PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları yurt içi 3gs 5.1 yaptım şebeke gelmıyor

ustalar
05-05-2012, 10:24
kolaya gelsin arkadaşlar yurt ıçı 3gs var daha once 3.1.3 ile kulanıyordum demın 5.1 yaptım şebeke gelmıyor sorun nedendır bılen varmı.

subzero58
05-05-2012, 13:32
Basebandını yükselttin sanırım cihazın ipod şu anda bu sorunu çözen herhangi bi yazılım yok. Cihazından bir parçanın değişmesi lazım.

DeDeLi
05-05-2012, 13:39
kolaya gelsin arkadaşlar yurt ıçı 3gs var daha once 3.1.3 ile kulanıyordum demın 5.1 yaptım şebeke gelmıyor sorun nedendır bılen varmı.

Cihazı aktif ettiniz değil mi şu anda? Yoksa aktivasyon ekranında mı ? Eğer menüdeyseniz ayarlar > genel > ağ ayarlarından 3G yi kapatın ve bekleyin. Biraz daha açık belirtirseniz hangi durumda olduğunuzu daha net yardım etmeye çalışırız

Basebandını yükselttin sanırım cihazın ipod şu anda bu sorunu çözen herhangi bi yazılım yok. Cihazından bir parçanın değişmesi lazım.
Hangi parçaymış o? Söyleyin de unlock bekleyenler değiştirsinler o parçayı! Öyle bir şey yok kısaca belirteyim. Arkadaş belirtmiş zaten cihaz yurt içi diye.Yani yurt içi cihazlarda simkilit yoktur simkilit olanlarında bile müşteri hizmetlerini arayıp hemen açtırabiliyorsunuz.

subzero58
05-05-2012, 13:55
Aynı sorun benim cihazın başınada gelmişti. Sim kartını görmüyordu. 5.0.1 sürümünü yüklemiştim ve baseband yükselmişti.Tekrar basebandı düşürmek için cihazını içindeki modemini değiştirdik. Ve sorun düzeldi.

DeDeLi
05-05-2012, 15:20
Aynı sorun benim cihazın başınada gelmişti. Sim kartını görmüyordu. 5.0.1 sürümünü yüklemiştim ve baseband yükselmişti.Tekrar basebandı düşürmek için cihazını içindeki modemini değiştirdik. Ve sorun düzeldi.

"Hadi dediğiniz oldu" diyelim.Sizin söylediğiniz parça anakarttır.Bunun değişimi mümkün o konuda sıkıntı yok.Ama bu parça takıldıktan sonra cihaza restore yapmak gerek ki cihaz parçayı yazılımsal olarak tanısın değil mi? Mantık olarak böyle olması gerekmekte.Anakart değişikliği olduğu için de SHSH kayıtları sıfırlanıyor.Yani istesenizde istemeseniz de en güncel versiyonu yüklemelisiniz bu da demek oluyor ki en güncel basebandı yüklemek zorunda kalacaksınız cihaza.Yani bir değişiklik olmayacak baseband düşürme konusunda.
Cihazınızı emanet ettiğiniz telefoncu tırnak içinde yazıyorum sizi "kandırmış" olabilir.iPad baseband ı yükleyip parça değişikliği yaptım demiş olabilir günahını almak istemem.iPad basebandı yüklemek çok zor bir işlem değildir.
Sonuç olarak eğer cihazınız çalışıyorsa sorun yok.Arkadaşın konusu dağılmasın ama sizin dediğiniz gibi bir şey yok hiç duymadım.Eğer öyle olsaydı unlock bekleyen binlerce cihaz var anakartını değiştirip cihazı kullanmaya devam ederlerdi değil mi?

Sessiz
06-05-2012, 08:50
dedeli hakli bence sen bir gps calisiyormu bak