PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPod Touch USB kablo sorunu(?)

yigidoboy
06-05-2012, 14:01
Merhaba arkadaşlar!

Bende 4.nesil iPod Touch 8GB var ve sorunum şu:

Şimdi ben,cihazımı hep PC üzerinden şarj ederim.Cihazı PC'ye bağlıyorum,kablo cihaza bağlı iken,kablonun cihaza bağlı olan tarafını oynattığımda ,cihaz temassızlık yapıyor.Şarj yerini üflediğim zaman sorun olmuyor.Sizce sorun cihazda mı,yoksa kabloda mı?Evde 2 tane USB kablo var.Biri iPod Nano'ya,diğeri ise Touch'a ait.USB kablolardan biri eski usül basmalı(Yanlarında düğmeler olan),diğeri ise yeni usül(yanlarında düğmeler olmayan).Ama ne gariptir ki,bu sorunu iPod Nano'da da yapıyor.Sizce sorun cihazlarda mı,yoksa USB kablolarda mı?Yardım ederseniz sevinirim.

Ogzhnozcn
06-05-2012, 14:56
Anladigim kadariyla sorun kabloda gozukuyor farkli kablo ile tekrar deneyin

yigidoboy
06-05-2012, 15:07
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim:) Eğer sorun şarj yerinde olsa,cihazım şarj olmazdı.Cihazı kabloya bağlayınca,öyle hata falan da vermiyor.Cihazı,kabloya ilk bağladığımda temassızlık yapıyor,altını üflediğim zaman(Şarj yerini) sorun çıkarmıyor.Dediğin gibi sanırım sorun kablodan kaynaklı.Çünkü,şu an kullandığım kablo 3-4 senelik.Cihazı,bir de başka bir kablo ile şarja takıp,durumu buraya yazarım.