PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Kablosuz veri aktarımı?

Tanka
05-05-2012, 03:30
Eğer forumda tartışıldıysa kusura bakmayın tekrar konu açtığım için.

Kablosuz şekilde telefonuma veri aktarmak istiyorum. Bilgisayarımdaki fotoğrafı mesela, göndermek istiyorum telefonuma.

Bilgisayarımdaki bluetooth sürücüsü bu aralar bağımsızlığını ilan etti söz geçiremiyorum kendisine. Bir çaresini düşüneceğim.

Ancak, aklımı esas kurcalayan soru şu. Intel My WiFi ile bilgisayarım üzerinden telefonuma internet erişimi sağlıyorum. iPhone bilgisayarıma WiFi ile bağlanıyor, bilgisayarım da WiFi ile modeme bağlanıyor telefon internete çıkıyor çok rahat şekilde. Acaba bu bağlantı ile veri gönderebilir miyim bir şekilde?

UralhackeR
05-05-2012, 04:10
gönderebilirsiniz öncelikle telefonunuz jailbreakli sanırım
i-file ile wifi portundan alabilirsiniz istediğiniz herşeyi film müzik vs yada farklı programlar mevcut media player lar yada bir çok program destekliyor..
program içerisindeki http:212.168.2222 gibi wifi port numarasını (her wifi ağında bu sayılar değişir dikkat edin)
internet explorer web bölümüne giriniz ve istediğiniz dosyayı web browser ınız üzerinden gönderebilirsiniz...

Tanka
05-05-2012, 12:53
hemen deniyorum, ilginize teşekkürler :)

edit, hemen girişeyim dedim ama bir anda tıkandım :) telefonumda iFile mevcut ama IP adresini ne yapacağım? Ben istiyorum ki sürükle bırak tarzı bir ortam oluşturayım mümkünse. iTools indirdim dün, çoook işe yarar bir program. Mesela onu kabloyu bağlamadan kullanabilsek acaip birşey olur :) IP adresi nerenin adresi, bilgisayarın mı? Bilgisayarınsa evdeki ağ içindeki IP'si mi lazım 192.168.2.2 gibi?

gezgin38
05-05-2012, 23:41
ayrıca dropbox diye bir uygulama var çokta pratik yani dropboxa attığınız herhangi bir veri telefonunuzla eşleşiyor veya telefonunuzdan attığınız veri pc nice gidebiliyor...

Tanka
08-05-2012, 02:36
dropbox'ı biliyorum, ancak aktaracağım dosyaların boyutu büyük olabiliyor, direkt dosya sistemine erişip sürükle bırak yapmak istedim. Sürükle bırak işini iTools çözdü ama kablosuz bağlanmayı halledemedim