PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Virüs

esbejk
06-05-2012, 15:09
benim arkadaşım ttnet internet kullanıyor fakat access poinle bağlı ve parola wep bu ay birisi wep şifreyi kırarak internete girmiş ve 53gb toplam download olmuş ay sonu sonra arkadaş şans eseri netlerine bağlanan hırsızı yakalamış söylemiş böyle böyle diye adamlar ne olacak demiş bunun üzerine bana söyledi şimdi bende o nete bağlanan kaçağa güzel bir virüs göndermek istiyorum acaba bunu nasıl yaparım

SalihBxl
06-05-2012, 15:11
Akadasim sorunun cevabini burada bulamazsin. Yasal yollar ile ugrasarak devam edebilirsin.

Ogzhnozcn
06-05-2012, 16:11
Yasal yollari basvurmanizi oneririm Ayrica oyle adam akilli bir virus gondermek cok da kolay sayilmaz.

esbejk
06-05-2012, 16:53
artık birşeyler düşüneceğim

ilhan78
06-05-2012, 20:43
1-bence modeme wpa2 şifresi + mac kısıtlama koyun.Wpa şifrenin kırılması nerede ise imkansız.
2-Modem wep şifresini kırdığına göre(eğer arkadaşınız tahmin edilebilir bir şifre koymamışsa) karşınızdaki kişi bu işleri biliyor,deneyimli bir kullanıcıyada öyle kolayca virus yediremezsiniz.

Tanka
08-05-2012, 02:46
1-bence modeme wpa2 şifresi + mac kısıtlama koyun.Wpa şifrenin kırılması nerede ise imkansız.
2-Modem wep şifresini kırdığına göre(eğer arkadaşınız tahmin edilebilir bir şifre koymamışsa) karşınızdaki kişi bu işleri biliyor,deneyimli bir kullanıcıyada öyle kolayca virus yediremezsiniz.

wpa2 şifresi dahil herşey kırılabiliyor, neredeyse N900'üm ile bunu başarıyordum, aletin stabilitesi az olduğu için program çöktü falan yarıda kaldı işlemler ben de üstelememiştim. kaçakları önlemek için en güvenli ağ kablolu ağ, öyle söyleyeyim. WEP çok daha kolay(mış). MAC filtreleme işi zorlaştırır. MAC adresinin taklit edilmesiyle + şifrenin kırılmasıyla + o anda o MAC adresli cihazın nette olmamasıyla bağlanabilir (son söylediğimden emin değilim ama mantıken böyle olması gerekir, MAC adresleri alete özeldir ruhsat gibi, 2 tane aynı MAC adresi olmaz) yine kafaya koyduysa saldıran.

Virüs işi de basit bir intikam olur. Saat hızlarını artırıp sıcaklık izleme kapatılacak ki çıtır çıtır yanacak devreler :) Böyle virüsler vardı bir ara piyasada, ancak bunu yedirmeniz zor olur. Şahsen bilgisayarımda 1 senedir sürekli açık antivirüs yok, gerektiğinde çekiyorum kılıçlarımı :)

KaleXitus
08-05-2012, 08:20
wep şifreleme wpa ve wpa2 ye göre daha güvenlidir. tahmin edilebilirlikten uzak şifreler üretir. en güzeli mac adresi filtrelemedir. mac adresi filtreleyince şifreye bile gerek yoktur. ama kırılır mı? kıran onuda kırar. ama daha zordur. benim evimde modemin wireless şifresi yok. kimsede girip kullanamıyor. sadece 2 iphone ve 1 netbook mac adresi kayıtlı. beleş hat bulduk diyenlerede güzel kapak oluyor.

virüs olayı bitti artık. herkeste internet var herkeste bir virüs prgramı ve güncellemeler düzenli yapılıyor. artık pek kullanılmaz. eskiden subseven diye bir virüs vardı adamın ekranı ters çevirip cdrom kapağını bile açardın.

Tanka
09-05-2012, 00:48
wep şifreleme wpa ve wpa2 ye göre daha güvenlidir. tahmin edilebilirlikten uzak şifreler üretir. en güzeli mac adresi filtrelemedir. mac adresi filtreleyince şifreye bile gerek yoktur. ama kırılır mı? kıran onuda kırar. ama daha zordur. benim evimde modemin wireless şifresi yok. kimsede girip kullanamıyor. sadece 2 iphone ve 1 netbook mac adresi kayıtlı. beleş hat bulduk diyenlerede güzel kapak oluyor.

virüs olayı bitti artık. herkeste internet var herkeste bir virüs prgramı ve güncellemeler düzenli yapılıyor. artık pek kullanılmaz. eskiden subseven diye bir virüs vardı adamın ekranı ters çevirip cdrom kapağını bile açardın.

wep wpa'dan zayıf olmasın hocam