadar kapamak yok aleti :D bu da iyidir yaw :D

harita çalışıyor derken?? GPS kendinemi geldii ??? [gl=22.gif][gl=22.gif][gl=22.gif][gl=22.gif]

adim ertu
03-06-2012, 05:18
arkadaşım yaptığın işlemleri tek tek paylaşırsan çok faydalı olcak gps kendine geldiyse eğer yada böyle bi umut var ise hemen yapıcam yaptığın yöntemi saygılar..